na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} [TUT ZB] wymiana baterii w kluczyku typu scyzoryk Kaliope 3 1 727 2018-Lis-08, 14:06
Ostatni post: Mr_Moko
  [TUT] Bixenon - Afl dołożenie. Misiek38 4 2 353 2018-Paż-21, 12:02
Ostatni post: kysiu241
  [TUT ZB] Wymiana żarników ksenonowych Grisza 17 7 368 2018-Wrz-07, 05:18
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 99 głosów - średnia: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [TUT ZB] Naprawa przewodów w drzwiach

Odpowiedz
na niemieckim ebay można kupić gotowe wiązki naprawcze....ale cena powala, 29 euro plus 18 wysyłka, czyli jakieś 190zł.....  19 

[Obrazek: 666b672c602be098m.jpg]

http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?...8859816480

http://www.ebay.de/itm/KABELSATZ-KABELBA...022wt_1162

Odpowiedz
Kaliope - świetna robota też mam problem z 1 drzwiami ale wcześniej niż lato albo upalna wiosna nie dam rady się za to zabrać. 

Message send from phone SGS II
Odpowiedz
Witam,
świetne dla pokoleń. Proponuję tylko zamiast taśmy izolacyjnej koszulki termokurczliwe. Estetyczniej, mniej grubo i pewniej, chociaż większy nakład pracy.
Odpowiedz
Ostatnio też to naprawiałem, ale bez rozbierania , tylko ze zsuniętą gumką na parkingu w bonarce. Syn zsunoł szybę na dół i niestety już do góry nie poszła. A co żem się nawk.... to moje. W którąś sobotę muszę się wziąźć za to i zrobić tak jak ma być
Odpowiedz
Też już to dzisiaj przeżyłem. Oj dostało się konstruktorom ode mnie. Jeden z przewodów przetarł mi się zaraz obok wtyczki. Bardzo dużo zabawy jest aby to ładnie poskładać. Dla informacji: aby wyjąć jakiś PIN z przewodem z  wtyczki należy włożyć coś cienkiego ( spinacz ) w otwór pod pinem i delikatnie wyciągnąć z przewodem. Środkowa część wtyczki - taki prostokąt również da się wyjąć z samej wtyczki. Niestety nie mam zdjęć i mam nadzieję, że już nie będę musiał robić.
Odpowiedz
Niestety....było dobrze 1.5 roku..... i się skończyło. Przewody dalej pękają. Strzelił biało-szary od centralnego i drzwi mi się nie zamykały. Więc zaglądnąłem do wiązki a tam leci powoli biały (centralny), szary (sygnał otwartych drzwi) oraz brązowy (masa). Prawdopodobnie te wszystkie koszulki usztywniły wiązkę i przewody pracują niżej, czyli blisko wtyczki.

Także rozwiązanie z lutowaniem nie jest do końca dobre. Pozostaje szukać zestawów naprawczych w dobrej cenie. Na razie polutowałem ten przewód a tamte zabezpieczyłem taśmą izolacyjną....ale jak znów szlag trafi któryś przewód  to już tylko wymiana wiązki na zestaw naprawczy

[Obrazek: 8b0eca0ed26d4505m.jpg] 
[br]Dodano: [time]Czw, 25 Lip 2013, 22:19[/time]
Podaje piny i kolorystkę przewodów w lewych tylnym słupku (wtyczka X7). U mnie (REC) 11 przewodów, maksymalnie może być 13 jeśli ktoś ma funkcje open and start oraz ryglowanie: 

[Obrazek: fb935d3c602fcd00m.jpg]

1 czerwony - 12 v dla silnika elektrycznych szyb (2.5mm)
2 brązowy – masa dla silnika elektrycznych szyb (2.5mm)
3 szaro biały – centralny (0.75mm)
4 biały – centralny  (0.75mm)
5 czarno –zielony – centralny/ ryglowanie  (0.75mm) - u  mnie brak tego przewodu
6 szary – włącznik otwartych drzwi  (0.50mm)
7
8
9 żółto-brązwoy – open and start  (0.50mm) - u  mnie brak tego przewodu
10 biało – niebieski – blokada odsuwania szyb przed dziećmi (0.50mm)
11 fioletowo-zielony – elektryczne szyby (0.50mm)
12 fioletowo brązowy – elektryczne szyby (0.50mm)
13
14
15
16 zielony - głośnik (0.75mm)
17 brązowo-zielony - głośnik (0.75mm)
18
19 brązowo-czarny – funkcja szyby komfort (0.50mm)
Odpowiedz
Okazuje się, że występuje zestaw naprawczy GM-owski, jednak jego cena lekko szokuje…. uwaga !!!!  686 zł
Nr częsci: GM 93189351 
Nr kat: 62 86 768  (ZFW19-1)

Fotki znalezione na ebay.co.uk (REAR DOOR WIRING HARNESS REPAIR KIT)
[Obrazek: f301174f40e87e59m.jpg] [Obrazek: 3139177c10e71f2am.jpg]

Inny sprzedawca na ebayu twierdzi, że do ZB można zastosować zestaw naprawczy z ZA:

Nr części: 9119769   
Nr kat: 62 86 046  (ZFW13-2) 

Tutaj cena ‘ciut’ niższa tj 339zł

[Obrazek: a3358f9db0a07e50m.jpg] [Obrazek: b0a03ecc30c81096m.jpg] 

Patrząc na ten zestaw od ZA, rzeczywiście przypomina wyglądem zestaw z ZB. Czy ktoś może to potwierdzić, że obie zafiry mają tę samą wtyczkę?   

W intercarsie można też kupić zestawy naprawcze firmy Vemo (V40-83-0037, dla wiązki drzwi o nr 13158679), ale cena też szokująca, tj około 350zł

[Obrazek: 9728244098a86dcdm.jpg]

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/...O&msg=OPEL
[br]Dodano: [time]Czw, 15 Sie 2013, 09:35[/time]
edit:

u szpota widzę ten zestaw od ZA 222zł
http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/38480/zfw13-2.html
Odpowiedz
Nie dawno miałem problemik z otwieraniem drzwi, szybą itp. itd.  Okazało się, że kabelki przed wtyczką połamane w diabły. Na szrocie ze starocia wyciąłem 30 cm wiązki z 13 kabelkami i się zaczęło. Na spokojnie w domu rozebrałem całą wtyczkę - po odpięciu zapinek, z wewnątrz wtyczki wyjmuje się kostki. Następnie wkładając sztywny pręcik (może być igła) wyjmowałem każdy kabelek, odcinałem przy samym pinie, przylutowywałem nowy, długi kabelek w odpowiednim kolorze i wkładałem ponownie do kostki. Po przelutowaniu wszystkich przewodów rozpocząłem rozbiórkę plastików na progu ... dobrze, że nikt tego nie widział i nie słyszał.... dokopałem się do wiązki, wyciągnąłem z gumy, włożyłem nowe i kabelek po kabelku łączyłem odpowiednio izolując termokurczliwymi "koszulkami". Po wszystkim cały pęczek łączeń został schowany pod plastikiem w słupku. Myślę, że ten sposób jest dużo bardziej czasochłonny jednak unikamy upychania łączeń w gumę oraz w niedługim czasie powrotu do problemu. Niestety czas zabawy to około 4 godziny dłubania, ale uważam, że warto.
Odpowiedz
witam
pytanko do mądrzejszych ode mnie - czy naderwane/zerwane przewody mogą spowodować całkowite niedziałanie centralnego zamka? u mnie nie blokował się zamek w lewych tylnych drzwiach, rozpiąłem wtyczkę przy drzwiach, polałem kontaktem -mogłem w tym momencie zerwać naderwany przewód, wyjąłem też do sprawdzenia bezpiecznik od centrala - w bagażniku, był ok - a teraz nie działa absolutnie nic - żadne drzwi się nie blokują, również przyciskiem wewnątrz auta nie blokują się drzwi - a może jest jeszcze gdzieś bezpiecznik, który mógł się spalić?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości