na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Linka hamulca ręcznego - rodzaje celius 15 8 227 2014-Paż-19, 20:30
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Słaby ręczny prawy tył Paweł Seget 3 2 104 2014-Paż-16, 20:11
  {A} Linka hamulca ręcznego - lewa celius 1 2 767 2014-Mar-08, 21:51
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Regeneracja tłoczków zacisku hamulca - tył.
Witam.

Od dłuższego czasu miałem problemy z tylnymi hamulcami. Grzało się prawe koło. Okazało się że nie ma gumki na tłoczku w prawej strony a z lewej jest w fatalnym stanie. Czy można nabyć same gumki czy tylko z zestawem z tłoczkiem ??

Edit// zmiana tytułu ///marsuc
Odpowiedz
są na alle... całe zestawy naprawcze do tłoczków,miałem z jednym to samo i całe zaciski poszły do rozbiórki,czysczenia i zostały wymienione wszystkie gumki teraz hamulce chodzą jak lala.

http://moto.allegro.pl/zestaw-naprawczy-zacisku-opel-zafira-vectra-b-icv-i2611235279.html
Odpowiedz
OK dzięki smile
Odpowiedz
Celius, miałem to samo co Bamber i Ty teraz, to naprawdę niewielki koszt a masz spokój na lata, nie ma co bawić się w takie zabawy z wymianą samych gumek z resztą i tak wszędzie sprzedają całe zestawy.

a pomyśleć ile czasu byś stracił by zardzewiały tłoczek przywrócić do stanu zanim uszkodziła się guma i dobrała się do niego korozja, szkoda zachodu mnie u mechanika kosztowała ta impreza po 60 zł z robocizną, jak dobrze pamiętam.
Odpowiedz
hahorek, ja kupiłem zestawy samych gumek (z których użyliśmy tylko tej do tłoczka). Tłoczki miałem w idealnym stanie. Już prawie 2 miechy po robocie i wszystko ok.

Mam mechanika któremu mogę ufać (zresztą znamy się dobrze i czasami wjadę do niego na kawkę) i wiem, że skoro on twierdzi, że tłoczki są OK to mogę mu ufać.
Odpowiedz
Jak nie było tej gumki na tłoczku to możliwe a nawet prawdopodobne że mógł stanąć samoregulator w środku tłoczka.
Na tym rancie tłoczka jest otwór odpowietrzający środkowy tłoczek samoregulatora, potrafi się nim dostać wilgoć lub woda i zrobić spustoszenie. Ręczny ci działa prawidłowo?
Odpowiedz
oki Darek, ręczny działa ok. Hamulce też. Niecały miesiąc temu byłem na przeglądzie i wszystko ok.
Odpowiedz
Witam mam problem z hamulcem ręcznym ,coś mi szfankuje bo jak zaciągne ręczny a puzniej go spuszcze to mi trzyma gdzies szczeki hamulcowe i newiem co mam zrobic w mojej Zośce A.prosze o porade 35
Odpowiedz
Sprawdź tłoczki na zacisku.
Odpowiedz
Tak jak Celi napisał znana choroba zosiek pozapiekane zaciski,rozbiórka,wymiana gumek i jak nowe.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości