na dół
Ocena wątku:
  • 87 głosów - średnia: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[FAQ ZB] 4 rodzaje wyświetlaczy i 3 rodzaje paneli klimatyzacji
Gdzieś wyczytałem że istnieje możliwość uruchomienia średniego spalania nawet na TIDzie z poziomu OPComa, czy to prawda jest? Zakładając że mi się to uda, to czy w momencie zmiany radia na nieoryginalne(stacja multimedialna), wszystkie informacja z komputera pokładowego przestaną działać, nawet jeśli wyposażony w CAN Bus dekoder? Zastanawiam się czy warto zaczynać w tym grzebać skoro i tak tą stacje będę montować? Pytań wiele, bo samochód dopiero co kupiłem w naprawdę bardzo dobrym stanie, więc chciałbym mieć trochę komfortu z audio. Zastanawiam się też nad dołożeniem dodatkowych wskaźników, temp itp. w słupek czy z tym będzie więcej grzebania czy standardowo jak w każdym aucie? Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
według mnie nie da się aktywować spalania na TIDzie
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
(2015-Lip-19, 11:01)kaliope link napisał(a): według mnie nie da się aktywować spalania na TIDzie

Dlatego taką rzecz tylko założyłem. Równie dobrze mógłbym podmienić na GIDa i włączyć odpowiednie funkcje, ale chodzi mi o sam sens takich przeróbek skoro w miejsce fabrycznego radia wyląduje stacja. Jeśli dobrze rozumuje to funkcje te wyświetlane są przez radio, a podmieniając radio chyba nie będzie z czego czytać informacji. Po co zatem zmieniać TID na GID skoro i tak nie będzie pokazywał czegokolwiek po zmianie radia. Dobrze myślę??
Odpowiedz
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak działa automatyczna recyrkulacja nawiewu przy zanieczyszczonym powietrzu. To jest 4-te okienko do zaznaczenia w menu panelu sterowania klimatyzacji i nawiewu. Czy istnieje jakiś czujnik zanieczyszczenia? Czy można z tym jeździć cały czas? Jak to działa? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam
Odpowiedz
tak, jest czujnik smrodu w podszybiu. Niestety bywa, że sie psuje. 
Odpowiedz
I to często..... jeden wymieniałem po zakupie, drugi mi padł z dwa miesiące temu...  kolejnego nie wymieniam , zbędny bajer !!!!
II   miejsce "Pchanie Krasnala"                II OZKZ Tęgoborze
III  miejsce  Najładniejsza ZB                  II OZKZ Tęgoborze

I  miejsce Best Tuning ZB                        III OZKZ Mikorzyn
II miejsce "Pchanie M@rio z bonusem"     III OZKZ Mikorzyn
III miejsce Wiedza o Zafirze                    III OZKZ Mikorzyn

I miejsce Best Tuning ZB                         IV OZKZ Krasnobród
II miejsce Wiedza o Zefirze                     IV OZKZ Krasnobród

I miejsce Best Tuning ZB                          V OZKZ Chmielno
II miejsce Zwijanie węża strażackiego       V OZKZ Chmielno

Zaliczone wszystkie OLIMPIADY w Bukowinie Tarzańskiej
Żyj tak abyś nie żałował minionego czasu......
Odpowiedz
Przepraszam, że męczę temat, ale nie mogę wyszukać. Otóż trafił mi się zupełnym przypadkiem wylogowany GID z kodem i pytania mam następujące. Czy ramka wyświetlacza TID, BID i GID są takie same czy muszę ją zmienić? Czy wystarczy zamontować wyświetlacz i podjechać do jakiegoś elektronika by mi to wszystko sparował i włączył funkcje komputera pokładowego itp, czy jest coś więcej o czym muszę wiedzieć? Czy jest ktoś z okolic Krakowa co by mi pomógł to zrobić? Szukałem na necie informacji na temat zmodyfikowania klimatyzacji z manuala na elektroniczną lub półautomatyczną czy naprawdę wiąże się to z dużymi przeróbkami poza dodaniem czujnika, zmianą panelu i zaprogramowanie go w komputerze?
Odpowiedz
Koledzy,mam pytanie odnośnie wyświetlacza oraz radio,mianowicie
Aktualnie posiadam radio CD30 i wyświetlacz BID, Mam możliwość wzięcia z rozbitka komplet,radio cd30 mp3 oraz wyświetlacz GID, całość jest z jednego samochodu,
I czy wyloguje swoje radio i wyświetlacz i wsadzę komplet z rozbitka to będzie to działać?, czy też muszę je logować? W rozbitku nie ma opcji wylogowania ani kodu,

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2015-Paż-18, 19:20)Sephiro link napisał(a): Przepraszam, że męczę temat, ale nie mogę wyszukać. Otóż trafił mi się zupełnym przypadkiem wylogowany GID z kodem i pytania mam następujące. Czy ramka wyświetlacza TID, BID i GID są takie same czy muszę ją zmienić? Czy wystarczy zamontować wyświetlacz i podjechać do jakiegoś elektronika by mi to wszystko sparował i włączył funkcje komputera pokładowego itp, czy jest coś więcej o czym muszę wiedzieć? Czy jest ktoś z okolic Krakowa co by mi pomógł to zrobić? Szukałem na necie informacji na temat zmodyfikowania klimatyzacji z manuala na elektroniczną lub półautomatyczną czy naprawdę wiąże się to z dużymi przeróbkami poza dodaniem czujnika, zmianą panelu i zaprogramowanie go w komputerze?
Ku uzupełnieniu informacji. Do TID i GID jest ta sama ramka. Do BID'a ramka już jest inna tak samo jak CID. Wyświetlacz który się trafił nie był wylogowany ale znalazłem bardzo dobrego elektronika w Krakowie, który zrobił to tak jak trzeba.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
(2015-Lis-01, 11:03)Sephiro link napisał(a): Wyświetlacz który się trafił nie był wylogowany ale znalazłem bardzo dobrego elektronika w Krakowie, który zrobił to tak jak trzeba.

jeśli go polecasz, to wrzuć tutaj: http://klubzafira.pl/forum/ogolna-techni...mechanicy/
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości