na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Wymiana poduszek ramy zawieszenia - porady slawek 11 10 703 2018-Sie-23, 22:43
Ostatni post: ekmir
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 209 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 050 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.34
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ hamulcowy - usterki, diagnoza, wymiana zużytych elementów, naprawa
jacek78,  dzięki za info. smile ale doszedłem do tego już jak i wymieniłem już płyn hamulcowy. Właśnie w week wymiana płynu. klocki hamulcowe i tarcze w 4 kołach.
Demontarz klocków tył w ZA niczym się specjalnie nie różni od ZB więc tutek Wojtasa również tu pasuje i jeżeli się tyczy demontażu jeszcze tarcz to zaznaczę, że należy mieć dość dobry klucz gdyż śruby

[Obrazek: 2581b6fc66d61af5m.jpg]

bardzo bardzo ciężko się odkręcają (przy najmniej u mnie ),
Co się tyczy wciskania tłoczka to ja nie mam żadnego specyfiku i robiłem to metodą taką.

[Obrazek: 3e46f0fc8848718em.jpg]

Już drugi raz wymieniam tak klocki z tyłu i śruba 8mm daje radę cisnąć a za oznaczone krawędzie umiejętnie brałem żabką i pokręcałem i spokojnie da się radę a wymiana +/- klocków raz na 2 lata to moim zdaniem wystarczy kawałek płaskownika i jakaś śruba z nakrętką i już mamy wcisk. Ale oczywiście jak kto woli.
Same tarcze zarówno przód jak i tył  jeszcze są przykręcone na jedną śrubę. Niby wiadomo ale tak dla przypomnienia.

[Obrazek: d070a43bb420a909m.jpg]

Odnośnie wymiany przodu klocków i tarcz to jest już sporo instrukcji więc tu nie ma co dodawać. Jak i bateria w tel mi się rozładowała i nie bardzo mogłem porobić zdj.

Odpowiedz
Wczoraj byłem zmienić kapcie w norauto. Zrobili mi jakiś przegląd ogòlny i stwierdzili, że płyn hamulcowy jest do wymiany. Wymieniałem go przed zimą.

Jak domowym sposobem sprawdzić czy płyn trzyma parametry ?
Odpowiedz
(2012-Kwi-13, 05:25)marwisn link napisał(a): Jak domowym sposobem sprawdzić czy płyn trzyma parametry ?

Sprawdzenie płynu polega na zbadaniu ile jego zawartości stanowi woda, w warunkach domowych raczej tego nie sprawdzisz sad. Na alledrogo są testery do płynu hamulcowego ale czy gra warta świeczki to nie wiem wink.
Odpowiedz
a jak sprawdzali Ci ten płyn?, tylko w zbiorniczku? czy też spuszczali trochę przy kole?
Płyn hamulcowy jest praktycznie niemieszalny i co innego wychodzi na zbiorniczku a co innego przy kole.
Powinno się sprawdzać w tych 2 miejscach.
Co do ich testowania, podjedĹş w inne miejsce wink
Odpowiedz
Witam.
Koledzy mam pytanie odnośnie poziomu pedału hamulca i skuteczności hamowania.

Chodzi mi dokładnie jaka jest różnica w wysokości położenia pedału hamulca na postoju przy wyłączonym zapłonie a czy przy pracującym silniku przy jego naciśnięciu?

Czy przy pracującym silniku przy naciśnięciu pedału jest o bliżej podłogi ( w jakim położeniu zakresu działania pedału ?)
Odpowiedz
bykmark, wiadomo że przy pracującym silniku pedał wpadnie głęboko, a na postoju nie, gdyż przy pracującym silniku działa pompa hamulcowa.
Odpowiedz
Widok zapalonego silnika zawór nr 1 zamknięty zasysana jest membrana a z tyłu dopuszczane jest powietrze atmosferyczne przez filterek lekko działa pedał hamulca.
[Obrazek: serwodobrepoprawione.th.jpg]
Jeżeli nie naciskamy na pedał hamulca a silnik zapalony to zawór nr 1 jest otwarty a zawór nr 2 atmosferyczny zamknięty czyli z dwóch stron jest takie same podciśnienie lekkie naciśnięcie pedalu zamyka zawór nr 1 a otwiera nr 2 i pedał leciutko działa.Częsta usterka to zawór nr 1 nie zamyka, domyka a zawór nr 2 otwarty i podciśnienie ucieka i wali błędem P0400 po kilku krotnym naciśnięciu pedału hamulca.
Odpowiedz
Pytanko.

Czy po wymianie tarcz i klockòw z tyłu konieczna jest regulacja recznego ?
Odpowiedz
(2012-Kwi-26, 14:03)marwisn link napisał(a): Czy po wymianie tarcz i klockòw z tyłu konieczna jest regulacja recznego ?
Nie. W samnapr. o ile pamiętam też jest napisane że nie.
Ja przed świętami wymieniałem wł. tarcze klocki i nic nie regulowałem. A klocki z tyłu już raz wcześniej wymieniałem i też nic nie regulowałem. AA i mam typ "lukasika " ale to i bosch też ma tak samo.
Odpowiedz
Panowie. Ten tłoczek w tylnym  zacisku należy wkręcać czy wciskać ?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości