na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DVD 90 navi artur710 4 200 2018-Maj-30, 14:12
Ostatni post: artur710
  [TUT ZB] Zafira - Montaż DRL w miejsce halogenów roboo1 34 20 477 2017-Sie-02, 22:08
Ostatni post: jangcy80
  [TUT ZB] - Zafira, gniazdo Aux-In do radioodtwarzacza CD30 MP3 roboo1 29 32 712 2017-Lut-12, 14:20
Ostatni post: zioom30
Ocena wątku:
  • 91 głosów - średnia: 3.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] Zafira - Montaż Aux in w CD70 Navi
Jako że zwolennikiem piłki nożnej nie jestem, postanowiłem sobie założyć Aux In w Zośce podczas jednego z meczy Euro 2012.

Po co mi Aux In, właściwie nie wiem  confused może raz na rok z niego skorzystam lub nowemu właścicielowi się przyda.

Wracając do tematu

Moją modernizację przeprowadziłem na cd70navi i tu moje uwagi

1. Nie każda navi posiadaja wsparcie aux in, wtedy trzeba pobawić się w elektronice i wgrać nowy soft w radiu (wszystko do ogarnięcia) Podając mi numer radia z górnej naklejki mogę odpowiedzieć czy obędzie się bez grzebania w elektronice.

2. Uzupełnienie pinów w fakra jest inne miedzy navi a zwykłym radiem.

Narzędzia z jakich korzystałem

1. Torx 20
2. Łyżki do ściągania tapicerki (w astrze raczej się nie przydadzą)
3. Wyjmaki do radia

[Obrazek: dsc0144kxk.jpg]

Części z jakich korzystałem:

1. Wiązka z pinami długości 150cm, w Astrze i Zafirze ta długość spokojnie wystarczy

[Obrazek: dsc0134jn.jpg]

2. Oryginalna końcówka pod wtyczkę Jack, w moim przypadku cena jak za browara a tak około 6 dyszek w ASO.

[Obrazek: yuyuo.jpg]  [Obrazek: dsc0136tp.jpg]

3. Dwa Żywe (zdjęcie z netu) bo wypiłem zanim zabrałem się za robotę)biggrin:

[Obrazek: botm_Jan.jpg]

4. I odrobina samozaparcia.  lol

[Obrazek: Zaparcie-zaparcia-objawy.jpg]

Do roboty:

1. Wyciągamy radio, myślę że każdy wie jak więc pomijam.

2. Uzupełniamy piny w następujący sposób.

[Obrazek: isox100641.jpg]  [Obrazek: dsc0149bw.jpg]

pin 18 masa        /  środkowy  pin końcówki
    pin 24 gł. lewy    /  lewy pin końcówki
    pin 25 gł. prawy  /  prawy pin końcówki

3. Przeprowadzamy kabel tunelem, w Zafirze przeprowadziłem go lewą stroną, odchylając boczny panel, dość dobry dostęp.

[Obrazek: dsc0142ap.jpg]

W astrze natomiast demontujemy maskownicę złącza diagnostycznego, obramowanie lewarka wraz z popielniczką oraz górną część tunelu jeśli docelowe miejsce jest jak w oryginale.

[Obrazek: cb337f14a6f7.jpg]

4. Wycinamy otwór na końcówkę, szablon otworu zrobiłem na tekturze a potem przeniosłem obrys na panel.

[Obrazek: dsc0156xk.jpg]

5. Łączymy końcówkę z wiązką.

6. Kolejnym krokiem jest programowanie które wykonujemy za pomocą TECH2 lub opcoma w zakładce EHU.

[Obrazek: dsc0145tj.jpg]

7. Zmieniamy index kodów.

[Obrazek: dsc0146qu.jpg]

8. Programujemy / zatwierdzamy.

[Obrazek: dsc0147px.jpg]

9. Cieszymy się Aux In.

[Obrazek: dsc0148k.jpg]

Później dodam filmik jak to bangla.

Jak by ktoś sobie nie radził to mogę zrobić taką wiązkę z pinami w cenie 5 dyszek lub za dopłatą z nieoryginalną końcówką wejściową.

[size=0.7em]Materiał dydaktyczny oraz zdjęcia, zgodnie z  Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i Ustawą z dnia 8 lipca 2010 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, stanowią moją własność intelektualną. Wszelkie kopiowanie, udostępnianie bez mojej wiedzy stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania sądowego.[/size]
Odpowiedz
Mnie by interesowała wersja USB w zamian mini-Jack jast to wykonalne?
Odpowiedz
Jeśli Ci chodzi o podłączenie USB to raczej nie, bo co niby by miało go wzbudzić/uruchomić ?

Dodaję zdjęcie navi razem z oznaczeniami które obsługują AUX in bez ingerencji w elektronikę.
[Obrazek: 10057295.jpg]
Odpowiedz
Dzięki przyda się. Dla Ciebie "PIWKO"
Odpowiedz
Inna przydatna strona. Rozpiska zlącz odtwarzaczy fabrycznych wiekszości marek.

http://www.ertasvc.ru/

UWAGA! Strona w języku rosyjskim. Opisy złącz już po angielsku. Należy najechać na: Cytat:

База данных

i wybrać poszukiwany model.

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
Witam
Odgrzeję troszkę temat, a mianowicie posiadam radyjko jak poniżej na fotce, uzupełniłem piny j/w
zaprogramowałem przez op-coma index kodów i gdy podłącze jack-a pod np telefon wejście słuchawkowe i przestawię na komputerze na AUX to w głośnikach samochodu słychać tylko takie puk-puk jakby ktoś metronom załączył. Czy pomoże ktoś??

Załączone pliki
.jpg   2014-09-30 17.04.35.jpg (Rozmiar: 148.85 KB / Pobrań: 430)
Odpowiedz
Mam podobny problem i jedynie czego się dowiedziałem to trzeba  ZMIENIĆ SOFT NA MINIMUM 10/10/2007 (ASO) o ile jeszcze w elektronice nie trzeba grzebać.

A tu porada Angielska  http://danborg.org/vectra-c/modification-guide.pdf
Odpowiedz
jest tu moze ktos z poznania kto tego dokonal?  smile

gdzie szukac numeru na radiu ktory mowi ze nie trzeba robic modyfikacji elektroniki
Odpowiedz
Numer fabryczny 13. 283 223  lub opis tłustymi cyframi 10.10.07/0 z lewaj strony kodu kreskowego

Ja już mam zasobą modyfikację jedyny minus trzeba radio pogłośnić więcej podczas odtważania muzyki z telefonu
Odpowiedz
(2012-Lip-14, 10:45)KIT GTO napisał(a): 1. Nie każda navi posiadaja wsparcie aux in, wtedy trzeba pobawić się w elektronice i wgrać nowy soft w radiu (wszystko do ogarnięcia) Podając mi numer radia z górnej naklejki mogę odpowiedzieć czy obędzie się bez grzebania w elektronice.
Kolego: co musi być na tej naklejce? myśle żeby kupić inne radio a moje bez aux sprzedać. Ile ewentualnie byś wziął za taką modyfikacje jak bym Ci np radio wysłał?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości