na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH - Silnik gaśnie w czasie jazdy ! Mundurowy 15 10 069 2018-Paż-30, 21:45
Ostatni post: krzygys
  {B} 1.9 -Kolektor, nastawnik, klapy wirowe w Z19DTH - usterki, diagnoza, naprawa cruyf 109 56 826 2018-Wrz-25, 23:18
Ostatni post: zafira2007
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT - biały dym po odpaleniu i długo kręci Zyga 31 9 253 2018-Wrz-12, 08:09
Ostatni post: Krawiec
Ocena wątku:
  • 79 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Świece żarowe - usterki, diagnoza, wymiana, jakie
Szanowni koledzy, podczas wymiany termostatu postanowiłem zaglądnąć do świec żarowych po tym jak pisaliście, że nie wolno stosować smaru miedzianego, mimo że większość zakładów tak robi, również niektóre ASO. Otóż nic kompletnie się nie zapiekło a do tego świece się odkręcały jak po maśle....także nie ma co panikować.

PS. mając już doświadczenie, wykręcałem je bez usuwania wiązki do wtrysków. Wciąż jednak uważam, że trzeba odkręcić egr oraz to popuścić ustrojstwo po drugiej stornie.     
Odpowiedz
Witam,
Wsiadam do auta, przekręcam kluczyk , kontrolka od świec żarowych zapala się -autko odpala , czyli wszystko jest taka jak powinno być. No ale jednak nie jestsad
Po przejechaniu , no powiedzmy tak około 300 metrów zatrzymuje się , gaszę silnik , idę po zakupy, wracam do auta, wsiadam , przekręcam kluczyk , kontrolka od świec NIE zapala się i muszę dłużej kręcić żeby odpałi.
Co jest grane?
Ta przypadłość pojawiła się po wymianie świec żarowych. Wymieniłem 3 sztuki, została mi jeszcze jedna od strony filtra powierza( nie wymieniłem bo zaczęła "trzeszczeć" w trakcie odkręcania ,muszę ją podlać jakimś specyfikiem i spróbować odkręcić jeszcze raz)
Autko to Zafira B 1.9 Cdti 120 KM. Świece BOSCH 0 250 202 132 , takie miałem i na takie wymieniłem.
Co ciekawe , urządzenie diagnostyczne (Op-coś tam) nie pokazuje żadnych błędów w w układzie grzania wstępnego.
Proszę o wskazówki i porady.
Pozdrawiam
alladyn98
Odpowiedz
wydaje mi się, że u mnie też już świece by nie grzały po wyłączeniu silnika po 300 metrach. Także układ świec żarowych jest chyba ok u Ciebie. Po prostu silnik już chwycił jakąś temperaturę i ECU nie daje sygnału modułowi świec by je odpalił. Problem może być np z umierającym rozrusznikiem. Takie przypadki już były. Auto niby pięknie kręci a silnik nie chce palić. Z drugiej strony dziwne, że problem akurat się pojawił po wymianie świec.

Może inni coś wymyślą mądrzejszego
Odpowiedz
Tą świece co trzeszczy mój kolega odkręcał 40minut. Też tak miał jedna się zapiekła i tyle. Kręcił po 2mm w jedną i z powrotem 2mm i tak cały czas, 3mm w lewo, 3mm w prawo i tak cały czas, jedną świecę wykręcał 40minut  4
Odpowiedz
@Kaliope
Coś jest na rzeczy w tym co piszesz.
Po Twojej sugestii dziś zwróciłem kilkakrotnie uwagę w czasie odpalania i tak jakby ciężej odpalał nawet po dwukrotnym podgrzaniu świeczek. To nie będzie wina akumulatora , bo w tym roku kupiłem nowy. W tygodniu podjadę do elektryka żeby sprawdził prąd rozruchowy czy aby rozrusznik nie pobiera go zbyt wiele.
Odpowiedz
Witam Potrzebuje pomocy , mianowicie w mojej zośce były zamontowane świece firmy bosch nr. kat.  0250202132 zakupiłem inne firmy beru nr. kat. 0100226436, czy są to dobre świece bo ja mam wątpliwości dlaczego? już pisze świece beru są krótsze o ok. 0,5 cm  (sama grzałka reszta taka sam) czy ktoś by mógł mi sprawdzić czy sprzedawca mi czegoś innego nie wcisną.,, Pomocy 
(opel zafira B 1.9 cdti 120KM rok prod. 2007)

Odpowiedz
2 dni temu z moim mechanikiem przerabialiśmy problem świec 92mm i 97mm i pasują i te i te w 1,9 TDI tyle że VW sie wycofał z dłuższych. Jak diesel ma dobrą kompresję to i świece mu niepotrzebne. Kolega ma Sharana 2005 z ori przebiegiem 140 tyś i rano -12 pali prawie normalnie. Prewencyjnie miernik i szok chyba się zepsuł ale mierzy u mnie i działa. Otóż auto prawie idealnie mu paliło przy -12 a wszystkie świece dętka. Ropka zapala sie w dieslu z temperatury wytworzonej przez ciśnienie czyli kompresję, świece na mrozie podgrzewają ropę w cylindrze a 99,9% ludzi myśli ze to ropa zapala się od świecy. Jak jest dobry aku, kompresja i do tego rozrusznik auto prawie normalnie odpali nawet nie jeden by się nie połapał że mu świece nie działają.
Odpowiedz
ellono,

do z19dt powinieneś mieć Beru GN041

http://allegro.pl/swiece-zarowe-beru-ope...12892.html
http://allegro.pl/beru-swiece-zarowe-gn0...94130.html
Odpowiedz
a jak sprawdzić jakie te są co mam

dobra znalazłem na opakowaniu było

a to że są krótsze to nie mam się co przejmować Huh?Huh?
Odpowiedz
masz te same, wszystko gra, wkładaj i ciesz się nowymi świeczkami

http://allegro.pl/swiece-zarowe-opel-vec...91772.html
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości