na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Wymiana poduszek ramy zawieszenia - porady slawek 11 10 715 2018-Sie-23, 22:43
Ostatni post: ekmir
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 215 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 058 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.34
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ hamulcowy - usterki, diagnoza, wymiana zużytych elementów, naprawa
Musze wymienić klocki i tarcze na przodzie. Założę chyba TRW z akustycznym wskaźnikiem zużycia, natomiast nigdzie nie mogę doczytać czy przy komplecie klocków znajduje się również czujnik do komputera. Pytanie do kolegów wymieniających niedawno ew. znawców tematu - czy taki czujnik znajduje się w komplecie czy trzeba go ewentualnie dokupić i czy jest to część pasująca do wszystkich zamienników czy tylko do oryginalnych klocków oplowskich? Pytam, gdyż tylko w ostateczności chciałbym oszukiwać komputer poprzez "zwieranie" obwodu.
Odpowiedz
fabidan - nie jestem pewien, ale chyba nie wszyscy producenci dodają ten czujnik do zestawu - a właściwie mało który dodaje.... kształt klocka i zacisku skutecznie ogranicza możliwość innego ukształtowania obudowy tego czujnika.... więc jeżeli w zestawie tego czujnika nie ma... to bezproblemowo powinno sie dobrać właściwy...
Odpowiedz
Z tego co ja kojarze to przy klockach jest tylko końcówka, w którą wpina się czujnik. Jest on zamontawany na przewodzie w instalacji elektrycznej.
Ale moge sie mylić. :biggrin:
Odpowiedz
(2012-Sty-11, 13:18)krasnal link napisał(a): Z tego co ja kojarze to przy klockach jest tylko końcĂłwka, w ktĂłrą wpina się czujnik. Jest on zamontawany na przewodzie w instalacji elektrycznej.
Ale moge sie mylić.
O ile dobrze pamiętam to takie oczko w które można wpiąć czujnik jest na klockach i wiadomo tylko z przodu.
Czujnik to jak kupowałem to ok. 40zł szt. i ja nie widziałem by były razem w zestawach.
Odpowiedz
Ja też u siebie dokupywałem czujnik ale miejsce do montażu w klocku było...
Odpowiedz
A z tego co ja pamiętam to tych czujników są 2 rodzaje.. smile
Odpowiedz
Może zapytam z innej strony - czy wymiana klocków pociąga za sobą każdorazową wymianę czujników? Czy też z tego samego czujnika można korzystać parokrotnie? (nie wiem na jakiej zasadzie to działa - jakby ktoś objaśnił byłoby super).
Odpowiedz
Są dwa rodzaje czujników.W jednym jeżeli czujnik jeszcze nie zadziałał to można go użyć powtórnie ale jeżeli zaświecił się check to już nie,w środku czujnika jest spiralka która ulega przetarciu jak klocek dojdzie do minimalnego stanu,następuje przerwanie obwodu i wyświetlany jest komunikat o końcu okładzin.Drugi rodzaj to kawałek pręta grafitowego jeżeli w czasie hamowania dotknie tarczy to też na wyświetlaczu wywala check.W Zafirach najczęściej jest stosowany ten pierwszy..
Odpowiedz
(2012-Sty-11, 15:19)fabidan link napisał(a): MoĹźe zapytam z innej strony - czy wymiana klockĂłw pociąga za sobą kaĹźdorazową wymianę czujnikĂłw? Czy teĹź z tego samego czujnika moĹźna korzystać parokrotnie? (nie wiem na jakiej zasadzie to działa - jakby ktoś objaśnił byłoby super).
Jeżeli wyświetlił Ci się komunikat na kompie odn. zużycia klocków i zaraz się za to weźmiesz to jeszcze możesz czujniki uratować ale jak pojeździsz więcej to czujniki się zetrą całkiem i i będą dawać ciągle sygnał o zużyciu aż je wymienisz na nowe.
Zazwyczaj sygnał wyskakuje od któregoś koła tylko nie od razu od dwóch więc można "uratować" jeden czujnik.
Czujniki wystają po za "blachę" klocka i jak zbliża się zużycie klocka do blachy to tarcza zaczyna ocierać podczas hamowania  również o czujnik i wtedy idzie sygnał wł. do kompa odn. klocków choć klocki jeszcze mają trochę pokrywy do zdarcia.
Jeżeli monitorujesz stan zużycia klocków "wzrokowo " np. podczas wymiany kół lub przy alumfelach widać wyraźnie zaciski, to można w miarę wcześniej wymienić klocki i oszczędzić kaski na czujniki ...ale wiadomo klocki wymieniane mają jeszcze wtedy pokrywę cierną ....i każdy kalkuluje jak uważa. To tyle mam nadzieję, że jako tako wyjaśniłem.

Znów pisałem długo i w między czasie smile i się nałożyło wink

Odpowiedz
no właśnie ja kalkuluję, że jeszcze z miesiąc pojeżdżę z tym check'iem smile (wynika z tego że kosztem czujnika/ów)
Cytat: W Zafirach najczęściej jest stosowany ten pierwszy..

czy wiadomo od czego jest to zaleĹźne - rocznik, wersja silnikowa?

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości