na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [B] DemontaĹź CIM Kaliope 33 17 342 2018-Lis-01, 12:32
Ostatni post: rafael
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 219 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  {B} Czy da się wyłączyć podświetlenie licznika zaraz po otworzeniu drzwi espionage 0 250 2018-Wrz-05, 19:40
Ostatni post: espionage
Ocena wątku:
  • 53 głosów - średnia: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] DemontaĹź tapicerki drzwi
Przy okazji drobnych prac przy samochodzie kliknąłem kilka zdjęć, więc się nimi podzielę.

DemontaĹź tapicerki drzwi przednich (prawych):
Potrzebne narzędzia: torx 25 , płaski śrubokręt, jak robimy to sami przyda się taboret.

1. Zaczynamy od wykręcenia wkrętów - jest ich 5.
> 1 przy zamku

> 1 na dole drzwi
> 1 pod zaślepką za klamką
> 2 pod rączką do zamykania.
Rączkę podważamy od dołu i zdejmujemy wysuwając do góry
Klapkę za klamką odpinamy śrubokrętem od góry i wyciągamy do siebie.
[Obrazek: 4d1f1aeec33e7794m.jpg]

2. Teraz boczek trzyma się na 6 kołkach.
Najlepiej wsunąć płaski śrubokręt pomiędzy drzwi a boczek i podważyć.
Powinny bez problemu wyskoczyć. (rozmieszczenie kołków na zdjęciu poniżej).
3. Po odpięciu wszystkich kołków chwytamy mocno boczek i podnosimy do góry, aby zdjąć go z rantu na górze drzwi.
Gdyby stawiał opór to musimy podważyć na górze śrubokrętem (patrz zdjęcie poniżej).

Teraz przyda się taborek - stawiamy go koło drzwi i opieramy na nim zdjęty boczek aby odpiąć kable
4. Odpinanie przewodĂłw:
> Musimy wypiąć linkę od klamki - niebieskie zabezpieczenie ma "haczyki", unosimy do "góry" i wysuwamy z prowadnic, wyjmujemy z ucha haczyk - linka odpięta
> oświetlenie klamki: można je odpiąć na 2 sposoby: można odpiąć całość z białą obudową lub wypiąć samą wtyczkę
UWAGA!! wypięcie samej wtyczki może grozić rozsypaniem się obudowy na diodę, a wtedy czeka nas mozolna dłubanina przy składaniu tego w całość (przerobiłem to na lewych drzwiach) - ja polecam odpiąć całość.
> odpinamy zasilanie "gwizdka"
> odpinamy zasilanie sterowania szybą.
[Obrazek: 25dc94478d7f732em.jpg]

Montaż wykonujemy w odwrotnej kolejności.

ps.
Na wstępie celowo napisałem "drzwi prawych"
W lewych występuje inne podpięcie sterowania szyb i lusterek.
Jest tam duża kostka, z plastikową zapadką (taką wajchą) - odciągnięcie tej wajchy powoduje wypięcie kostki - niestety nie zrobiłem zdjęcia sad
.
.
.
W niedługim czasie dorzucę tutka drzwi tylnych.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości