na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 093 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
  {A} ABS - hamulce znosi na prawo DanJ93 1 918 2015-Paż-28, 19:43
Ostatni post: Bamber
  {A} Stukanie, bicie. Problem z lokalizacją usterki. przemmo30 8 2 295 2015-Paż-25, 13:39
Ostatni post: Kalfasov
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problem z ABS
Trzeba zdemontować piastę, po zdemontowaniu wymiana to już łatwizna..
Odpowiedz
Czujnik/pierscien ABS-u jest nabity na piaste, trzeba delikatnie podwazyc wkretakiem, jak pisze Harry, latwizna
Odpowiedz
Dzisiaj naprawiałem elektronikę ABSu zamontowaną w viki B, świecły się kontrolki ABS i TC, przy podłączeniu kompa brak komunikacji.
Usterka występowała właśnie losowo, tydzień mogło być OK a czasami dwa razy na dzień padała.
Posprawdzałem zasilanie, wtyczki i czujniki po stwierdzeniu że są OK wymontowałem elektronikę z pompy.
W środku jest płytka krzemowa z elektroniką  która podłączona jest przewodzikami grubości włosa do złącza, trzy takie druciki odpadły mimo że całość jest zalana w takiej mazi.
Po zlutowaniu tych połączeń ABS działa jak należy.
Możliwe że u nas też się coś podobnego dzieje.
Odpowiedz
Ciekawe ja musiałem lutownicą rozcinać obudowe bo nie rozbieralna żeby dojść do elektroniki i cienkich drucików i mazi nie było tylko popękane luty od cewek sterujących zaworkami stała usterka w viki B u nas tego sie nie spotyka lub ja nie słyszałem.
A tak możemy sprawdzić czujniki abs.
[Obrazek: 1hxml3.jpg]
Odpowiedz
Dziadek13  zgadza się obudowę rozcinałem szlifierką a w środku wyglada podobnie jak to [Obrazek: ster5.jpg]
Odpowiedz
Ja po otwarciu coś takiego miałem i to w trzech modułach nie wiem jakąś starą wersje rozbierałeś chyba.
[Obrazek: wh1boi.jpg]
Odpowiedz
(2012-Gru-31, 21:44)Dziadek13 link napisał(a): Ciekawe ja musiałem lutownicą rozcinać obudowe bo nie rozbieralna Ĺźeby dojść do elektroniki i cienkich drucikĂłw i mazi nie było tylko popękane luty od cewek sterujących zaworkami stała usterka w viki B u nas tego sie nie spotyka lub ja nie słyszałem.
A tak możemy sprawdzić czujniki abs.
[Obrazek: 1hxml3.jpg]

A jak się dobrać do tej wtyczki? Na pompie abs widzę puszkę w niej chyba 3 przekazniki. I jak się dobrać do kabli które idą z czujników abs do modułu gdzie mogą być? Jest tam tak ciasno że chyba jedyne wyjście to brać się do tego od spodu.
Odpowiedz
(2013-Sie-09, 23:41)grzescz link napisał(a): A jak się dobrać do tej wtyczki?
A czemu tam musisz zaglądać ?.
Odpowiedz
Aby sprawdzić rezystencje czujników chyba przez wtyczke szybciej jak ściągać koła a nie mam kabla żeby sprawdzić przez komp a u mnie kroja jak za zboże za podłączenie
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości