na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} [TUT ZB] wymiana baterii w kluczyku typu scyzoryk Kaliope 3 1 725 2018-Lis-08, 14:06
Ostatni post: Mr_Moko
  [TUT] Bixenon - Afl dołożenie. Misiek38 4 2 350 2018-Paż-21, 12:02
Ostatni post: kysiu241
  [TUT ZB] Wymiana żarników ksenonowych Grisza 17 7 363 2018-Wrz-07, 05:18
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 99 głosów - średnia: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [TUT ZB] Naprawa przewodów w drzwiach
Znalazłem na schematach dwa dodatkowe przewody

1 RD Czerwony 2.5
2 BN Brązowy 2.5
3 GYWH Szaro Biały 0.75
4 WH Biały 0.75
5 BKGN Czarno Zielony 0.75
6 GY Szary 0.5
7 WHBK Biało Czarny 0.75
8 BUWH Niebiesko Biały 0.75

9 YEBN Żółto Brązowy 0.5
10 WHBU Biało Niebieski 0.5
11 VTGN Fioletowo Zielony 0.5
12 VTBN Fioletowo Brązowy 0.5
13
14
15
16 GN Zielony 0.75
17 BNGN Brązowo Zielony 0.75
18
19 BNBK 0.5

Niestety ZA ma inną wtyczkę.
Odpowiedz
Dzisiaj założyłem zestaw naprawczy zakupiony na pewny portalu aukcyjnym, cena jest dość atrakcyjna 150zł wszystko działa jest w orginalnych kolorach więc nie było problemów z podłączeniem.
Odpowiedz
Dodam swoje dwa grosze do tematu.

U mnie nie działały 3 pary drzwi LT, PP i PT.  Opiszę co zrobiłem i jakie narzędzia serwisowe opracowałem ;-)

Drzwi LT - nie działał centralny, elektryczna szyba i głośnik - powodem była przetarta wiązka. Po lekturze tego wątku zakupiłem na allegro kable i piny, kolorystyka trochę inna niż w aucie ale to nie problem. Wyciąłem wszystkie kable i zarobiłem na nowo we wtyczce 40 cm nowy kabli, które lutowałem już w progu.
Aby kable luźno pracowały w gumie użyłem silikonu do uszczelek, fajnie się układają i mam nadzieję, że trochę to popracuje.
Aby wyciągnąć piny z wtyczki trzeba się trochę namęczyć, ja szukałem idealnego narzędzie do wyciągnięcia pinów i najlepszym okazała się igła do strzykawki. Taka zwykła jaką używają pielęgniarki - rozmiar 11. Zgniotłem na końcu i odciąłem ostrą końcówkę, następnie czubek należy lekko zagiąć i mamy super sprzęt do wyciągania pinów. Wymaga to wprawy ale idzie idealnie.

Drzwi PT - nie działał centralny wymieniłem kable, kilka było przetartych ale nie urwanych. Niestety po naprawie kabli centralny nie działał. Rozebrałem zamek i okazało się, że jeden silnik jest spalony mocno przysolony i śmierdzący. Zmówiłem z anglika i czekam na przesyłkę.

Drzwi PP -  sprawdziłem wiązki i napięcia na kostkach wszystko ok - zabrałem się za zamek i nie widziałem usterki, silniki całe nie spalone ale jeden miał dziwnie wyglądający styk tak jak by się lekko schował w obudowie. Podgiąłem lekko pin zasilający, poskładałem i zamek działa!

Koszt operacji 50 zł za kable i piny, 80 za zamek z anglika i 31 zł za zagniatarkę do pinów YATO (fajna sprawa).
Odpowiedz
(2015-Sty-21, 00:27)buczer1 link napisał(a): Witam.
Mam problem z CZ
Kilka dni temu tylne drzwi pasażera przestały całkowicie reagować na centralny zamek.
Dzisiaj kilka krotnie otwierałem i zamykałem pilotem drzwi celem ich ponownego sprawdzenia, za którymś razem z kolei po zamknięciu drzwi pilotem już nie mogłem ich otworzyć i tak już zostało.
Gdy próbuje otworzyć pilotem drzwi Centr. Zamek wydobywa taki stłumiony dźwięk jakby brakowało mu siły

OK, mój problem rozwiązany.
Wymieniłem Przepalone bezpieczniki(pod maską i w bagażniku),rozłączyłem akumulator (+ -) na 30min.,centralny ożył.
Pięć przewodów w tylnych lewych drzwiach było przerwanych co powodowało iż centralny ich nie zamykał.Zwarcie spadek napięcia to pozostałe objawy.
Połączyłem przewody ze sobą z powrotem i wszystko wróciło do normy (zobaczymy na jak długo) 
Odpowiedz
Z tymi przerwanymi przewodami trzeba uważać, bo ja w Vectrze miałem taki objaw, że CZ zawsze otwierał drzwi a tylko czasami zamykał.

Zorientowałem się jak któregoś dnia rano na parkingu zauważyłem, że mam jedne drzwi otwarte. Ale w Vectrze były takie wysuwające się "dzyndzelki" i to było widać.
W Zafirze na szczęście nie widać czy samochód jest otwarty więc wysunięty "dzyndzelek" nie jest zachętą do zainteresowania się autem przez złodzieja.
Odpowiedz
(2015-Lut-26, 09:49)buczer1 link napisał(a): Połączyłem przewody ze sobą z powrotem i wszystko wróciło do normy (zobaczymy na jak długo) 

tzn jak połączyłeś? Polutowałeś na wysokości gumowej przelotki? Jeśli tak, to miesiąca nie wytrzyma.
Odpowiedz
(2015-Lut-26, 11:55)kaliope link napisał(a): tzn jak połączyłeś? Polutowałeś na wysokości gumowej przelotki? Jeśli tak, to miesiąca nie wytrzyma.

Gorzej , poskręcałem i zaizolowałem ale najpierw przedłużyłem je troszeczkę znalezionymi w domu przewodami
Muszę poszperać gdzieś na necie i kupić całą wiązkę i wymienić w całości ale to później.
Odpowiedz
(2015-Lut-26, 10:20)klosow link napisał(a): Z tymi przerwanymi przewodami trzeba uważać, bo ja w Vectrze miałem taki objaw, że CZ zawsze otwierał drzwi a tylko czasami zamykał.

Zorientowałem się jak któregoś dnia rano na parkingu zauważyłem, że mam jedne drzwi otwarte. Ale w Vectrze były takie wysuwające się "dzyndzelki" i to było widać.
W Zafirze na szczęście nie widać czy samochód jest otwarty więc wysunięty "dzyndzelek" nie jest zachętą do zainteresowania się autem przez złodzieja.
Racja...
Ja też jeździłem tak jakiś czas nic o tym nie wiedząc, jak już zajarzyłem że coś nie gra i próbowałem coś zrobić jeszcze bardziej namieszałem i centralny przestał działać.
Jak zostawiłem auto pod jakimś marketem to o mało nie osiwiałem myśląc czy ktoś w tym czasie się w nim nie gości.
Odpowiedz
(2015-Lut-26, 12:28)buczer1 link napisał(a): Muszę poszperać gdzieś na necie i kupić całą wioskę i wymienić w całości ale to puuuuźniej.

W dziale Giełda masz ofertę na gotowe wiązki do naprawy (oferta kolegi tEREk)

p.s. kolego zanim wyślesz sprawdź ortografię i pisownię (chyba nie masz zamiaru kupować całej wioski tylko wiązkę, i słowo później a nie puuuuźniej)
Odpowiedz
(2015-Lut-26, 13:47)Mietas link napisał(a): p.s. kolego zanim wyślesz sprawdź ortografię i pisownię (chyba nie masz zamiaru kupować całej wioski tylko wiązkę, i słowo później a nie puuuuźniej)

A co mi tam jak kupować to z rozmachem, jednak kupię całą wioskę smile
A tak serio to OK
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości