na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 16 371 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  [TUT ZB] demontaĹź/wymiana anteny dachowej krzysiul 6 10 343 2017-Lis-19, 12:02
Ostatni post: krzysiul
  {B} [TUT ZB] DemontaĹź plastikowej rączki hamulca ręcznego WhiteBoy 1 739 2017-Lis-17, 23:02
Ostatni post: WhiteBoy
Ocena wątku:
  • 112 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [TUT ZB] Zafira - Naprawa zamka schowka pasaĹźera
Tutek:

Odpowiedz
U mnie też był problem ze schowkiem. Niestety nie mogłem dostać odpowiedniej sprężynki jak radził kaliope. Przerobiłem mechanizm odciągu sprężynki . Pracuje dobrze ale bez rewelacji. Moim zdaniem za tę usterkę są odpowiedzialne dwa bolce na których jest zaczepiony mechanizm odciągu. Tam się zakleszcza.
Odpowiedz
Ja rozwiązałem problem w inny sposób.
Po rozebraniu wszystkiego zdemontowałem sprężynę i kółka. Odkleiłem gąbkę spod sprężynki i filcowe naklejki spod kółek.
Dlaczego? Gąbka pod sprężynką ma ją wytłumiać ale i osłabia jej działanie - przy ściąganiu sprężyny dostaje się między jej zwoje. Filc spod kółek zamiast ułatwiać obracanie wraz z zaschniętym smarem zwiększa tarcie.
Po demontażu obu kółek zakładałem je kolejno na swoje miejsca i badałem lekkość z jaka się obracają. Jedno z nich chodziło bardzo ciężko więc wystarczyło wziąć wiertło 9mm i poszerzyć otwór.
Po złożeniu całości zatrzask chodzi lekko aż miło.
Obecnie schowek klei się z 11-stoma ściągaczami.
Odpowiedz
Kaliope - czym kleiłeś plastiki?
Mój podobno dedykowany klej po 20 godzinach puścił bez skrępowania...
Szukam zatem innego rozwiązania.
Odpowiedz
Nadal nie można załączyć zdjęcia. Może ktoś pomoże w tym problemie.  10
Gregory ma rację z tym rozwierceniem tych kółek. To jest rozwiązanie problemu związanego z zacinaniem się mechanizmu schowka.
Ja skleiłem plastiki klejem epoksydowym TECHNIQOLL.
Odpowiedz
Tak Ron, teraz kupiłem uniwersalny klej Dragon, pisze że do tworzyw i nieźle chwycił. Zobaczymy za 24 godziny smile
Tą firmę już sprawdziłem klejąc gumę z metalem. Dobry produkt.

Co do rozwiercania - średnica otworu to 9 mm i wiertło swobodnie się obraca - trzeba tylko lekko mimośrodowym ruchem poszerzyć ten otwór bo wiertło 9,5mm zbytnio je rozwierci i uniemożliwi zatrzaskiwanie się bolców. Po tej operacji kółka powinny obracać się swobodnie, nawet z lekkim luzem. Nie wymaga smarowania, moim zdaniem nawet zakazane - każdy smar po pewnym czasie tężeje. A jeśli przyłożymy się do klejenia to ponowne rozebranie schowka może się skończyć połamaniem wszystkiego.
Odpowiedz
czy ktoś może wyslac mi kilka zdjęć jak to powinno wygladac?
Odpowiedz
naprawione
Odpowiedz
Zamiast filcu zastosowałem podkładki plastikowe z jakiegoś autka (cienutkie) , zaś do klajenia klej OKT choć u  mego kolegi beszczelnie silikonem
Odpowiedz
u mnie ułamał się dynks trzymający sprężynkę na jednym z kółek,
macie jakiś pomysł jak to naprawić lub gdzie można dostać to kółko?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości