na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych ondrasz 4 3 110 2017-Lis-24, 22:43
Ostatni post: zoniec30
  {A} Wymiana oryginalnego radia na inne radio niefabryczne Kaliope 58 40 324 2017-Paż-21, 19:25
Ostatni post: pietras8787
  {ZB} Bluetooth przez AUX do CD30 mp3 karul 11 7 651 2017-Sie-28, 20:19
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CD30,70,90} Wymiana radia na stację multimedialną
Co sądzicie o wymianie fabrycznego CD30MP3 na dedykowaną do ZB stacje multimedialną?

Edit: wydzielono do odrębnego tematu / Mietas
Odpowiedz
Jak będzie pod kolor i obsłuży BC oraz kierę to ja osobiście wad nie widzę.

Miałem w ZA kombajn JVC - telefon, dvd, kamerka cofania. Piękna sprawa. Nudziło mi się czekając za żonką to obejrzałem film, ktoś dzwonił samo odbierało połączenie, a telefon w plecaku w bagażniku. Itd...

Jedyny problem to chyba jakość tych chińskich stacyjek. Ja na początku miałem jakiegoś teviona, mediona czy inny wynalazek. Po trzech dniach się zepsuł. Wymiana na inny dwa dni to samo  19 .[size=1em]Kupowałem w Madia Markt (zakładając problemy z jakością wolałem kupić drożej ale w normalnym sklepie, bo na allegro to z gwarancja różnie bywa).[/size]

W końcu dołożyłem i kupiłem to JVC. Dwa lata chodzi bezawaryjnie. No i fabryczne głośniki odżyły na tym radyjku  12 .
Odpowiedz
nie wiem co masz na myśli pisząc "dedykowana", ale jeśli jakieś chińskie "coś" to bym sobie odpuścił.
Jak dla mnie to wybór jest pomiędzy "dedykowanyą" stacją Zenec'a (tanio nie jest), albo dopasowanie coś z Pioneera, Alpine, Clariona, JVC, czy czegoś tam innego, ale markowego
Odpowiedz
Jak dla mnie, to nawet te markowe rzeczy są chińskie, więc jaka to różnica.
(2012-Lip-15, 18:46)Grisza link napisał(a): nie wiem co masz na myśli pisząc "dedykowana"
Dedykowana, czyli wymiarami, kształtami itp. identyczna z oryginalnym radiem.

Niestety, z obsługą BC widziałem tylko jedno radio i jakoś już nie mogę znaleźć. W oczy mi się rzuciła stacja z obsługą DVD, GPS, BT, internet (3G i WiFi), TV no i kierownicy. I co najważniejsze, w całości język polski. Niestety BC nie ma, jak praktycznie wszystkie.
Odpowiedz
Nie wiem co Cię zainteresowało>.ale miałem okazję "posłuchać" muzy z takiego czegoś...tragedia...no ale może masz coś fajnego na okuHuh?
Ja słuchałem na czymś takim>>> LINK: mari.pl/multimedia-samochodowe-system-multimedialny-do-samochdow-opel/p,215456

BasĂłw nic to nie ma wink lepiej juĹź gra cd30 wink
pozdr
Odpowiedz
Dokładnie to mi wpadło w oko:
http://allegro.pl/radio-dedykowane-do-op...62491.html
Odpowiedz
odpuść sobie - szkoda kasy i nerwów.

Kup coś, pod czym podpisuje się jakiś w miarę renomowany producent.
Dedykowane, to np Zenec NC5010, albo NC5011D, ale tak jak pisałem wcześniej - cena nie zachwyca wink
http://www.zenec.com/en/products/ego/opel/ze-nc5011d/
Odpowiedz
(2012-Lip-19, 19:17)Grisza link napisał(a): Kup coś, pod czym podpisuje się jakiś w miarę renomowany producent.
No tak. Tylko po co mam bez sensu wydawać pieniądze za samą firmę? A że coś jest "no name" nie oznacza, że będzie gniotem. Nie twierdze, że nie masz racji, ale nawet kupując firmówkę można się naciąć.
Nie wiem czy pamiętasz, jak na nasz rynek wchodziły pierwsze smartphony. Era wtedy wypuściła coś takiego jak Era G1. Akurat wtedy mi się kończyła umowa, więc zaryzykowałem i wziąłem (doskonale wiedząc czyjej to jest produkcji). Wszyscy u mnie jak to zobaczyli... "o matko, co za szajs", "pozbądź się tego..." itp. Jak się później z internetu dowidzieli, że to HTC, to odrazu "zaj...stą komóre masz". I mam ją do dziś. Podsumowując, nie wszystko złoto co się świeci, a czasem to co się nie świeci jest bardziej wartościowe od złota. Z tego co wiem, to większość tych stacji "no name" (łącznie z ZENEC-iem) jest produkowana na podzespołach Sharpa i Samsunga.
Oczywiście Twoją wypowiedź wezmę pod uwagę przy kupnie, bo po to ten temat został założony, ale najpierw wolałbym coś konkretnego usłyszeć, a nie tylko, że to jest pod jakąś nazwą, a to nie.
Odpowiedz
konkrety są takie, że:
1. sprzęt markowy gra lepiej (większa moc, lepsza jakość sygnału, możliwości regulacji) i wyświetla lepiej (lepszej jakości matryce)
2. sprzęt markowy ma REALNĄ gwarancję, czego nie można się raczej spodziewać po sprzęcie noname kupionym na allegro
3. to że sprzęt "noname" jest produkowany na tych samych podzespołach co markowy nie przekłada się niestety na niezawodność jego działania ("niechlujne" lutowanie, słabej jakości podzespoły mechaniczne, itp)

Przerabiałem ten temat w Signum i skończyło się na stacji multimedialnej Clarion VX709. Żałuję tylko, że sprzedałem ją razem z samochodem zamiast ją wymontować i wpakować teraz do Zafiry
Odpowiedz
(2012-Lip-19, 21:30)Grisza link napisał(a): 3. to Ĺźe sprzęt "noname" jest produkowany na tych samych podzespołach co markowy nie przekłada się niestety na niezawodność jego działania ("niechlujne" lutowanie, słabej jakości podzespoły mechaniczne, itp)

Z tym podpunktem nie do końca się zgodzę. Przykładem może być firma Nakamichi. Niechlujność, tandetny wygląd, a sprzęt high-endowy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości