na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 153 48 762 2017-Sty-14, 08:19
Ostatni post: Kaliope
  {B} skrzynia biegów w Z18XER szumi syska 3 407 2016-Lis-19, 11:46
Ostatni post: syska
  {B} skrzynia michal82 0 293 2016-Paż-15, 12:16
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 53 głosów - średnia: 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} AF-40 Skrzynia biegów automatyczna - obsługa, naprawa, wymiana oleju
Witam . Chciałbym opisać swoje doświadczenia z tą skrzynią. Zośkę  kupiłem z Holandii ,pewne zródło . przebieg 135 tyś. Skrzynia działała bez zarzutu .Po zakupie wymieniłem olej  .Autko  ma teraz przejechane 170 tyś. Przez ostatnie kilka tys zaczeło się szarpanie podczas redukcji z 5 na 4 i wyskakiwał błąd podczas redukcji 6 na5 [błąd P 1743 ] Mechanik ,Na razie bez złych opinii . Poradził mi na próbę wlać środek. LINK: midparts.com.pl/pl/p/Lube-gard-LXE-z-dodatkiem-zmniejszajacym-tarcie/1860  A efekt taki przejechałem 1300 km i jak na razie objawy ustąpiły. Podejrzewam iż kiedyś problem wróci. Mechanik  powiedział abym wtedy wrócił . Koszt wstępnie określił na kilka tyś, tak więc może kiedyś komuś się ta historia przyda.
Odpowiedz
Jak skrzynia zaczęła szarpać żadne eliksiry nie pomogą, dobry warsztatb od skrzyń i robić póki więcej szkód nie będzie. Bynajmniej ja nie znam przypadku żeby uzdrowiło wlewanie czegokolwiek skrzynię.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
Efekt taki iż przejechałem 1300 km i jak na razie objawy ustąpiły. Podejrzewam iż kiedyś problem wróci. Mechanik  powiedział abym wtedy wrócił . Koszt wstępnie określił na kilka tyś, tak więc może kiedyś komuś się ta historia przyda.
Odpowiedz
Bardzo ogólnikowo koszt remontu automatu to 3-3,5 tyś. z gwarancją w pozrądnym warsztatcie zajmującym się tylko automatami. Oby pojeździła jeszcze Ci.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
Ok. Dziękuję za podzielenie się opinią.  Wstępnie jestem przygotowany na taki koszt,tylko brak czasu i praca z dojazdami codziennie po kilkadziesiąt kilometrów nie pozwala mi na remont. Pozdrawiam
Odpowiedz
witam
posiadam zafirę 1.9 150 KM + chip co daje ok 190 KM w pełnym wyposażeniu 2006 r OPC pakiet - automat. Jestem jej pierwszym właścicielem.Od 3 lat nie było z nią żadnych problemów pewnie dlatego że w większości stała pod domem - jeździła głównie żona na zakupy itp nie ma więc mowy o wykorzystaniu zasobu mocy którą posiada a uwierzcie że jest jej sporo...Pierwszy problem pojawił się gdy pękło przednie nadkole odsłaniając komputer który po kilku krotnym zamoczeniu chyba się spalił razem z częścią wiązki.Po wizycie u kilku elektomechaników udało się wymienić i wydawało się że wszystko jest ok jednak po jakimś czasie zaczęły mrugać światła (BI KSENON) na zmianę- lewe prawe i tak w kółko czasem nie zapalało się żadne co było dość uciążliwe(szczególnie w nocy  Shocked ) )  -to jeden problem. Piszę o tym ponieważ nie wiem czy ma to związek z usterką która unieruchomiła ja na dobre - otóż skrzynią biegów. jak pisałem auto nie było ''katowane'' biegi wchodziły płynnie nikt poza nami nią nie jeździł mam więc pewność ze usterka nie wynikła w skutek błędu kierowcy. Pewnego dnia po prostu przestała działać. Żona jadąc z dziećmi utknęła w centrum miasta bo nie wchodził żaden bieg nie działał tryb awaryjny.. Po kilku krotnym odpaleniu silnika skrzynia zaczęła działać jednak po przejechaniu kilku metrów znów nic.Podczas dodawania gazu na wyświetlaczu biegi się zmieniają . Czasem silnik wydaje dziwny dźwięk podobny do zacierającego się łożyska. Byłem już u kilku ''mechaników'' elektroników. Ceny napraw to 3500-5000 zł netto. Panowie stwierdzili że trzeba wymienić albo skrzynie albo synchronizator(chyba tak to się nazywa)a najlepiej to i to. Mnie zastanawia to dlaczego skrzynia działa przerzuca biegi a gdy włączę jałowy lub postój przestaje działać. Wymieniałem olej w połowie zeszłego roku jeżeli ma to jakieś znaczenie. Mam nadzieję że ktoś będzie potrafił mi pomóc.. Embarrassed
Odpowiedz
a spalił sie moduł elektroniczny od skrzyni?
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
nie wiem byłem u 2 elekro mechaników i  niby  wszyskto jest ok 
Odpowiedz
Kolega poradził sobie z automatem? Jaka awaria? Jakie koszta?
Odpowiedz
Kupiłem Zafire B DTH z AF-40 i skrzynia ma dziwne objawy, jak jest zimna to jedzie zmienia biegi, aż do 6, przy czym na 2 jest szarpnięcie,, ale tylko przy zmianie z jedynki na dwójkę. Nie ma problemu z redukcja na żadnym biegu. Natomiast po nagrzaniu przestaje jechać... Biegi się zmieniają same przeważnie aż do 5 a samochód stoi... Można dać gazu i tak nie pojedzie. Troszkę przestygnie i można znów jechać dopuki się nie nagrzeje. Komputer nie daje żadnych błędów. Wymieniłem ok. 3 litrów oleju według poradnika. Olej bez opilków, ale bardzo brudny.
Jakieś pomysły dot. uszkodzenia? Miał ktoś takie objawy?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości