na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 43 821 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 3 025 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 352 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 100 głosów - średnia: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki
Dzisiaj wymieniłem termostat, po zalaniu płynu nagrzałem na postoju Zosie do 98-99 stopni wskazania test mode), i ku mojemu zdziwieniu wentylator chłodnicy nie załączył się. Czy może wiecie gdzie znajdę czujnik odpowiedzialny za uruchamianie wentylatora, i czy starym dobrym sposobem tzn "na krótko"  mogę sprawdzić reakcję wentylatora?

PrzekaĹşniki i bezpieczniki wentylatorĂłw w UEC

Odpowiedz
Może ci padł rezystor który jest przykręcony na obudowie wentylatora bo to częsta bolączka opli.
Odpowiedz
Próbowałem wypatrzeć co nie co, ale w komorze silnika przy wentylatorze jest tak wszystko poupychane że masakra.
Odpowiedz
rezystor jest z dołu obudowy taki sam praktycznie do chlodnicy silnika i z drugiej strony na drugim wentylatorze do chlodnicy klimy,pamietam że za używki chcieli po 50zł a za nówkę z Boscha w ASO zaplaciłem 92 zł.

[Obrazek: 86202619_800_s.jpg?add=1347908722]
Odpowiedz
Jesli masz "urzadzenie diagnostyczne", podepnij i zrob test wentylatorow, zanim zaczniesz cokolwiek rozbierac.... A poza tym czy w ukladzie nie ma na pewno powietrza?
Odpowiedz
a bezpieczniki sprawdzałeś?
FE5 i FE6 w komorze silnika (oba 30 Amperowe)
Odpowiedz
(2012-Wrz-17, 20:57)DaReK7 link napisał(a): Jesli masz "urzadzenie diagnostyczne", podepnij i zrob test wentylatorow, zanim zaczniesz cokolwiek rozbierac.... A poza tym czy w ukladzie nie ma na pewno powietrza?

Chciałem,ale na moim , z niewiadomych miprzyczyn przycisk "test elementów wykonawczych jest nieaktywny.
MoĹźe jest to spowodowane tym
[Obrazek: 427adc55.png]

Odpowiedz
nie wiem jak w dieslach ale w u mnie wentylator załącza się przy 106-108 stopniach.
Odpowiedz
Jesli dobrze pamietam, w dieslu wentylator wlacza sie przy ok.96-98st.

(2012-Wrz-19, 20:05)grynia link napisał(a): Chciałem,ale na moim , z niewiadomych miprzyczyn przycisk "test elementĂłw wykonawczych jest nieaktywny.
MoĹźe jest to spowodowane tym

A czy sam interfejs jest ok, robiles test urzadzenia...  musisz sie upewnic czy z nim wszystko ok, jak rowniez z programem, moze podlacz sie do innego auta!
Odpowiedz
(2012-Wrz-20, 20:12)DaReK7 link napisał(a): A czy sam interfejs jest ok, robiles test urzadzenia...  musisz sie upewnic czy z nim wszystko ok, jak rowniez z programem, moze podlacz sie do innego auta!

też tak mam u siebie (chociaż inny ID systemu), więc to nie wina fejsa, bo na innych oplach śmiga bez problemu. Po prostu oprogramowanie nie obsługuje wszystkich wersji będących w obiegu
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości