na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Zerwany przycisk otwierania szyby Kaliope 10 618 2018-Paż-10, 14:02
Ostatni post: syska
  [TUT ZB] demontaĹź/wymiana anteny dachowej krzysiul 6 10 603 2017-Lis-19, 12:02
Ostatni post: krzysiul
  {B} [TUT] Wymiana błotnika przedniego Kaliope 0 1 873 2017-Cze-26, 07:41
Ostatni post: Kaliope
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 3.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Wymiana przedniej lewej szyby
Witam. Dzisiaj miałem nie miłą sytuacje, ponieważ ktoś rozbił mi szybę i lusterko urwał. I rozebrałem drzwi itp. poodkurzałem, ale chciałem się dowiedzieć jak wsadzić nową szybę? Miał ktoś coś takiego? Wyciągnąć te wszystkie uszczelki i od góry ? Razem z prowadnicą od podnoszenia czy bez? Pozdrawiam i proszę o szczegółowe wytłumaczenie!
Odpowiedz
pewnie jak w 90% aut musisz ściągnąć tapicerkę,zdjąć boczne listewki bądź uszczelkę i szybę wkładasz w drzwi wtedy a jak włozysz w drzwi to potem w uchwyt podnośnika,nie znam auta żeby tzreeba demontować podnośnik lub prowadnicę w drzwiach
Odpowiedz
Tak też zrobiłem, ale w Zafirze jest taka uszczelka w prowadnicy i ciasno w nią wchodzi szyba i nie wiem czy trzeba wyjąć prowadnicę i wtedy czy nie
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to prowadnica jest przykręcana i trzeba ją poluzować,ja uszczelkę wyciągałem a następnie włożyłem szybę i dopiero uszczelkę.Nie pamiętam czy siłownik od szyb trzeba roznitować.
Mam taką szybę.
Odpowiedz
trzeba rozwiercić nity "tylnej" szyny prowadzącej  i wyjąć szynę prowadzącą z prowadnicy.
Lusterko też trzeba zdemontować, a także wyjąć uszczelkę "zewnętrzną" - tą z chromem (lub bez wink )
Odpowiedz
Dokładnie tak jak kolega pisał. Trzeba wyjąć uszczelki i roznitować prowadnicę. Pozdraiwam i dzięki za pomoc!
Odpowiedz
Nic nie trzeba roznitowywać. Przynajmniej u mnie a auta te same.  smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości