na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} System multimedialny AUDIO/ DVD / PC / KAMERA Virtualrafii 4 3 564 2016-Maj-01, 15:53
Ostatni post: zafirka45
  {INNE DVD} problem z radiem dvd Bogus Kazmierczak 0 921 2015-Sie-31, 22:28
Ostatni post: Bogus Kazmierczak
Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ZA] Ogrinalne DVD podsufitowe?
Witajcie

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby powiedzieć kilka zdań na temat tego DVD. Widziałem je w kilku zafirach. Jaka to produkcja, parametry, no i najważniejsze czy można to zdobyć i za ile. Fajnie wygląda.

Link z allegro
http://allegro.pl/zarejestrowana-zafira-...96655.html

Pozdrawiam
Odpowiedz
Może nie wprost ale coś powinieneś uszczknąć z tego wątku: http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,1976.0.html

Odpowiedz
AUTOVISION to chiński producent rtv. Ten model to dinozaur, raczej tylko ebay. Co do użytecznosci to raczej jako mebel. Zapomij o mp3, divix itp.
Odpowiedz
jak marswin napisał u nas nie do zdobycia,nie czyta w/w formatów poza tym że ładnie wygląda ale teraz na alle jest mnóstwo podsufitowych co czytają wszystko,ja zakupiłem dziecią na zagłówki 2 monitory i jest dobrze zabiorę do domu nie kusi złodzieja i większą wygodę oglądania mają jak każde ma swój monitor.
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Istotnie zestaw ten jest mało praktyczny, a dodatkowo zakup tego czy podobnego wiąże się ze stałą integracją z autem. Oczywiście zestaw musi zostać sprzedany z autem (które i tak przez 2 lata straciło prawie 50% swojej wartości.

Zastanawiam się jeszcze nad trzema rozwiązaniami.

1. DVD 1 DIN zamiast oryginalnego tylko nie wiem czy jest sens kupywać coś poniżej 1000 zł zresztą chiński
2. Zagłówki/zagłówek (żona/dziecko) zastanawiam się czy nie jest zbyt blisko oczu dziecka
3. Tablet 10"/notebook 10" (zakup/mam tylko trzeba wymyślić sposób zamontowania)

Co o tym myślicie.
Odpowiedz
Jak laptop/netbook, przenośne DVD itp to można zastosować taki uchwyt:

http://allegro.pl/uchwyt-na-dvd-netbooka...66570.html
Odpowiedz
ja zakupiłem zestaw na w minotory a jak by padł laser czyta jeszcze z USB i karty SD a za blisko nie jest to są 7 calowe ekrany
Odpowiedz
Stary ja mam takie DVD i nie narzekam, ale mam je fabrycznie zamontowane, jednak jeśli chodzi o kupno tego sprzętu i samodzielny montaż to raczej wybierz coś nowocześniejszego. Ten sprzęt czyta tylko płyty DVD i płyty audio jednak posiada wejście AV do którego podłączam telefon N8 i oglądam wszystko. Sprzęt mam podłączony do radioodtwarzacza więc jest full kino samochodowe.
Odpowiedz
Ja poleciłbym Tobie zagłówki.

Montaż stosunkowo prosty (jak masz aktywne zagłówki to trzeba stelaż siedzenia przewiercić). Jak wybierzesz wersje z maskownicami to nawet nie widać, że zagłowki są inne (dla laika oczywiście).

Nawet najtańsze modele mają odczyt z USB, kart pamięci i wejścia AV. Jedyny minus tych tanich to fatalne matryce (obraz mało wyraźny), ale obejrzałem kilka róznych modeli (rózni producenci) i wszędzie wygląda to tak samo.

Nie musisz za każdym razem pamietać by je zabrać ze sobą, lub by zdemontować jak na 20 minut idziesz do sklepu (juchta nie śpi). No i w razie dzwona nie nie ma obawy, że odtwarzacz DVD wyląduje na Twojej głowie, lub co gorsze na głowie Twojej pociechy.

Jak zakładałem u siebie taki zagłówki to zrobiłem to dość kompleksowo. Kable oczywiście tunelem środkowym i dalej wewnątrz siedzeń. Dwustronna komunikacja AV (zagłowki odtwarzaja sygnał z radia i na odwrót). Roboty na kilka godzin, ale efekt końcowy więcej niż zadowalajacy.

Co do chińskich stacji multimedialnych to albo mam pecha, albo to totalny szajs. Kupiłem taką firmy Overmax (dzięki bogu w media markcie). Dwa dni po montażu awaria - spontaniczne maksymalne podgłaśnianie się, kilka razy mało zawału nie dostałem. Demontaż i wymiana na nową. Montaż nowej - 3 dni i zablokowanie się monitora w połowie drogi.

W....m się bo zamontować taki sprzęt to kupa roboty z podpinaniem (kabli tyle, ze musiałem za każdym razem demontować schowek pasażera i od tyłu te kable jakoś pociągać i układać). Dołożyłem trochę i kupiłem JVC. Dwa lata i chodzi jak ta lala.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości