na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} [TUT ZB] wymiana baterii w kluczyku typu scyzoryk Kaliope 3 1 725 2018-Lis-08, 14:06
Ostatni post: Mr_Moko
  [TUT] Bixenon - Afl dołożenie. Misiek38 4 2 350 2018-Paż-21, 12:02
Ostatni post: kysiu241
  [TUT ZB] Wymiana żarników ksenonowych Grisza 17 7 363 2018-Wrz-07, 05:18
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 99 głosów - średnia: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [TUT ZB] Naprawa przewodów w drzwiach
Witam wszystkich,niestety w mojej Zośce też był taki problem ja zrobiłem tak kupiłem przewody 7x1-1m koszulki termokurczliwe drut ''1x1.5 na grot do lutownicy''koszt 11 PLN ,porobiłem zdjęcia rozebrałem kostki,do starych pinów polutowałem przewody ok40cm złożyłem kostki  i w progu zlutowałem.Wszystko działa jeszcze została druga strona jak już się za nią wezmę to zrobie kilka fotek.Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ja też tak porobiłem, nie ma co lutować zaraz za kostką, gdyż przewody twardnieją i pękają bardzo szybko. Najlepiej tak jak piszesz, polutować do starych lub kupić nowe piny i połączyć dopiero w progu. Na pewno będzie to trzymać dłużej.
Odpowiedz
Kaliope wal to zdjęcie na facebok.com/opel i pisz dziadom co o nich myslisz.
Ja codziennie im zatruwam życie. Dziś poradzili mi bym się skontaktował z GM polska. Btw. Wczoraj polutowalem to co bylo polamane bez dosztukowywania - tymczasowo i zaizolowałem te co były gołe, cud że korków nie wywaliło. Ja sprobowałbym nawijać te druty na szprychę i tak je do rury wcisnąć. Chociaż ona jest b.ciasna. Tu niestety nie ma prostego rozwiązania bo izolacja twardnieje przez ciągle zginanie. Szukałem przewodow w izolacji silikonowej ale ciężko dostać. Takie są bardzo giętkie.
Odpowiedz
Będę miał zestawy naprawcze w oryginalnej kolorystyce na przewodach flry-b za około 2tygodnie. biggrin
Koszt zestawu ~150zł
W skład zestawu wchodzi:
- nowa oryginalna wtyczka
- przewody flry-b o odpowiedniej grubości, w tym samym kolorze co oryginał. Długość 40cm
- tulejki do łączenia przewodów w progu.

Zestaw oczywiście nowy na 12msc gwarancji.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witajcie.
Mnie tez dopadł ten problem i to w pracy. Nie zamykały się tylne drzwi.
Nie miałem za dużo czasu na reperację i na "myślenie" odpiąlem wtyczkę , wyjąłem wszystko przez słupek, poizolowałem pęknięte kable, podłaczylem na szybko, zamknąłem z kluczyka, odpiąlem i trzasnalem drzwiami... i wtedy myśl... jak ja je teraz otworzęHuh?

Jakieś porady?

Dzięki z góry.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Problem rozwiązany.
Musiałem zdjąć tapicerkę na zamkniętych drzwiach, odkręcić głośnik i dostać się do wtyczki w drzwiach, podłączyć i otworzyć drzwi.

Jutro zabiorę sie za lutowanie i odrazu za przyciemnienie szyb na wakacje.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Opel chyba wiedział że te przewody będą się łamać i nie dał śrubki pod zamkiem i na dole jak to jest w drzwiach przednich. Zamiast tego dał 3 śrubki przy klamce i rączce i boczek mocował na spinki. Rób zdjęcia i wysyłaj na fecebook.com/opel tam lubią takie kwiatki.
Odpowiedz
Właśnie o tym myślałem. Jakby były śrubki od spodu jak to jest w drzwiach przednich to pewnie bym myślał dalej co z tym zrobic.

Odpowiedz
Przewody nareperowane.
Części z Zafiry B 2010 dostałem na szrocie pół godzinki ode mnie.
Dwie rączki do trzeciego rzędu foteli, dwie wtyczki tylnich drzwi z 60cm kablami i pokrywa bezpieczników £5 (około 25 zeta)

Chyba będzie to mój ulubiony sklep z zabawkami wink

Odpowiedz
i jak otworzyłeś drzwi?
Odpowiedz
Tapicerkę da się zdjąć na zamkniętych drzwiach.
Są tylko trzy torxy. Jeden za klamką i dwa w rączce a reszta to same klipsy.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości