na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie, zimowe i całoroczne JaGoDkA 37 12 288 2018-Lip-24, 10:02
Ostatni post: fanrp
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 692 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 870 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Opony - problem z oponą, czy z zawieszeniem?
Witam!

Mam już opony do wymiany, jeżdżą już 6 lat na samochodzie. Przy zmianie na zimówki chcę kupić nowe letnie (będą chyba w miarę ok ceny poza sezonem). To co mnie jednak trochę zaniepokoiło, to wygląd przednich opon (na fotkach). Z tyłu tak nie wygląda. Generalnie jakby kawałki gumy odczepiały się od opony. O czym to świadczy? Czy tylko o konieczności wymiany gum, czy też coś nie tak np. w zawieszeniu?

[Obrazek: 2012-09-28%252011.44.11.jpg] 
[Obrazek: 2012-09-28%252011.44.27.jpg] 
Odpowiedz
jak dla mnie po prostu ściorana opona,być może ze wiek ma już swoje znaczenie lubh warunki uzytkowania zawiecho raczej nie.Od zawieszenia albo krawędzie zbierze albo się wyząbkuje.
Odpowiedz
(2012-Wrz-28, 11:35)bamber link napisał(a):jak dla mnie po prostu ściorana opona,być moĹźe ze wiek ma juĹź swoje znaczenie lubh warunki uzytkowania
teĹź jestem tego samego zdania,
Odpowiedz
Wygląda tak jakby było za duże ciśnienie w oponach podczas użytkowania - dlatego zeżarło "jeszcze" bardziej opony po środku.
Ty jeździłeś na tym?  2 ...

(2012-Wrz-28, 11:27)emjot link napisał(a):O czym to świadczy?....konieczności wymiany gum
ze 2 sezony temu co najmniej wink
Odpowiedz
(2012-Wrz-28, 11:27)emjot link napisał(a):Mam juĹź opony do wymiany

Dobrze powiedziane  17 . Wymieniaj jak najszybciej, szwagier na takich oponach skasował na zakopiance Seicento wink.
Odpowiedz
W/g mnie jest to zużycie eksploatacyjne opon. Te uszkodzenie bieżnika mogą być spowodowane:
1. Częstą jazdą po szutrowych drogach.
2. Tzw. ciężka noga i mielenie w miejscu przy ruszaniu.
3. Częste ostre hamowania.
4. Eksploatowanie opon na tzw. "ostrym" asfalcie + ciężka noga.
Zawieszenie nie powoduje takich uszkodzeń.
Opony bezwzględnie do wymiany.

Odpowiedz
Obstawiam ciężką nogę kierowcy i dużo jazdy po złej nawierzchni, kamienie, dziurawe drogi no i na dodatek czas robi swoje, 6 sezonów to dużo jak na opony.
Odpowiedz
zamykac temat doc.Krasnal dokonał wykładu  31 31 31
Odpowiedz
Git. Najważniejsze, że wiem co robić i że zawiecha nie ma nic do rzeczy. Swoją drogą oponki spoko - Fuldy. Gdyby nie to zużycie materiału które widać na fotkach, to bieżnik jeszcze się trzymał... tylko się zastanawiam, dlaczego tak wyglądają tylko przednie opony.... co sezon robiłem rotację przód <-> tył. Powinny być zużyte równomiernie. Nie jeżdżę dużo po szutrach, raczej sporadycznie / wakacyjnie. No nic, trzeba iść na jakieś zakupy :-).
Odpowiedz
te Fuldy mają jeden minus,jest taki rowek w bieżniku który jeśli się zrówna z resztą opony już nie odprowadza wody na boki i defakto nie bardzo je ciorać prawie do końca,chodzi konkretnie o ten kawałek bieżnika na calej oponie,jak widać u ciebie jest już zrównany z resztą i nie ma odpływu na bok
[Obrazek: 86450693_800_s.jpg?add=1348993600]

Ja mam te Uniroyal Rainexpert nowe i jeździ się lala typowe deszczówki,bieznik głeboki,jak byś chciał pisz do Krasnala załatwi ci w dobrej cenie

[Obrazek: 86450699_800_s.jpg?add=1348993624]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości