na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Wymiana poduszek ramy zawieszenia - porady slawek 11 10 587 2018-Sie-23, 22:43
Ostatni post: ekmir
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 129 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 1 948 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.34
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ hamulcowy - usterki, diagnoza, wymiana zużytych elementów, naprawa
wkręcać, powoli - wtedy płyn stawia mniejszy opór
Odpowiedz
(2012-Maj-02, 20:17)marwisn link napisał(a): Panowie. Ten tłoczek w tylnym  zacisku naleĹźy wkręcać czy wciskać ?

Wkręcać kluczem do tego smile
Dobrze jest później odpowietrzyć układ i dolać/wymienić płyn.
Odpowiedz
Kreciłem nim dzisiaj godzine i za cholere nie chce się cofnąć  5. Co jest grane  22.
Odpowiedz
Bo trzeba go wciskac i krecic,ja uzywam do tego malego sciska stolarskiego i szczypiec do rurek sciskam tloczek sciskiem i obracam tloczek szczypcami.Super idzie.pzdr.
Odpowiedz
Wkręcać wciskając jednocześnie - na takiej zasadzie działa przyrząd.
Odpowiedz
Klocki i tarcze założone.

[Obrazek: IMAG0030.jpg]

Używałem zestawu z allegro.

[Obrazek: jonnesway-zestaw-do-tloczkow-hamulcowych...1b_0_n.jpg]

Niestety nie pasował pod zacisk bosch'a na tylnej osi. Płytka jest za duża co uniemożliwia ustawienie zestawu w osi z tłoczkiem i całość się blokuje. Trzeba obciąć z każdej strony po 5 mm i wtedy jest git  17
Odpowiedz
W trakcie powrotu z niedzielnego spotu,pedał hamulca nie zareagował tzn.nie dało się go wcisnąć.Wspomagałem się ręcznym by wyhamować ale po 2-3 razach nacisku na pedał puściło i hamulec zadziałał.Odczuwam jakby był większy opór  podczas hamowania,czyżby się zapowietrzyły hamulce nic nie było grzebane.
Odpowiedz
albo odpowietrz je albo płyn stary i traci właściwości
Odpowiedz
(2012-Maj-29, 14:49)bamber link napisał(a): płyn stary i traci właściwości
najprędzej a ten brak reakcji to nie było po wielokrotnym hamowaniu ? bo wtedy najbardziej jak wł są rozgrzane hamulce to da się odczuć gorsze właściwości płynu.
Odpowiedz
Hamowanie było bo lecieliśmy za 30km,ale przed samym incydentem to raczej delikatnie ok 3-4 razy bo wjeżdżaliśmy na posesję sad Ale wymienię płyn i odpowietrzę zobaczymy czy się powtórzy.Dzięki za pomoc i poradę  piwo
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości