na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 891 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 854 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 296 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Dystans między chłodnicą wody a intercoolerem
Po rozebraniu przodu dokonałem dokładnych oględzin chłodnic i, szanowni forumowicze, nie wiem gdzie niby dodawali dystanse na akcji serwisowej, ale dół intercoolera od strony akumulatora jest niestabilny i może ocierać o chłodnicę wody.

Czyli dół od strony aku:

[Obrazek: 758a5a190659427dm.jpg]

Miejsce potencjalnego styku intercoolera z chłodnicą wody:

[Obrazek: 2adfc0bd3096b0a4m.jpg]

A tu widać o czym mówię:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=el2bnQxn4_I&feature=youtu.be[/youtube]

I tu rozwiązanie, które zastosowałem. Mianowicie ten dół lata, bo nie jest na sztywno przykręcony, tylko jest założony na taki uchwyt, i właśnie w tym uchwycie intercooler sobie lata do przodu i do tyłu. Włożyłem tam kawałek uszczelki do okien. Dało to jakiś 1mm dystansu i usztywniło intercoolera:

[Obrazek: faa197dc4290dd3dm.jpg]
Odpowiedz
Hmmm, ja też się tym kiedyś bawiłem i u mnie intercoler przykręcony jest do chłodnicy trzema śrubami, właśnie pod te śruby, a dokładnie pomiędzy uchwyty intercolera a chłodnicę mają być założone te podkładki. Intercoler siedzi sztywno i się nie rusza. Jedynie co się ruszało to obudowa wentylatorów od spodu, ale okazało się, że wystarczyło podgiąć uchwyty i teraz jest OK.
Odpowiedz
A w moim przypadku chłodnica wody przetarła się przez obudowę wentylatora i teraz mam tam włożone podkładki.
Odpowiedz
U mnie jak zwykle wszystko pod górkę, chłodnica dostała od chodzącego wentylatora... i chłodnica do wywalenia  7 Teraz mam podłożone pod wentylator takie podkładki podobne do korka od wina, a pod chłodnice takie coś jak koliope. Pozdrawiam!
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości