na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 735 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 834 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 292 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 100 głosów - średnia: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki
Dodam ze być może ze jest uszkodzony czujnik temperatury/termostat  ale rury od chloldnicy
nagrzewają się tak jak silnik w zasadzie jedynie wiatrak zalacza się na pierwszym biegu. Przylozenie dloni do kolektora ssącego może poparzyć, jako ciekawostke dodam iż w takim układzie wysiadać mogą np
wentyle od portow klimy tj wysoko i nisko ciśnieniowy, i tracą swoja szczelność.
Mam miernik do takich nieszczelności, małem tak kiedyś w Merivie 1.4 w której gość
który wymienial plyn chłodniczy nie odpowietrzyl  układu
chłodzenia, i silnik nabral temperatury powyżej czerwonej kreski. Potem co rocznie
musialem uzupelniac r134, jak się okazało wentyle klimy były do wymiany ze względu na przegrzanie.
Odpowiedz
Witam. Dziś zauważyłem że po wyłączeniu silnika po jeździe, wentylator włącza się i racuje jeszcze dość długo, ale gdy przekręcę zapłon wentyltor przestaje pracować do czasu ponownego wyłączenia... Dodam że temperatura w TESTMODE ok 71 stopni. co może być powodem takiego zachowania? Wcześniej tego nie było...
Odpowiedz
Sprawdź który to wentylator, czy klimy czy bliżej silnika. Może być wyłączony gdy załączona klima, lub druga opcja uszkodzony czujnik temp cieczy chłodzącej. Czy w testmode przy zimnym silniku i zaraz po jego zapaleniu jest prawidłowa wartość coolant? Taka jak temp otoczenia? Jeśli nie to ten czujnik byłby walnięty. Nagraj film i wrzuć na yt.
noi sprawdĹş kody czy nie ma p0115
Odpowiedz
....dorzucę tylko do Jacka, do sprawdzenia przekaźnik wentylatora. Styk może być sklejony. Najłatwiej podmienić przekaźnik o tej samej mocy styku bodajże 30 A.
Odpowiedz
Witam. Dzisiaj rano, kiedy wychodziłem z domu termometr za oknem wskazywał 11 stopni, na wyświetlaczu temp. otoczenia 13,5 stopnia, coolant 17stopni. Jeżeli chodzi o błędy to wypedałowałem ECN007074 i ECN050071. To tyle co mogłez rano zrobić bo Zosia nie odpaliła sad aku się rozładował chyba wentyl chodził w nocy. Mam pytanie odnośnie tego przekaźnika o którym pisał racool, gdzia mam go szukać?
Odpowiedz
Zobacz, czy po naładowaniu akku, będzie ok.
JeĹźeli tak - do wymiany akku

W Vc znajomego było identycznie jak u Ciebie. Też wentylator wariował - i to go zmyliło. Dziwne, ktoś mu podpowiedział, że może to być akku. Miał nówkę w garażu, więc wymienił i wszystko się uspokoiło. Nie potrafię tego wytłumaczyć, dlaczego wentylator przy słabym akku tak się zachowywał, jedynie podejrzenie, że właśnie kiepski akku oddziaływał na czujnik temp. otoczenia.

Odpowiedz
(2014-Kwi-27, 10:33)Groszek link napisał(a):Zobacz, czy po naładowaniu akku, będzie ok.
JeĹźeli tak - do wymiany akku
Coś w tym może być bo gdy kolega za pomocą kabli poratował mnie prądem z swojej astry to autko po kilku próbach odpaliło i do tej pory śmiga jak gdyby nigdy nic...wentyl się nie załącza pomimo 71 stopni coolant (wczoraj śmigał) No i błędów nie wywala.... Kolego racool gdzie szukać tego przekaźnika o którym pisałeś?
Odpowiedz
Pod maską, w skrzynce z bezpiecznikami, jeśli mnie pamięć nie myli po prawej stronie bezpieczników wentylatora chłodnicy 5 i 6 (biegi niższy/wyższy) masz przekaźniki, chyba K11 i K12.

A z tym akku to ciekawa sprawa, jak mi padał to wentylator się nie włączał, może taki knyf występuje tylko w dieslach.
Odpowiedz
U mnie w benzynie jak padał aku to samoczynnie włączaly sie awaryjne. Auto stalo sobie spokojnie pod blokiem,  zamkniete z wyłącZonym zaplonem i awaryjne migaly -sasiad mi mowil ze mi sie alarm wlacZyl a ja alarmu nie mam wink

Sent using Tapatalk
Odpowiedz
Nie no spoko..... brakuje tylko żeby przy rozwalającym się aku aktywował się klakson albo stereo..... a tak na poważnie jestem na jutro umówiony na "badanie" aku. Potem podmienie na nowy i zobaczymy. Po odpaleniu o którym pisałem wcześniej zosia zachowuje się bez zarzutu.
Ps. Wyczytałem ze za wentylator odpowiadają trzy przekaźniki K1, K2, K10 i jak teraz sprawdzić który się kleiłHuh? Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości