na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 44 618 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 3 097 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 365 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 100 głosów - średnia: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki
U0009 Tryb CAN-BUS - brak łączności moduł sterujący poinformowany został przez inne moduły sterujące że dane które przesyła są nieważne. Następstwo moduł sterujący nie bierze udziału w łączności z szyną.
Odpowiedz
(2015-Maj-12, 18:09)schalker link napisał(a): Przy normalnej jeĹşdzie temp. wynosi 95-96 stopni, wentylator włącza się dopiero przy 108 stopniach na chwilę, temperatura spada do 105 stopni, i tak w kółko (jesli się stoi np. w korku).

Czy w Zafirze jest tylko 1 bieg wentylatora ? Wentylator nie powinien się włączyć wcześniej ?

jak poczytasz ten wątek to zobaczysz, że wszystko ok. W 1.6 i w 1.8 wentylator się włącza przy dobrze ponad 105 stopni. A biegów pewnie jest 3, przynajmniej w cdti są 3.
Odpowiedz
(2015-Maj-12, 19:00)JaGoDkA link napisał(a): U0009 Tryb CAN-BUS - brak łączności moduł sterujący poinformowany został przez inne moduły sterujące Ĺźe dane ktĂłre przesyła są niewaĹźne. Następstwo moduł sterujący nie bierze udziału w łączności z szyną.
Dobre smile a tak po normalnemu to co może oznaczać ? smile

2 tygodnie temu robiłem test i nie miałem żadnych błędów.

Czyli rozumiem, że przy benzynie wentylator włącza się przy 108 stopniach i jest tylko 1 bieg ?
Odpowiedz
błędy o braku łączności bardzo często wyskakują w ZB i nie ma się czym przejmować jeśli nic sie nie dzieje. Skasować i tyle.

Dlaczego 1 bieg? pisałem, że pewnie 3.
Odpowiedz
(2015-Maj-12, 19:42)kaliope link napisał(a): błędy o braku łączności bardzo często wyskakują w ZB i nie ma się czym przejmować jeśli nic sie nie dzieje. Skasować i tyle.

Dlaczego 1 bieg? pisałem, że pewnie 3.

No własnie nie umiem znaleźć nikogo kto potwierdzi mi ile biegów ma wentylator w zafirze z18xer ... w komputerze mechanik niby wyszło mu, że 3.

Ale skoro wentylator dopiero włącza się przy 108 stopniach to przy jakich wartościach temperaturowych miałby się włączać 2 i 3 bieg ? 108 stopni to i tak mega dużo ..
Odpowiedz
jeśli fejs mu pokazał 3 biegi, to zapewne muszą być 3 biegi.
Odpowiedz
Witam

Kilka dni temu wymieniłem cały wiatrak z rezystorem który znajduje się na pierwszej chłodnicy zaraz za zderzakiem. Wymiany dokonałem ponieważ wentylator załączał się kiedy mu się podobało niezależnie od temperatury cieczy chłodzącej i elektryk stwierdził że jest uszkodzony rezystor,po zrobieniu testu wentylatorów przez kompa nie włączał się wentylator na 1 biegu. Kupiłem używany wiatrak razem z rezystorem ( w ZA rezystor chyba był odpinany a ZB jest na stałe z wiatrakiem ) koszt 130zł po montażu test wentylatorów przeszedł poprawnie i myślałem że problem został rozwiązany.
Dzisiaj rano po odpaleniu auta usłyszałem że chodzi wentylator otworzyłem maskę i ku mojemu zdziwieniu pracowały oba wentylatory, nie mam pojęcia na którym biegu. Czyżby padł znowu rezystor czy może wina leży po stronie czujnika temperatury?
Czytałem że winny może być czujnik ciśnienia klimy (klima manualna i nie działa).
Co należy sprawdzić żeby ogarnąć poprawnie te wentylatory?
Jutro jadę do elektryka także chciałbym mniej więcej wiedzieć o co chodzi smile
Auto to ZB 1.9cdti z19dt

P.S ile jest biegów wentylatora 3 czy 2 ? bo jak dobrze pamiętam przy robieniu testów kompem dało się sprawdzić tylko 2 biegi. Moja ZB ma 2 biegi czy to winna programu?
Odpowiedz
3 biegi
Odpowiedz
Ja się spotkałem że w Zb 1,8 były 2 biegi.

Kolego shalker nie wiem dlaczego przy tak wysokiej temperaturze w silnikach 1,6 i 1,8 włącza się wentylator. Ale te biegi są potrzebne gdy latem stoisz w korku, wysoka temperatura na zewnątrz, a Ty korzystasz z klimy, wówczas dużo ciepła trzeba odebrać z chłodnic.
Odpowiedz
nie wiem jak w 1.8. W 1.9 cdti są na pewno 3 biegi
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości