na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 782 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 838 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 294 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 100 głosów - średnia: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki
Witam

W sobotę sprawdzałem jeszcze raz czy rezystor znowu nie padł i o dziwo jest dobry ale kompem mojego elektryka da się wykonać test tylko na 2 biegi. Sprawdzę w ciągu następnych dni czy jest dobry i sprawny czujnik ciśnienia klimy a także czujnik temperatury wody. Od czujnika temperatury byłby jakiś inny numer błędu?
Koledzy ile jest czujników od temperatury wody i gdzie się znajdują może podeślijcie jakieś zdjęcie orientacyjne jak on wygląda.

Pozdrawiam
Odpowiedz
czujnik temp wody w 1.9 jest w obudowie termostatu, nr 3 tutaj: http://klubzafira.pl/forum/silnik-23/(b)...go-w-cdti/

Odpowiedz
Witam. Kolego Oliwier205, czy komputer wyrzucał Ci jakieś błędy?

Pytam, ponieważ od dłuższego czasu zmagam się z podobnym problemem.
Mam dwa błędy 1481 i 1483 . Przekaźniki sprawne, wentylatory podpięte na krótko rownież chodzą, bezpieczniki przy przekaźnikach ok. Ostatnio jak wymieniana była dwumasa , zakupiłem nową przednią wiązkę z dwoma przekaźnikami (szarym i czarnym). Myslałem że bedzie ok, ale niestety problem jak był tak jest.
Może ktoś podpowie gdzie mam dalej szukać. Ja i mój mechanik , niestety rozkładamy już ręce.
Z góry dziękuję.
Odpowiedz
Witam wszystkich.
Jest to pierwszy mój post więc proszę o wyrozumiałość.
Posiadam Zafirę 1,7 CDTI ecoflex 2010 i mam problem z wiatrakiem chłodnicy.
Mianowicie wiatrak załącza się przy chłodnym silniku, nawet po kilku minutach jazdy. Czujnik temperatury już wymieniłem. Może ktoś wie o co kaman?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Odpowiedz
 Witam. 
Czy dwa wiatraki chłodnicy po włączeniu klimy powinny się załączać ?? Bo u mnie załącza się tylko ten od strony silnika. Bezpieczniki są ok. Na wiatraku tym bliżej zderzaka prąd jest w kostce na środkowym pinie po załączeniu wiatraka od strony silnika. Może jeszcze za zimno na 2 wiatraki ?? 
Jeszcze jedno pytanie, Co to są za przekaźniki przy wiatraku. Na tym zdjęciu są blisko siebie u mnie są po jednej i drugiej stronie wiatraka. Czy może to być przyczyna ??

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
W tym temacie znajdziesz sporo odpowiedzi na swoje pytania
Odpowiedz
Już problem rozwiązany, popsuty wiatrak. Wyjąłem, rozebrałem a w środku jedna szczotka się zawiesiła i tak zapiekła, nie można było jej ruszyć. Tak się nagrzewała że aż kabelek od niej skruszał i się urwał. Lutować nie ma co bo wszystko zgrzewane pewnie cyna się by rozpuściła o temperatury.
Zakupiłem nowy z allegro z firmy z Łodzi.
Odpowiedz
Przekaźniki i bezpieczniki wentylatorów w UEC – Astra, Zafira. 

Porobiłem testy żeby sprawdzić który przekaźnik i bezpiecznik w UEC jest odpowiedzialny za dany wentylator i jego prędkość  

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości