na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 10 566 2018-Wrz-18, 14:30
Ostatni post: DjHardy
  {A} Temperatura silnika Cinkovski 4 443 2018-Maj-13, 21:00
Ostatni post: DjHardy
  {A} Problem z układem chłodzenia mleczny87 0 385 2018-Mar-10, 19:08
Ostatni post: mleczny87
Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ chłodzenia silnika - chłodnica, czujnik temperatury, wskaźnik temperatury, kontrolka chłod
Witam.
Otóż jak w temacie mam problem z temperaturą chyba silnika. Otóż nie podnosi mi się wskaźnik temperatury i po przejechaniu paru kilometrów załączają się kontrolki układu chłodzenia i samochodu z kluczykiem oraz wentylator załącza się na maksa i po zgaszeniu silnika jeszcze sobie chodzi i chłodzi. Kiedyś wystarczyło nie załączyć klimy i poczekać aż się wskazówka ruszy, ale teraz i to nie pomaga. Czy możecie mi jakoś pomóc, co posprawdzać, gdzie szukać i czego.
Odpowiedz
Możliwość
1 Uszkodzony czujnik temperatury.
2 Uszkodzony wkład termostatu.
Reszta to tylko podpięcie pod komputer i będzie jasno chyba chodzi o klimatyzacje.
Nie TDI tylko DTI w opisie.
Odpowiedz
A czy ktoś wie gdzie w Szczecinie mogę się tanio i fachowo podpiąć pod kompa?
Odpowiedz
Jak to najczęściej bywa jak wyjadę z domu na dłuższy czas to zawsze musi się coś wydarzyć i tak było tym razem. Żona przejechała w ciągu weekendu 1000 km i w poniedziałek zauważyła wyciek niezidentyfokowanego płynu. Oczywiście od razu udała się do mechanika, gdzie stwierdzono uszkodzoną chłodnicę. Mechanik wymienił chłodnicę na nową uzupełnił płyn chłodzący (w zbiorniku było minimum) i oddał auto. Na drugi dzień żona poczuła że coś śmierdzi po zakończonej jeździe, a że znowu wybierała się w dłuższą drogę znowu pojechała do mechanika. Okazało się że się zaczął się topić pasek wieloklinowy (tak jej powiedział mechanik).
Niestety silniki samochodowe nie są moją najsilniejszą stroną więc chciałem Was zapytać czy przy wymianie chłodnicy jest potrzeba rozkręcenia czegoś co dotyczy paskaHuh? Czy jest możliwość że to z winy mechanika uległ on uszkodzeniuHuh? Przed wymianą chłodnicy nic się z nim nie działo, nie piszczał ani nie jęczał wink było wszystko OK

Zafira A silnik 1.8

Odpowiedz
Do wymiany chłodnicy nie trzeba raczej rozpinać paska.Czy klimatyzacja działa Ci dobrze,najczęściej się tak dzieje że sprężarka zaczyna ciężej chodzić i pasek się ślizga...
Odpowiedz
Z klimatyzacją wszystko jest dobrze, pracuje bez zastrzeżeń.
Odpowiedz
jak "topi" pasek to albo sprężarka zaczyna się zacierać,albo napinacz jest zapieczony i nie spełnia swojej funcji.
Odpowiedz
(2012-Sie-05, 10:18)bamber link napisał(a):jak "topi" pasek to albo sprężarka zaczyna się zacierać,albo napinacz jest zapieczony i nie spełnia swojej funcji.
Dokładnie jak pisze bamber i mechanik który zauważył "topienie" paska powinien sprawdzić czy właśnie łożysko na napinaczu, alternatorze czy też klimatyzacja nie daje zbyt wielkich oporów, innej opcji niema.
Odpowiedz
Mam problem z wskaznikiem teperartury na desce (liczniku). Wskazówka lata ja oszalała. Wymieniony czujnik płynu, pompa, termostat(bo przedmuchiwał), nawet kable do sterownika od czujnika. Problem polga na tym iż wskaznik dochodzi do około 85 stopni  a potem zaczyna wariować, "lata" pd 85 i spada do zera, obrotomierz (jak i silnik) zaczyna wariować. Czy ktoś przerabiał coś takiego, co jeszce moge zrobić?
Odpowiedz
Witam.u mnie zdażyło się to co u ciebie dwa razy ,wymieniłem czujnik i nic, potem podjechałem do warsztatu i na zamienniku sprawdziłem czujnik temperatury wody był walnięty.Do sklepu wymiana na inny i działa.NIEKUPUJ ZAMIENNIKÓW MADE IN CHINA,TYLKO NIEMIECKIE KOSZT OK 60 ZŁ...........................................................................
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości