na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Klimatyzacja lookasart86@gmail.com 17 1 963 2018-Sie-10, 06:12
Ostatni post: rafael
  {Info} problem z klimatyzacją pezet71 9 1 017 2018-Sie-07, 18:36
Ostatni post: lukasss3
  {A} Sterowanie klimatyzacją z panelem półautomatycznym rafael 7 504 2018-Lip-08, 17:25
Ostatni post: rafael
Ocena wątku:
  • 38 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Klimatyzacja - wyłącza sie na kilka sek. jak szybko zwiekszam obroty silnika
Witam Wszystkich,

Klima po dodaniu raptownie gazu sie wyłącza na około 4-5 sek., po czym ponownie sie włącza tak jakby ktoś wyłączył przycisk w kabinie i za moment go włączył.
Wiatrak chłodnicy włącza się po 2-3 sek. od włączania klimy (sprężarki), to chyba jest w normie
Wszystko pracuje prawidłowo czuć powolne ochładzanie na wylotach powierza w kabinie.
Wszystko super do momentu raptownego dodania gazu.
W momencie raptownego dodania gazu wyłącza sie sprężarka, a wentylator też sie wyłącza po 2-3sek.od wyłączania sprężarki, po kilku sek. wszystko sie znowu włącza.
Nie ma znaczenia czy raptowne dodanie gazu jest na chwilkę czy pozostawiam obroty np. na 2500.
To samo na wyzszych obrotach silnik pracuje na 2000 dodaje raptownie do 3000 klima sie wyłączy po czym za moment włączy.
Dodam ze od zawsze i także teraz przy włączaniu klimy (sprężarki) słychać szum (jak by łożysko szumiało).

Mechanik sprawdził i nie widzi zmiany ciśnienia w obwodzie jak dodaje raptownie gazu a klima sie wyłącza tak jakby np. było niskie ciśnienie przez chwile.
Czynnik prawidłowo uzupełniony 700g.

To tyle z moich obserwacji, na dzis jestem bezradny a upały nie odpuszczają sad

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź zbliżającą mnie do rozwiązania tego problemu.

Serdecznie pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
Hmm, co prawda ja nie mam takiego objawu, ale czytałem coś kiedyś o tym, że komputer wyłącza na chwilę sprężarkę, żeby odciążyć silnik w przypadku kiedy potrzebna jest pełna moc.
Odpowiedz
No nie dokonca jestem do tego przekonany, bo 2 lata temu zanim klima się nie rozszczelniła takiego czegoś nie było.
Dodam ze moja zocha nie ma komputera.
Dzięki mimo wszystko i czekam na kolejne sugestie.
Pzdr Jacek
Odpowiedz
a co się dzieje z napięciem w samochodzie w tym momencie?
Odpowiedz
Nie za bardzo wiem o napięciu czego mówisz. Powiedz co dokładnie masz na myśli to ewentualne sprawdze.
Pzdr Jacek
Odpowiedz
W Peugeocie ostatnio tak miałem jak było za mało czynnika ale Ty piszesz że miałeś uzupełnione..
Odpowiedz
Tak mi powiedział gość który ją nabijal, że jest dobrze i ze nie ma skoków ciśnienia jął dodaje gazu. No ale to on zna się na tej maszynie, a ją byłem w aucie i dodawałem gazu.
Jak nikt nic nie wymyśli to może pojadę w przyszłym tyg. do innego mechanika.
Dzięki, Pzdr i czekam na sugestie
Jacek
Odpowiedz
(2012-Lip-07, 15:02)jpalbow link napisał(a):Nie za bardzo wiem o napięciu czego mĂłwisz. Powiedz co dokładnie masz na myśli to ewentualne sprawdze.
Pzdr Jacek

myślę o tym, że jak dodajesz gwałtownie gazu to wzrasta zapotrzebowanie na prąd i może pojawia się wtedy spadek napięcia powodujący automatyczne odłączenie klimy na kilka sekund dopóki napięcie nie wróci do normy
Odpowiedz
Jest w tym logika, ale akumulator w miarę nowy. Muszę jeszcze wieczorem sprawdzić czy np. światła nie przygasaja.
Tylko, co dalej jak okaże się ze altrenator nie wyrabia, albo regulatora napięcia, hmm, nie wiem czy w dobrym kierunku myślę.
Masz może jeszcze jakieś wskazówki
Pzdr jacek
Odpowiedz
to że akumulator jest w miarę nowy to niewiele zmienia jeśli będzie uszkodzony regulator napięcia lub alternator - sprawdź co się dzieje z napięciem i będzie wiadomo czy brnąć dalej w tym kierunku.

Inne możliwe przyczyny odłączania klimy to np. zbyt niskie ciśnienie (lub przekłamanie odczytu ciśnienia), albo np. przekłamanie odczytu temperatury zewnętrznej (może być niezauważalne na wyświetlaczu, bo wyświetlacz reaguje z opóźnieniem i dodatkowo prawie zawsze pokazuje trochę co innego niż dostaje z czujnika).
Jedno i drugie do wychwycenia przy pomocy odpowiedniego interfejsu - np. O-C
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości