na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Klimatyzacja lookasart86@gmail.com 17 1 963 2018-Sie-10, 06:12
Ostatni post: rafael
  {Info} problem z klimatyzacją pezet71 9 1 017 2018-Sie-07, 18:36
Ostatni post: lukasss3
  {A} Sterowanie klimatyzacją z panelem półautomatycznym rafael 7 504 2018-Lip-08, 17:25
Ostatni post: rafael
Ocena wątku:
  • 38 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Klimatyzacja - wyłącza sie na kilka sek. jak szybko zwiekszam obroty silnika
Co do napięcia - nie sugeruj się przygasaniem świateł, ten typ tak ma, nawet jak napięcie ładowania jest książkowe.
Odpowiedz
Dzięki za wskazówkę, zauważyłem to chyba przy skrcie kierownicą.
To gdzie mam przyłożyć miernik?
Odpowiedz
Przy maksymalnym skręcie pompa wspomagania pobiera maksymalny prąd. Wtedy teoria odcinania klimy ma sens (przy problemach z prądem ładowania).

Też bym zaczął od sprawdzenia napięcia ładowania. Na luzie I pod obciążeniem klimą. I jak na maxa koła skręcisz.

Miernik przykładasz do zacisków akumulatora.

sent from taptalk on my HTC...
Odpowiedz
Dzięki, w takim razie tak zrobię w poniedziałek.
Sprawdze jakie jest napięcie w różnych sytuacjach.
Ale jakby komuś jeszczecos do głowy przyszło to piszcie.
Pzdr Jacek
Odpowiedz
Dzis na szybko sprawdziłem,
Klima nie wyłącza sie przy skrecaniu kierownicą na max'a, Światła przygasają ale klima dalej chodzi.
nie mam obecnie mirnika i nie mogę tego zmierzyć przy aku ale postaram sie to zrobic.
Co do obserwacji to jak włączam klime perzyciskiem to minimalnie prawie niezauważanie swiatła przygasają po chwili jak włącza sie wiatrak klimy to swiatła zdecydowanie przygasają jest to widoczne mocno. nie wpływa to jednak na wyłączenie klimy, nastepnie jak krece kierownica i dochodze do max'a tez swiatła przygasają i klima dalej chodzi. Dopiero jak raptownie naciskam pedał to klima sie wyłącza. to tyle z obserwacji. powtórzę to jak zdobędę miernik i napisze jakie wyniki.
Szczerze to wydaje mi się ze teoria z napięcie odpadnie, a szkoda było by po sprawie.
Czekam na ewentualne nowe myśli.
Pzdr. Jacek
Odpowiedz
A kto powiedział że u ciebie nie ma modułu sterującego silnikiem?
Masz jak najbardziej to że go nie widać nie znaczy że go nie ma, znajduje się pod lewym błotnikiem w okolicy bocznego kierunkowskazu.
Czy tak czy inaczej objaw który opisujesz jest poprawny, sprężarka zostaje wyłączona aby oddać trochę mocy potrzebnej silnikowi.
Musiałeś nie zauważyć tego efektu wcześniej ale tak jest.
Co do ładowania ono nie ma wiele wspólnego z klimatyzacją i jej działaniem, ogólnie do puki sprzęgło trzyma i jest napęd to spręzarka pompuje i klima chłodzi.
Pierwszym objawem braku ładowania byś zauważył po kontrolce, brak wspomagania i ABSu
Odpowiedz
Dzięki Darku,
Sprawdze czy mam ten moduł i dam znać.
Mi to działanie nie przeszkadza bo Zocha nie jeżdżę, moja pani ja dobija a z tego co zauważyłem nie zwraca na to uwagi (jak to kobietawink ).
Co do kontrolki ABS to w tym roku zapaliła się już że 3 razy ale teraz jest ostatnio spokój i właśnie się zastanawiałem dlaczego się zapaliła, a tu piszesz o niskim pradzie ładowania. Będę na weekend w domu to to wszystko sprawdze.
Dzięki za sugestie
Pzdr Jacek
Odpowiedz
Moduł na pewno masz bo inaczej nie działał by ci silnik.
Moduł steruje działaniem turbiny, świec żarówych, obrotomierzem etc. odczytuje sygnały o ciśnieniach, temperaturze  itp.
W benzynowych silnikach jest na wierzchu a czemu w u ciebie go tam schowali to nie wiem, ktoś miał wizję z braku miejsca smile
Odpowiedz
Witam wszystkich a ja tak mysle ze to elektromagnes przy sprezarce  bo mam to samo i tam miałem nawet jeden kabel przerwany a klime sprezyłem sprawdziłem nawet sterownik znajduje sie miedzy kolem lewym a zderzakiem taka tam skrzynka
Odpowiedz
michgars przepraszam nie uraź się, ale tak to napisałeś że nie wiem co masz na myśli i o co chodzi.
W jednym zdaniu umieściłeś prawdopodobnie trzy wiadomości o sprzęgle o usterce i o lokalizacji modułu sterownika wentylatorów i klimatyzacji.
To gdzie ten kabel przerwany miałeś?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości