na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Pompa wspomagania ukladu kierownicy deliver83 13 10 496 2018-Maj-03, 14:14
Ostatni post: speedy
  {A} Wspomaganie kierownicy - jakiego oleju dolać? andrzej.b. 12 12 769 2015-Wrz-09, 11:13
Ostatni post: Mariusz -art
  {A} drgania kierownicy kamilwml 3 1 851 2013-Lip-31, 02:08
Ostatni post: Zyjon
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Wibracje kierownicy pow. 130 km/h
Od prędkości 130 km/h wzwyż odczuwam drgania kierownicy. Czy oprócz kół coś innego może być tego powodem?
Problem zauważyłem po wymianie kół na letnie - na przód kupiłem nowe Yokohamy A-Drive (niekoniecznie jednak to musiało być powodem, gdyż wcześniej sporadycznie przekraczałem tą prędkość i mogłem nie zauważyć drgania). Oczywiście po zauważeniu drgania wyważyłem wszystkie cztery koła ponownie (przyglądając się wyważeniu nie zauważyłem też bicia bocznego, czy jakiegoś defektu którejś z opon). Drgania raz są większe, raz mniejsze, czasami prawie nie ma żadnego i sam już wątpię, czy mi się wydaje, czy droga nierówna, czy też coś innego...
Odpowiedz
koła,koła i jeszcze raz koła,uszkodzona opona,felga,złe wyważenie,złe ciśnienie.
Odpowiedz
a luzĂłw w zawieszeniu kolega nie ma czasami?
Odpowiedz
(2012-Cze-10, 20:07)bamber link napisał(a): koła,koła i jeszcze raz koła
Raczej koła przednie, czy tylne? Kiedyś jak miałem problem z przednimi, to już od 80-90 czułem.
Odpowiedz
Jeżeli koła są dobrze wyważone to szukaj luzów w zawieszeniu.
Odpowiedz
Jak jesteś pewien że opony są dobre to sprawdziłbym zbieżność.
W moim przypadku drgania następowały po przekroczeniu 120km/h, po sprawdzeniu i ustawieniu zbieżności problem znikł.
Odpowiedz
(2012-Cze-10, 20:48)Grisza link napisał(a): a luzĂłw w zawieszeniu kolega nie ma czasami?
Jakiś czas przed przeglądem wymieniałem łączniki drążków stabilizatora. Podczas przeglądu technicznego (końcem maja) było OK - żadnych luzów. Spróbuję ustawić geometrię, tak jak agent.
Odpowiedz
(2012-Cze-10, 21:01)Zyjon link napisał(a): [quote author=Grisza link=topic=2162.msg24226#msg24226 date=1339357690]a luzĂłw w zawieszeniu kolega nie ma czasami?
Jakiś czas przed przeglądem wymieniałem łączniki drążków stabilizatora. Podczas przeglądu technicznego (końcem maja) było OK - żadnych luzów. Spróbuję ustawić geometrię, tak jak agent.
[/quote]
Czasami na przeglądach nie wyłapią wszystkiego. Ja miałem ten sam problem, na stacjach diagnostycznych mówili że zawieszenie jest ok a okazało się że mam lekko wybity drążek kierowniczy na listwie i dlatego mam przy większych prędkościach również drgania na kierownicy.
Odpowiedz
o stacja diagnostycznych się nei wypowiadam nawet jak robi tam kretyn a nie dobry diagnosta to przytoczę przykład,kolega pojechał na przegląd,diagnosta go podbił ALE pocenie oleju z pod turbiny-SKODA OCTAVIA 1,6 benzyna.....jeszcze jakieś pytania.jest jeszcze opcja minimalnie zgiętej półosi też będzie drgało i zaden wulkanizator ani diagnosta tego nie wykryje.
Odpowiedz
(2012-Cze-10, 22:20)bamber link napisał(a): jeszcze jakieś pytania

Tak, mam jedno

(2012-Cze-10, 22:20)bamber link napisał(a): to przytoczę przykład,kolega pojechał na przegląd,diagnosta go podbił ALE pocenie oleju z pod turbiny-SKODA OCTAVIA 1,6 benzyna.....

kilka razy to czytałem i nadal nie wiem o co Ci chodzi  26 26

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości