na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Podnosnik i plyn do uszczelniania kol w wersji z kompresorem mcxmcx 1 627 2016-Cze-17, 17:18
Ostatni post: JaGoDkA
  {B} Zapaliła się kontrolka DDS - czujnikĂłw ciśnienia w kołach. Mundurowy 18 10 722 2015-Paż-13, 12:24
Ostatni post: kuszu
  {B} Piasta tył - dyskusja, wymiana, zakup piotr1 26 8 503 2015-Paż-05, 16:23
Ostatni post: Krasnal
Ocena wątku:
  • 55 głosów - średnia: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} koło zapasowe oraz kosz koła zapasowego - dyskusja, możliwość dołożenia, itp
Renault było w chwili rejestracji na forum. wink Mowa oczywiście o Zafirze, zgodnie z działem. Silnik 1,9 CDTI 120 KM, 2006 r. W sobotę wyjeżdżam i na wariata między pracą i opieką nad dziećmi robię przerejestrowanie, ubezpieczenie, naprawy i uzupełnianie wyposażenia (w trasę to jednak wolę z zapasem jechać, a seryjnie go nie było, tylko zestaw naprawczy, z którego ostał się wypełniacz).

Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Mam identyczną wersję ZB tylko o rok młodszą, ale to bez znaczenia - moja wyjechała z fabryki na kołach z felgami strukturalnymi i kołpakami imitującymi felgi aluminiowe 6,5J x 16" ET37 i oponach 205/55R16 i takiego koła na zapas szukaj
Odpowiedz
A orientujesz się może, jakie śruby są potrzebne do zamocowania kosza do podwozia? Kupiłem kosz, ale śrub (oprócz tej górnej wychodzącej w bagażniku) nie dostałem. Będą mieli w pierwszym lepszym warsztacie?
Odpowiedz
Dobry fachman na pewno dobierze właściwe śruby

na rysunku masz wszystkie elementy kosza koła zapasowego

[Obrazek: ZB-koszkolazapasowego.jpg]
Odpowiedz
Wielkie dzięki.

To się nada czy za bardzo zardzewiałe? http://allegro.pl/opel-zafira-b-kolo-zap...35405.html
Odpowiedz
Nada się, ale ja nawet na zapas tego bym nie kupił, bez piaskowania i super zabezpieczenia antykorozyjnego się nie obejdzie, chyba że nie zależy Ci choćby na estetyce, nie mówiąc o minimum bezpieczeństwa w ewentualnym użytkowaniu czegoś podobnego.
Odpowiedz
Zastanawiam się jeszcze nad kupnem felgi (80-100 zł) i dobraniem używanej opony w akceptowalnym stanie, ale chyba nie znajdę czasu na ogarnięcie tego...

Inna opcja to kupno dojazdówki za 80 zł i zajęcie się pełnym zapasem na spokojnie po wakacjach.
Odpowiedz
Pomysł z dojazdówką wydaje się najlepszym rozwiązaniem, nawet jako docelowym, można kupić nawet w idealnym stanie
Odpowiedz
Ok, plan mam taki. Jadę po to http://allegro.pl/felga-stalowa-opel-zaf...37917.html , a w drodze powrotnej zaglądam tu http://allegro.pl/opony-uzywane-205-55r1...34714.html A jeśli opony będą źle wyglądać, to pojadę w inne miejsce lub kupię nową i już.
Odpowiedz
Plan nie miał słabych punktów poza jednym - brak zapasu na pokładzie. Ruszając spod domu i skręcając w uliczkę, dłubałem coś przy radiu, i nagle buch! wjechałem na krawężnik. Wychodzę - kapeć... A jechałem wolno, dopiero co ruszyłem.

No to jedynka i do warsztatu, na szczęście mam kilka tuż pod domem. W jednym mieli pasującą oponę na stanie. Felga dużo nie ucierpiała. Przynajmniej utwierdziłem się w przekonaniu o konieczności posiadania zapasu. Opona na śmietnik, zestaw naprawczy by nie pomógł.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości