na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Wymiana poduszek ramy zawieszenia - porady slawek 11 10 710 2018-Sie-23, 22:43
Ostatni post: ekmir
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 212 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 056 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.34
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ hamulcowy - usterki, diagnoza, wymiana zużytych elementów, naprawa
Jeżeli do czujnika są dwa przewody to jest ta pierwsza wersja..
Odpowiedz
W moim przypadku okazało się, że trzeba wymienić oba czujniki. Do klocków TRW zakupiłem najtańsze jakie znalazłem, bodajże firmy Tomex za ok 18,50 szt.
Odpowiedz
Witajcie.

Od kiku dni czuję dziwny zapach. Początkowo myślałem, że to sprzęgło , ale dzisiaj doszedłem, że zapach się nasila po ostrzejszej jeździe. Obejrzalem koła i zauważyłem, że tylna lewa tarcz nie jest idealnie gladka (jakby auto stalo kilka godzin). Wygląda więc na to ze to koło nie hamuje.

Co ciekawe zapach spalonej okładziny czuć z drugiej strony auta w rejonie przedniego koła. Mial ktoś z Was podobny przypadek?
Odpowiedz
(2012-Mar-03, 21:00)marwisn link napisał(a):Co ciekawe zapach spalonej okładziny czuć z drugiej strony auta w rejonie przedniego koła
Być może dzieje się coś z pompą (bo tak są chyba dzielone hamulce np. prawy przód i lewy tył) o ile ten zapach "nie zmylił Cię". Próbowałeś może dotknąć felgi? te które się grzeją powinny być zdecydowanie cieplejsze od reszty.
Odpowiedz
jesteś pewien, że to nie nowe sprzęgło? Wspominałeś coś o odpowietrzaniu gdzieś....
Odpowiedz
Zapach jest bardzo silny jak ostro używam hamulca. Sprawdzałem temperaturę tarcz. Tylna od strony pasażera gorąca, przód ciepły.

Co do sprzęgła to robiłem próby wrzucając 4 bieg i popuszczając pedał.  Jakby był uślizg to auto by wolno jechało, a tu nic gaśnie. Więc na moje sprzegło ok.
Odpowiedz
no to trzeba zdjąć zacisk i zobaczyć co tam się dzieje
Odpowiedz
sprawdz kolego zacisk bo moze klocki sie zapiekły w prowadnicach i z zewnatrz tarcza moze byc bez oznak tarcia a wewnetrzny klocek moze nie odbił i sie grzeje.tak czy tak zacisk do zdjecia,powodzonka.

no i zawsze przód bardziej sie nagrzewa,prawa fizyki i siła bezwładnosci.a poza tym w pompie jako pierwsza oddziałuje przednia sekcja.
Odpowiedz
Idzie wiosna  a na jesiennej wymianie kół widziałem, że wiosna to będzie dobra pora na wymianę układu hamulcowego.
tzn. tarcze klocki przód i tył.
Wymieniałem sam przód i tył wcześniej i nie pamiętam jaki rodzaj był na tył ale któregoś dnia odszukałem stare klocki i zrobiłem zdjęcie jednak piwnica i telefon to średnio to wygląda  21  jednak wydaje mi się, że to Lukas
[Obrazek: 7d1bf64fe3bec15fm.jpg]
Co Wy sądzicie ? Bo się zebrać do zdjęcia koła to już zawsze mi brakuje czasu.
Mam jeszcze jedno pytanie o rodzaj płynu hamulcowego jaki idzie do ZA czy  standard DOT4 czy jakiś inny ? Bo też będę chciał go wymienić.
doszukałem się i mam Lukas tzn.
Szerokosć [mm]:95,5; Wysokosć [mm]:42,8; Grubosć [mm]:15,2;
Odpowiedz
(2012-Mar-08, 10:08)Jacek2308 link napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie o rodzaj płynu hamulcowego jaki idzie do ZA czy  standard DOT4 czy jakiś inny ? Bo teĹź będę chciał go wymienić.

Jeśli chodzi o ten płyn to śmiało możesz wymienić na DOT4 ja robiłem dolewkę jak mi poszedł siłownik sprzęgła. A hydraulika sprzęgła i hamulce są na jednym zbiorniczku i dolałem DOT4 i tak jest do tej pory i nic się nie stało, sprzęgło działa i hamulce też są. Chyba że chcesz jakiś inny wynalazek zalać to wybór i tak należy do Ciebie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości