na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Wymiana poduszek ramy zawieszenia - porady slawek 11 10 750 2018-Sie-23, 22:43
Ostatni post: ekmir
  {A} Układ hamulcowy - usterki, diagnoza, wymiana zuĹźytych elementĂłw, naprawa fabidan 79 29 241 2018-Lip-01, 21:22
Ostatni post: rafael
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 233 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ wydechowy - usterki, diagnoza, naprawa i wymiana elementów
Czy długość złącza elastycznego wpływa na eksploatację układu wydechowego ??
Mam teraz zamontowanie o długości około 150mm, chciałbym wymienić z kawałkiem rury. Czy jak założę złącze o długości 240mm (zamiast dospawywać kawałek rury)  mogą być jakiekolwiek skutki negatywne ??
Odpowiedz
(2013-Kwi-28, 20:31)agent link napisał(a): Czy długość złącza elastycznego wpływa na eksploatację układu wydechowego ??
Mam teraz zamontowanie o długości około 150mm, chciałbym wymienić z kawałkiem rury. Czy jak założę złącze o długości 240mm (zamiast dospawywać kawałek rury)  mogą być jakiekolwiek skutki negatywne ??
Nie powinno,jak plecionka będzie dłuższa będzie trochę lepsza amortyzacja.
Odpowiedz
Przy dłuższej plecionce nie będzie problemów..
Odpowiedz
agent, Ja w zeszłym roku wymieniałem tą część z Twojego pierwszego rysunku i jakieś śmieszne pieniądze zapłaciłem tak, że nie opłacało mi się kupować plecionki i dawać do spawania, a już rok jeździ i wygląda bardzo dobrze zarówno rura jak i plecionka, wymienisz sam jak masz jakiś kanał by wstawić auto.
Odpowiedz
(2013-Kwi-29, 08:18)Jacek2308 link napisał(a): Ja w zeszłym roku wymieniałem tą część z Twojego pierwszego rysunku i jakieś śmieszne pieniądze zapłaciłem tak, Ĺźe nie opłacało mi się kupować plecionki i dawać do spawania, a juĹź rok jeĹşdzi i wygląda bardzo dobrze zarĂłwno rura jak i plecionka, wymienisz sam jak masz jakiś kanał by wstawić auto.

W przypadku wymiany przedniej części układu wydechowego udało mi się wyszukać jedynie wersje z katalizatorem (koszt od 430 do 600zł w zależności od producenta) lub wersje z puszką zamiast kata (koszt w granicach 130-160zł).
Nie udało mi się spotkać rury która by była jedynie od głowicy z plecionką i kończyła się przed katalizaorem. 
W moim przypadku rura od kolektora do kata wygląda bardzo dobrze więc nie będę jej ruszał, wytnę jedynie plecionkę i wspawam nową. Koszt to jedynie plecionka w granicach 40zł ( robocizna we własnym zakresie na kanale w garażu)
Odpowiedz
Żeby dobrze wspawac ten element powinno się wyjąć tlumik albo chociaż sporo go opuścić
Odpowiedz
(2013-Kwi-29, 20:06)grafi link napisał(a): Ĺťeby dobrze wspawac ten element powinno się wyjąć tlumik albo chociaĹź sporo go opuścić

W planach mam zdemontowanie całej pierwszej części wydechu razem z katem, unieruchomienie całości  żeby zachować parametry wymiarów, wycięcie łącznika w wspawanie nowego.
Odpowiedz
(2013-Kwi-29, 20:06)grafi link napisał(a): Ĺťeby dobrze wspawac ten element powinno się wyjąć tlumik albo chociaĹź sporo go opuścić

Nie zawsze da się odkręcić śruby od kolektora.
Daje radę bez rozłączania, przetestowane 32
Odpowiedz
(2013-Kwi-29, 23:10)kapiszon link napisał(a): Nie zawsze da się odkręcić śruby od kolektora.

Śruby od kolektora odkręcałem w tamtym roku (oczywiście bez ukręcenia jednej się nie odbyło) także myślę że puszczą bez większych problemów.
Odpowiedz
Zrobione, obyło się bez większych problemów. Jeśli miałbym ponownie wymieniać to jednak zastosowałbym trochę mniejszą plecionkę. Przy tej długości ciężar wydechu lekko ją odgina na końcu ku dołowi.

Na zdjęciu: PRZED i PO

[Obrazek: b39ac0adb1bd6281med.jpg]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości