na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 735 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 834 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 292 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 100 głosów - średnia: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki
(2012-Wrz-20, 20:17)Grisza link napisał(a): Po prostu oprogramowanie nie obsługuje wszystkich wersji będących w obiegu

Po czesci masz racje ale zdarzaja sie tez przypadki gdzie uszkodzony jest komputer(sterownik) i taki pokazuje sie wlasnie komunikat w oprogramowaniu diagnostycznym, auto jezdzi ale nie mozna zrobic diagnostyki!
Opel zamowil chyba w Chinach plyty sterownika (zreszta inni tez tak robia), sciezki i polaczenia podzespolow na niektorych z nich sa tak kiepsko wykonane ze po jakims czasie dochodzi do ich uszkodzenia(wstrzasy, wilgoc,itd)
Odpowiedz
(2012-Wrz-20, 20:52)DaReK7 link napisał(a): Po czesci masz racje ale zdarzaja sie tez przypadki gdzie uszkodzony jest komputer(sterownik) i taki pokazuje sie wlasnie komunikat w oprogramowaniu diagnostycznym, auto jezdzi ale nie mozna zrobic diagnostyki!

no nie wiem... jakby był uszkodzony sterownik, to chyba w ogóle nie byłoby możliwości połączenia, a tak nie jest - można się łączyć, programować, nie ma tylko testu elementów wykonawczych.
Poza tym (przynajmniej u mnie) ID jest wyświetlane zawsze takie samo

Odpowiedz
Problem z aktywnością niektórych opcji podczas diagnostyki leży w brakujących plikach w oprogramowaniu obsługującym fejsa i dotyczy w większości przypadków silników DTH - sprawdzone !!!
Odpowiedz
Witam
Mam problem z moją Zosią, a mianowicie po odpaleniu samochodu włączają się wentylatory z klimatyzacji i silnika. Pracują na najwyższym biegu. Powiem jeszcze, że klima wyłączona. Byłem u elektryka - tech nie pokazał żadnych błędów. Czujnik odpiąłem i też to nic nie dało. Zacząłem grzebać sam i doszedłem do tego, iż przyczyną (prawdopodobnie) jest jeden z prostokątów zamontowanych na wentylatorze klimy, z nich wychodzą wiązki kabli. Te skrzyneczki są zalane z dołu i nie otwieralne. Co to jest ?? Proszę o pomoc.

[img height=149 width=250]http://i.imgur.com/kuKrB.jpg[/img]  [img height=149 width=250]http://i.imgur.com/fqkn0.jpg[/img] 
Odpowiedz
Są to prawdopodobnie przekaźniki wink
Odpowiedz
Jeśli to to przekaźniki to wie ktoś gdzie to dostane

Odpowiedz
Wojtek a jaką temperaturę silnika masz w test mode.Kiedyś ktoś pisał,że jak pada czujnik temp to wentylatory pracują na maxa.
Odpowiedz
(2012-Paż-22, 07:31)Marki link napisał(a): Wojtek a jaką temperaturę silnika masz w test mode.Kiedyś ktoś pisał,Ĺźe jak pada czujnik temp to wentylatory pracują na maxa.
Temperatura w test mode 69-73 stopnie .Dziś zawiozłem  zosie do elektryka dam znać jak będę coś wiedział
[br]Dodano: [time]1350934532[/time]
Dziś byłem u elektromechanika. Autko już sprawne, a przyczyna czujnik ciśnienia klimy zawiesił się , po podłączeniu pokazywało bardzo wysokie ciśnienie spuścili układ, przedmuchali czujnik i nabili na nowo. Wszystko wróciło do normy wentylatory włączają się wtedy kiedy trzeba  31  .Jeśli znowu się będą załączać to wiem że czujnik jest do wymiany.
Więc myślę,że temat można zamknąć.Dzięki za pomoc .  18
Odpowiedz
Jeśli po rozgrzaniu silnika auto ma  taką temperaturę jak piszesz to termostat też jest do wymiany.
Odpowiedz
(2012-Paż-22, 14:01)wojtek78 link napisał(a): Dziś byłem u elektromechanika. Autko juĹź sprawne, a przyczyna czujnik ciśnienia klimy zawiesił się ,

gdzie jest ten czujnik?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości