na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 285 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  [TUT ZB] demontaĹź/wymiana anteny dachowej krzysiul 6 10 645 2017-Lis-19, 12:02
Ostatni post: krzysiul
  {B} [TUT ZB] DemontaĹź plastikowej rączki hamulca ręcznego WhiteBoy 1 903 2017-Lis-17, 23:02
Ostatni post: WhiteBoy
Ocena wątku:
  • 112 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [TUT ZB] Zafira - Naprawa zamka schowka pasaĹźera
Kawałek dalej zrób dziurkę o ile to możliwe i zastosuj sprężynkę z powiedzmy odnogą (z autka lub innej zabawki , ja stare poddaje demolce i kiedy trzeba zawsze coś wyskrobię )
Ostatnio znajomemu dodatkowo zamontowałem drugą sprężynkę na cięgno ryglujące tak aby go wyciągało jedyny minus ciężej zamyka się schowek , jak to masz rozebrane to filce do kosza
Odpowiedz
A w wyniku czego sprężyna straciła swoje właściwości? Rozumiem, że to leczenie skutku a nie przyczyny?
Odpowiedz
Wytrzymałość sprężyny zapewne obliczana jest przez speców GM, ma wytrzymać okres gwarancyjny auta, a potem trzeba dać zarobić ASO oczywiście sama sprężyna nie występuje w katalogach, tylko jako całość ze schowkiem cena 400zł w ASO, a koszt produkcji na masową skalę takiego schowka nie wiem czy przekroczy ze 30zł. Więc wszystko jasne na co GM jest nastawiony oczywiście na zyski kosztem jakości i wytrzymałości materiałów. Na samych takich pierdołach zarabiają krocie bo nie każdy ma ochotę poprawiać fabrykę kupuje nowy i tyle. Schowki to ogólny problem, padają masowo tak jak wiązki w drzwiach ( Ori zestaw naprawczy prawie 700zł ASO, jakieś zamienniki z alle 150zł), z tym też problem istnieje podajże od Vectry a, i do tej pory nie naprawili tego błędu, kolejnym elementem są wiązki silnika, w niektórych modelach wytrzymują 10-12lat, potem trzeba naprawiać lub wymieniać, znajdzie się pewnie jeszcze parę mankamentów. Żeby nie było, wcale nie oczerniam opla czy tam gm, jeżdżę tą marką od samego początku już ponad 12lat i w inną markę na razie nie celuje ale za jakość materiałów w nowszych autach powinni im karę walnąć jak googlowi za naciąganie klientów to może by się opamiętali bo ogólnie ceny części oryginalnych w serwisie wprost poraża i przyprawia o zawał, choć bywają droższe np ford.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości