na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 44 656 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 3 099 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 365 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 100 głosów - średnia: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki
przy 105
Odpowiedz
Czyli nie mam co się martwić wysokimi temperaturami?
A może wiesz czy czujnik temperatury w termostacie jest taki sam jak czujnik wentylatora chłodnicy?
Odpowiedz
w termostacie brak czujnika - tam jest grzałka, czujnik jest 1 w obudowie gdzie wchodzi termostat , a 2 w chłodnicy
Odpowiedz
Ok, już wiem że mają różne numery katalogowe i inne zakresy działania. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Witam.
Mam mały problem z chłodzeniem, to znaczy tak jak teraz na dworze jest 10 stopni i silnik się na grzeje i temperatura nie przekracza 90 stopni to na wolnych obrotach słychać jak wentylator się włącza i wyłącza. Kiedy wyłącze silnik na 10 minut kiedy jest ciepły to po uruchomieniu silnika włącza się drugi wentylator na chwile i się wyłącza. Do tego co chwile pojawia mi się komunikat z poziomem płynu a płyn jest jak powinien być. Serwis mi w celach gwarancji wymieniał jakiś czujnik od chłodzenia 5 razy i problem jest nadal.
Co robić?gdzie szukać
?
Odpowiedz
Witaj

A wiesz może jaki czujnik ci serwis wymieniał tzn. gdzie on był umiejscowiony.

W mojej ZB wentylatory się odpalają kiedy im się podoba raz jeden raz drugi i nie ważna jest temperatura. Teraz jest zima i jako mało jeżdżę to wyjąłem przekaźnik a po dokładnych poszukiwaniach ustaliłem że to przekaźnik czy tam jakiś regulator który jest przylutowany do chłodnicy i on jest uszkodzony a żeby go wymienić trzeba zdjąć zderzak więc zostawiłem tą pracę na wiosnę.
Odpowiedz
Witam mam taki problem z wentylatorem klimatyzacji ,że po włączeniu klimatyzacji (klimatronik) nie włącza się wentylator tylko po pewnym czasie się włącza ale na najwyższych obrotach (wyje) i tak cyklicznie co 15s.Moim zdaniem to powinien chodzić na 1 biegu bo chyba są 2 lub 3? Czy padł jakiś czujnik czy jest to wina wentylatora ? zamienników nie ma a nowy to chyba ok 1300 kosztuje smile .Co mam sprawdzić ?(Wentylator w załączniku foto )

[Obrazek: IMAG0477.jpg]
Odpowiedz
(2015-Kwi-06, 10:17)Jacek75 link napisał(a): Witam mam taki problem z wentylatorem klimatyzacji ,Ĺźe po włączeniu klimatyzacji (klimatronik) nie włącza się wentylator tylko po pewnym czasie się włącza ale na najwyĹźszych obrotach (wyje) i tak cyklicznie co 15s.Moim zdaniem to powinien chodzić na 1 biegu bo chyba są 2 lub 3? Czy padł jakiś czujnik czy jest to wina wentylatora ? zamiennikĂłw nie ma a nowy to chyba ok 1300 kosztuje smile .Co mam sprawdzić ?(Wentylator w załączniku foto )

[Obrazek: IMAG0477.jpg]

Ja ostatnio  kupowałem zamiennik i płaciłem 200pln. To przypadkiem nie jest zdjęcie samej obudowy? bo wentylator ma z tyłu na silniku nalepkę z nr GM
Tak przynajmniej było w moim przypadku biggrin
Pozdrawiam
Odpowiedz
(2015-Kwi-06, 10:17)Jacek75 link napisał(a): Witam mam taki problem z wentylatorem klimatyzacji ,Ĺźe po włączeniu klimatyzacji (klimatronik) nie włącza się wentylator tylko po pewnym czasie się włącza ale na najwyĹźszych obrotach (wyje) i tak cyklicznie co 15s.Moim zdaniem to powinien chodzić na 1 biegu bo chyba są 2 lub 3? Czy padł jakiś czujnik czy jest to wina wentylatora ? zamiennikĂłw nie ma a nowy to chyba ok 1300 kosztuje  .Co mam sprawdzić ?(Wentylator w załączniku foto )
Miałem podobnie ale jeszcze co prawda kiedyś w ZA 1.8 (wersja z 1 wentylatorem) też tak samo się włączał na najwyższy bieg dałem do elektryka i też mówił, że raczej wiatrak do wymiany ale nie mógł go szybko zamówić więc dał radę coś tam pooprzerabiać (nie pamiętam co mi mówił co tam zrobił)  i jakieś nie wielkie pieniądze wtedy zapłaciłem 150-200zł. i później jeszcze 2 sezony tak jeździłem i sprzedałem auto może działa do dziś.
Nie wiem jak w ZB teraz jest i czy tak to podobnie ale może dobry elektryk to ogarnie bez wymiany wiatraka bo jak 1300zł nowy to faktycznie sporo.
Odpowiedz
Witam,

byłem u mechanika - chciałem się umówić na wymianę kół zmiennych faz rozrządu bo słychać ich klekot przy zapalaniu, a tu okazało się, że mam inny problem.

Zafira Z18XER 2008 r + lpg.

Po kupnie wymiana rozrządu, oleju, świec, filtrów, założyłem gaz, silnik bez grama wycieku. Dzisiaj wjeżdzam na kanał:
miska mokra, cieknie gdzieś z góry (być może z chłodniczki oleju) i przy skrzyni biegów .... masakra curve

Mechanik sprawdził temperaturę silnika.

Przy normalnej jeździe temp. wynosi 95-96 stopni, wentylator włącza się dopiero przy 108 stopniach na chwilę, temperatura spada do 105 stopni, i tak w kółko (jesli się stoi np. w korku).

Czy w Zafirze jest tylko 1 bieg wentylatora ? Wentylator nie powinien się włączyć wcześniej ?

Dodatkowo wyskakuje błąd U0009.

Ktoś pomoże ?

Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości