na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Problem z łącznikiem stabilizatora 06mk2 8 469 2018-Maj-09, 03:11
Ostatni post: lukaszleski
  [TUT ZB] Zafira - wymiana klockĂłw i tarcz hamulcowych przĂłd Kaliope 14 20 803 2017-Lis-25, 17:44
Ostatni post: Striker.
  [TUT ZB] ŁoĹźysko i poduszka amortyzatora - wymiana Kaliope 5 11 159 2017-Lis-01, 18:52
Ostatni post: max1233
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] Łącznik stabilizatora - wymiana
Prawy łacznik stabilizatora wymieniony

Koszt:  łącznik TRW 50zl
Czas operacyjny: 45-60 min

Należy przygotować klucz płaski 17 (do kontrowania oryginalnego łącznika), klucz płaski 19 (do kontrowania łącznika TRW) oraz klucz oczkowy 18 do odkręcenia śruby (ten sam rozmiar w oryginale i w TRW) najlepiej taki wygięty jak na fotce.
[Obrazek: 78862142.th.jpg]

Podnosimy auto też z drugiej strony aby stabilizator wisiał swobodnie, w przeciwnym wypadku będzie naprężony i nie będziemy w stanie włożyć go bez dodatkowego podpierania.
[Obrazek: 88837977.th.jpg]

Najpierw się bierzemy za dół, aby mieć pewność, że w ogóle go odkręcimy, gdyż dostęp na dole jest tragiczny. Przeszkadza sam stabilizator, potem końcówka drążka kierowniczego oraz przegub. Do tego śruba bardzo zardzewiała, a kluczem nie jesteśmy w stanie zrobić nawet pół obrotu...takie cyckanie po parę centymetrów ruszając kluczem miedzy wahaczem a końcówką drążka, stąd koniecznie klucz oczkowy (co widać na fotkach poniżej). Jak mówiłem oryginał kontrujemy kluczem 17.
[Obrazek: 95067021.th.jpg]

[Obrazek: 37360889.th.jpg]

Dół odkręcony, ulga smile
[Obrazek: 37653962.th.jpg]

U góry dostęp bezproblemowy
[Obrazek: 26624317.th.jpg]

Odkręcamy górę
[Obrazek: 45676048.th.jpg]

Tutaj widać jak ułatwia robotę klucz oczkowy łamany…. dzięki niemu omijamy amortyzator
[Obrazek: 84694588.th.jpg]

Zakręcamy nowy łacznik TRW, tym razem kontrujemy kluczem 19. Łącznik wsadzamy jak chcemy, nie ma znaczenia góra-dół. 
[Obrazek: 23808182.th.jpg]

gdyby nie ten fatalny dostęp do śruby na dole...można by to zrobić w pół godziny...jeśli oczywiście odkręcimy zardzewiała śrubę....raz we fabii nie dałem rady... pojechałem do serwisu i odkręcali pistoletem pneumatycznym....tylko, że tu nawet nie wejdzie pistolet. pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe rady.

"Materiał dydaktyczny oraz zdjęcia, zgodnie z  Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i Ustawą z dnia 8 lipca 2010 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, stanowią moją własność intelektualną. Wszelkie kopiowanie, udostępnianie bez mojej wiedzy stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania sądowego."

Kaliope
Odpowiedz
Witam Potrzebuje pomocy z diagnoza stukow na lewym przednim kole w Zafira b. Wymieniłem łącznik stabilizatora i jeszcze sztuki potrzebuje osoby w Kraku która zna się na rzeczy może by ktoś przejechal się moim samochodem i podjagnozowal. Proszę o pilną wiadomość jestem już zmęczony niefachowymi mechanika i Za wymianę drążków sab zapłaciłem 150PL ROBOTA PLUS 60 części dużo to?

Proszę o kontakt kaliope
Odpowiedz
poduszka mc persona pewno.

PS> zdjęcia nie działają w TUT
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości