na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Pytanie {A} Sterownik ECU - klonowanie - wymiana - zamiana dworus 1 314 2018-Sie-09, 20:08
Ostatni post: Grzesiek_2502
  [A] Naprawa silniczka obiegu wewnętrznego celius 16 13 580 2018-Cze-10, 23:50
Ostatni post: sadekkina
  {A} Po rozgrzaniu silnika świeci się Check i TC. Silnikiem szarpie. fabrus 2 1 433 2016-Lis-07, 18:36
Ostatni post: lbk
Ocena wątku:
  • 45 głosów - średnia: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problemy związane ze sterownikiem silnika (ECU) - usterki, diagnoza, naprawa
[Obrazek: sterx20dtl2.jpg]

czy można zdemontować te kości z ECU? w celu podmiany ...
Odpowiedz
Dać się pewnie da, ale po co? Nie lepiej cały sterownik podmienić?
Odpowiedz
zastanawiam sie nad ta propozycja http://allegro.pl/chiptuning-opel-zafira...78532.html
Odpowiedz
Same bzdury na tej aukcji. Trochę swego czasu czytałem na ten temat i jest wiele opinii że te silniki nie nadają się do zaczipowania. Po prostu pompa wtryskowa na to nie pozwala, poza tym, z tego co czytałem, do każdego konkretnego auta musi dobrany być indywidualny program. Masówki podobno nie są do końca dobre. Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ja tylko napisałem moją opinię na ten temat wink
Odpowiedz
Rozmawiałem z jednym diagnostą ( ul.Cedrowa ) posiadaczem zafiry 2.0DTI po zczipowaniu i twierdził że jest bardzo zadowolony z przyrostu mocy i momentu . Mnie ten temat nie interesował więc od razu zaznaczam że nie pytałem co i gdzie kupił .
Odpowiedz
Wszystkie te kości są do podmiany, nawet posiadam do tego sprzęt jak by cos.
Odpowiedz
(2012-Sty-15, 17:28)oki Darek link napisał(a):Wszystkie te kości są do podmiany, nawet posiadam do tego sprzęt jak by cos.
Dzięki wszystkim za info już wiem co i jak w tym temacie.
Odpowiedz
Jakbyś się zdecydował i podmienił chipy - zdaj nam relację i opisz wrażenia wink
Odpowiedz
(2012-Sty-15, 21:28)karolp1993 link napisał(a):Jakbyś się zdecydował i podmienił chipy - zdaj nam relację i opisz wraĹźenia wink
tego możecie być pewni ale najpierw musze to skonsultowac z elektronikiem czy się podejmie wlutowania bo nie chcę wymieniac na nowy ECU.........jutro bede dzwonil do sprzedawcy z allegro zobacze co mi powie
Odpowiedz
dziś wróciłem od elektronika podmienił mi te czipy ale skasował za wlutowanie 100 zł.Powiem tak teraz czuć różnice w jeżdzie (po pierwszej próbnej jeżdzie)kto ma zośkę w dtl-u polecam.Zobaczę jak autko się dalej będzie zachowywać....
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości