na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Pompa wspomagania ukladu kierownicy deliver83 13 10 559 2018-Maj-03, 14:14
Ostatni post: speedy
  {A} Wspomaganie kierownicy - jakiego oleju dolać? andrzej.b. 12 12 774 2015-Wrz-09, 11:13
Ostatni post: Mariusz -art
  {A} drgania kierownicy kamilwml 3 1 856 2013-Lip-31, 02:08
Ostatni post: Zyjon
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Wibracje kierownicy pow. 130 km/h
Marek jak octavia 1,6 moze miec turbina.
Odpowiedz
Vectry B też miały często ten problem. Żeby było śmiesznie, wibracje występowały w wąskim zakresie prędkości i ustępowały po dalszym przyspieszeniu.
Czasami wystarczało obrócenie koła na piaście o jedną-dwie śruby.
Odpowiedz
Jak tak miałem jak mi sie tarcze zwichrowały. Powyżej 120 km/h mocno wibrował ster. Zonka zawsze wiedziała kiedy dobijamy do tej pedkości bo mie się dłonie trzęsły na kierownicy  26 .
Odpowiedz
(2012-Cze-12, 06:45)marwisn link napisał(a): Jak tak miałem jak mi sie tarcze zwichrowały
Tez szedłem tym tropem. Jako, ze tarcze były liche, to wymieniłem przód z klockami i nic...
Odpowiedz
rĂłwnieĹź to obstawiam.
Dodatkową rzeczą, która może "popsuć" nawet dobrej jakości tarcze jest nie doczyszczenie czoła piasty z rdzy/brudu. Założona na to tarcza może się szybko zwichrować.
Odpowiedz
(2012-Cze-12, 16:20)Woytas link napisał(a): Dodatkową rzeczą, ktĂłra moĹźe "popsuć" nawet dobrej jakości tarcze jest nie doczyszczenie czoła piasty z rdzy/brudu.
Przed wymianą tarcz także były drgania.
Wojtku - dziękuję Ci jednak za podsunięcie pomysłu. Po kilkukrotnym zmienianiu kół (łącznie ze zmianą na zimówki) przyjrzałem się tylnym (stary tarczom). W miejscu, gdzie tarcza styka się z felgą było trochę nierówności spowodowanych korozją. Przeczyściłem więc papierkiem i wymyłem tą część tarczy oraz felgę i mam ZDECYDOWANĄ POPRAWĘ.
Dla Woytas'a  36 .
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości