na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH - Silnik gaśnie w czasie jazdy ! Mundurowy 15 10 066 2018-Paż-30, 21:45
Ostatni post: krzygys
  {B} 1.9 -Kolektor, nastawnik, klapy wirowe w Z19DTH - usterki, diagnoza, naprawa cruyf 109 56 825 2018-Wrz-25, 23:18
Ostatni post: zafira2007
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT - biały dym po odpaleniu i długo kręci Zyga 31 9 253 2018-Wrz-12, 08:09
Ostatni post: Krawiec
Ocena wątku:
  • 79 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI - Świece żarowe - usterki, diagnoza, wymiana, jakie
(2014-Maj-05, 14:35)tEREk link napisał(a): @Kaliope Dzięki za tutka.

prawie 8 tys wyświetleń....nie jeden obcy do nas zagląda
Odpowiedz
pawlonik w tej cenie kupiłem oryginalne Bosch
Odpowiedz
Hej,
Mam u siebie silnik z19dt  rocznik 2008 i wg kaliope powinny byc świece 12 14 064. Szukam zamiennika z Beru dla tych świec. Znalazlem Beru gn097 ale jak dzwonie do hurtowni to mówią, że te są wycofane z produkcji i gn041 jest zamiennikiem.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii? Nigdzie nie ma tych Beru gn097. Jakie jeszcze świece polecacie? Mam propozycje na Denso.

pozdrawiam
Odpowiedz
(2014-Paż-30, 10:43)raftomm link napisał(a): Nigdzie nie ma tych Beru gn097
Pierwsza pozycja po wpisaniu w google http://www.swiece-zaplonowe.pl/swiece-za...n-097.html
Odpowiedz
No może się wyraziłem mało precyzyjnie... ciężko je dostać. Generalnie bardziej chodziło mi o ten zamiennik gn097 i gn041. Osobiście wydaje mi się, że to jednak nie są zamienniki dla siebie. wystarczy spojrzeć w specyfikację.
Odpowiedz
Wymieniłem świece żarowe w mojej ZB (tak... Ty wymieniłeś...). Chciałem się podzielić z Wami kilkoma doświadczeniami.

Silnik: Z19DT
ZB rocznik: 2008
Świece nowe: Beru GN097
Przebieg: ok. 170 000 km
Pierwsza wymiana świec żarowych

Niestety mechanik, który wszystko robi w mojej ZB nie był w stanie wymienić świec. Każda z 4 świec robiła po jednym obrocie i się zacinała. Niestety bał się urwania, ponieważ nie ma sprzętu do wykręcania, więc odpuścił temat. Ja nie odpuściłem i znalazłem na forum Vectry gościa z Jaworzna, który się specjalizuje z wykręcaniu świec. Stwierdziłem, że jak już ma się urwać to niech się urwie człowiekowi, który dokładnie wie co dalej zrobić i ma do tego narzędzia.

Swoje pozytywne słowa o mechaniku, który wymienił moje świece zamieściłem tutaj: http://klubzafira.pl/forum/ogolna-techni.../#msg75074

Po wymianie człowiek z Jaworzna pokazał mi moje stare świece. Każda z nich miała uszkodzony gwint. W efekcie poprawił gwinty w gniazdach świec oraz same gniazda zostały oczyszczone z nagaru.

Jeszcze kilka słów o świecach. Moja ZB wg informacji kaliope zamieszczonej w pierwszych postach posiada świece o numerze  12 14 064. Jako, że uparłem się, że wymienić na Beru odwiedziłem stronę Beru, gdzie po wypisaniu danych autka otrzymałem info, że zamiennikiem dla tych świec jest Beru GN097. Niestety w wielu hurtowniach motoryzacyjnych błędnie próbowano mi sprzedać świece Beru GN041, które są zamiennikiem dla 12 14 040. Już patrząc na specyfikację obu świec widać, że są one od siebie różne, stąd uważajcie przy zakupie co Wam proponują...

Pozdrawiam
Raftomm
Odpowiedz
(2014-Lis-11, 21:42)raftomm link napisał(a): odwiedziłem stronę Beru, gdzie po wypisaniu danych autka otrzymałem info, Ĺźe zamiennikiem dla tych świec jest Beru GN097. Niestety w wielu hurtowniach motoryzacyjnych błędnie prĂłbowano mi sprzedać świece Beru GN041, ktĂłre są zamiennikiem dla 12 14 040. JuĹź patrząc na specyfikację obu świec widać, Ĺźe są one od siebie róşne, stąd uwaĹźajcie przy zakupie co Wam proponują...

hmm....dziwne....bo ja wsadziłem właśnie Beru GN041, i auto od 2 lat pali jak złoto

edit:
Czyli z19dt do roku 2006 mają numer 12 14 040  czego odpowiednikiem jest GN 041 (102.5mm) natomiast po roku 2007 wsadzali 12 14 064, czego odpowiednikiem jest GN 097- (108mm). Innymi słowy po roku 2007 wsadzali świece dłuższe o 5.5mm.

Ale długość to nie jedyna różnica. Te krótsze (GN041) mają oprócz tego mniejsze natężenie prądu, tzn 17,5A w stosunku do 31A u dłuższych (GN097)

A mógłbyś  sprawdzić czy te co Ci gość wykręcił miały 108mm?

Odpowiedz
(2014-Lis-11, 23:20)kaliope link napisał(a): Czyli z19dt do roku 2006 mają numer 12 14 040  czego odpowiednikiem jest GN 041 (102.5mm) natomiast po roku 2007 wsadzali 12 14 064, czego odpowiednikiem jest GN 097- (108mm). Innymi słowy po roku 2007 wsadzali świece dłuĹźsze o 5.5mm.

Ale długość to nie jedyna różnica. Te krótsze (GN041) mają oprócz tego mniejsze natężenie prądu, tzn 17,5A w stosunku do 31A u dłuższych (GN097)

A mógłbyś  sprawdzić czy te co Ci gość wykręcił miały 108mm?

Dokładnie o to mi chodziło... dlatego też tak uczulam na to, choć wydaje mi się, że nawet jeśli ktoś pomyli to też powinny chodzić, bo silniki konstrukcyjnie się nie zmieniły z tego co wiem... chyba, że nie wiemsmile Podejrzewam, że ta i inne różnice nie dotyczą tylko Beru, a również innych zamienników jak również oryginałów.

Co do sprawdzenia to zadzwonie jutro do gościa i jeśli będzie je jeszcze miał to poproszę, żeby je zmierzyłsmile
Odpowiedz
(2014-Lis-12, 20:29)raftomm link napisał(a): Co do sprawdzenia to zadzwonie jutro do gościa i jeśli będzie je jeszcze miał to poproszę, Ĺźeby je zmierzyłsmile

Chwilę to trwało, ale dzwoniłem i niestety świec już nie ma starych bo wyrzucił. Ale podpytałem czy porównał te stare z nowymi, które zakładał i podobno były identycznej długości. Nowych co prawda nie mierzyłem, ale wierząc specyfikacji to odpowiedź brzmi, że te co wykręcił miały rzeczywiście 108mm:-)
Odpowiedz
witajcie mam pytanie jak moge wyjasc juz luzna swiece? nic z nia nie robilem nie da sie jej wykrecic ani dikrecie co moze byc tego powodem? blagam pomocy
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości