na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych ondrasz 4 3 110 2017-Lis-24, 22:43
Ostatni post: zoniec30
  {A} Wymiana oryginalnego radia na inne radio niefabryczne Kaliope 58 40 325 2017-Paż-21, 19:25
Ostatni post: pietras8787
  {ZB} Bluetooth przez AUX do CD30 mp3 karul 11 7 651 2017-Sie-28, 20:19
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CD30,70,90} Wymiana radia na stację multimedialną
Nakamaschi górna półka audio do auta i do domu,firmówki też klepia tylko już u azjatów,polskie firmy zaczynają prężnie działać np jak córce kupiłem Mp3 VEGA bo w sklepie mi go polecili puściłem i szoooook jak zagrało a po fakcie przeczytałem recenzje to samo myślę o stacjach 2Din np Peying,prężnie sie rozwijają pod skode i vw juz produkują fajne dedykowane.
Odpowiedz
jedna jaskółka wiosny nie czyni wink

powiedz mi jeszcze tylko co Cię skłoniło do założenia tego tematu?
Odpowiedz
Koledzy trzymajcie się tematu, nie wchodźcie w zbędną polemikę
Odpowiedz
(2012-Lip-19, 21:46)Grisza link napisał(a): powiedz mi jeszcze tylko co Cię skłoniło do załoĹźenia tego tematu?
To mnie skłoniło, że chciałbym taką stacje założyć i oczekuję na podpowiedzi co wziąć, a co nie. Ale chodzi mi o konkrety, działanie takiego sprzętu. Dla mnie proponowanie czegoś bo jest droższe, markowe i "schludnie" zlutowane jest mało przekonujące, to nie są konkrety.
Odpowiedz
"chciałbym taką stacje założyć" ale po co? Żeby mieć, żeby dzieci mogły oglądać bajki, czy jeszcze jakiś inny powód?

Proponuję Ci zakup czegoś "droższego i markowego", bo tanie stacje MM grają beznadziejnie i są mocno awaryjne, a co gorsza możesz się spodziewać problemów z roszczeniami gwarancyjnymi. Mało konkretnie?

Natomiast co do mojego pytania "dlaczego" to powiem Ci ze swojego doświadczenia tak: jeśli chcesz w ten sposób zapewnić rozrywkę pasażerom drugiego rzędu (w domyśle: puszczać bajki dzieciom w czasie dłuższych podróży), to nie jest to najlepsze rozwiązanie.
Owszem - będą miały "zajęcie"... ale również i powykrzywiane kręgosłupy wink O wiele lepiej jest pomyśleć o jakimś DVD w/na zagłówkach.
Odpowiedz
Chce pod kontem swoim i pasażerów. Monitory na zagłówkach będą, podpięte pod stacje.
Odpowiedz
To podzielę się swoimi spostrzeżeniami, gdyż podobne potrzeby u mnie spowodowały nabycie 2 monitorów montowanych na zagłówki, zasilane 12 V przez zapalniczkę. Monitorki odtwarzają DVD i avi, można puszczać z płyt DVD lub pendrive'ów. Generalnie jesteśmy z żoną z tego ustrojstwa bardzo zadowoleni (cisza w dłuższej podróży - bezcenne wink ), brakowało nam jedynie możliwości odtwarzania płyt CD (ten mój nie czyta) i możliwości podpięcia do sieci (230V) - tu sprawę rozwiązało nabycie zasilacza 230V/12V. Z tego co widzę, obecnie dostępne są dużo bardziej zaawansowane w możliwości odtwarzacze, które prawdopodobnie zapewnią to czego poszukujesz. Innymi słowy, plusy mojego rozwiązania:
- cisza w aucie podczas oglądania bajek  31
- możliwość odtwarzania DVD, avi z płyt DVD + pendrive + możliwość podpięcia zewnętrznego źródła A/V - obecnie oferowane mają dużo więcej możliwości,
- możliwość zabrania na wakacje, weekendy (działa jak dodatkowy TV dla dzieci),
- relatywnie niska cena (ok. 400 zł, 2 lata temu),
- montowane na zagłówek, szybko zdejmujesz, szybko zakładasz, małe ryzyko "nagłej utraty",
- możliwość zabrania ogromnej ilości filmów, bajek, gier itd. w kieszeni (na kilku penach, ja tak robię)

Minusy:
- ten mój  nie odtwarza płyt CD  14
- zdarza się dzieciom zahaczyć nogami o kable, rzadko ale jednak się zdarza

Ogólnie: polecam, rozwiązanie nie tylko do auta ale i na wycieczkę czy wakacje.

Odpowiedz
WhiteBoy, jeśli planujesz również monitory w zagłówkach, to przy zakupie stacji zwróć uwagę na to czy ma ona podział na strefy (żeby co innego mogło lecieć z przodu - np navi , a co innego z tyłu - np. jakaś bajka)
Odpowiedz
(2012-Lip-20, 09:07)Grisza link napisał(a): WhiteBoy, jeśli planujesz rĂłwnieĹź monitory w zagłówkach, to przy zakupie stacji zwróć uwagę na to czy ma ona podział na strefy (Ĺźeby co innego mogło lecieć z przodu - np navi , a co innego z tyłu - np. jakaś bajka)
Właśnie, to jest podstawowe kryterium. Większość tego sprzętu ma możliwość niezależnego podłączenia dwóch monitorków plus kamerę cofania (też przydatna sprawa). I praktycznie na wszystkich trzech wyświetlaczach leci co innego. Drugą fajną sprawą (akurat tego sprzętu, co zaprezentowałem) jest tzw. wirtualna zmieniarka, czyli po prostu twardy dysk. Nie jest zbyt duży, bo 2 GB, ale zawsze to coś. Dochodzą do tego czytniki USB oraz kart SD.

(2012-Lip-20, 05:55)cruyf link napisał(a): brakowało nam jedynie moĹźliwości odtwarzania płyt CD (ten mĂłj nie czyta) i moĹźliwości podpięcia do sieci (230V) - tu sprawę rozwiązało nabycie zasilacza 230V/12V.
Ja nie chce się bawić w żadne przetwornice, bo to zawsze trzeba gdzieś to ustrojstwo upchnąć i trochę miejsca zabierze. Niby nie dużo ale, jak to w życiu jest, w jakiejś nagłej sytuacji te pare centymetrów też się przyda.
Odpowiedz
Czy tego typu stację można zamontować w miejscu radia do Zafiry A zamiast CDR 500 ?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości