na dół
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Wejście Line IN w Car400
#1
Witam. Czy ktoś bawił się w dołożenie Line In w CAR 400? Wiem że taka możliwość istnieje, są dwa sposoby podpięcia się, mnie interesowałby ten zamiast kasety. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje wink
Odpowiedz
#2
Polecam>>> LINK: www.astra.auto.pl/dzial-techniczny/napraw-to-sam/164-wejscie-audio-do-car-400
Odpowiedz
#3
Tą metodę oczywiście znam. Lecz tu gość wpina się w radio, do tego przełącznik. A ja chciałem się podłączyć pod kasetę, zyskam możliwość przełączania źródeł w radiu i ze sterowania z kierownicy wink
Odpowiedz
#4
więc aby zamiast kasety hulało musisz wpiąć się w przedwzmacniacz. Wejście w układ jest na pinach 1 i 24 (chyba - więc trzeba potwierdzić - ale zasada ta sama) oraz mase podpiąć do masy i odłączyć głowice kaseciaka

EDIT// Tu jest chyba na początku też coś o zastąpieniu magnetofonu CD >> LINK: vectra.cba.pl/
Odpowiedz
#5
Generalnie operacja zakończona powodzeniem. Jutro pojadę kupić części i przedstawię finalny efekt wraz z małą fotorelacją.
Odpowiedz
#6
(2012-Paż-14, 15:40)karolp1993 link napisał(a):finalny efekt wraz z małą fotorelacją


Witam.
Też jestem szczęśliwym posiadaczem fabrycznego CAR 400. Czy możesz przedstawić domkumentację fotograficzną z opisem co i jak poczynić aby uzyskać Wejście Line IN w Car400 zamiast magnetofonu?
Odpowiedz
#7
bykmark, poczekaj parę dni i opiszę co i jak. Generalnie posiłkowałem się tym filmikiem i pomocą taty:

Sprawa nie jest aż taka trudna. Trzeba wlutować się z sygnałem w kondensatory przy procesorze audio. Potem, jak widać na filmiku, trzeba zasymulować obecność kasety. Niestety, samo zwarcie czujnika nie przyniesie żądanego efektu gdyż cały czas będzie dawany sygnał na silnik co powodować będzie ciągłą pracę radia nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, rozwiązuje się to stosując odpowiedni przekaźnik. Krótko mówiąc, jeśli ktoś potrafi trzymać w ręku lutownicę, da sobie radę.
Jedyną wadą takiego rozwiązania jest różnica głośności sygnałów wchodzących (co też zależy od urządzenia odtwarzającego). Jeśli np.: odtwarzamy muzykę zwykłą empetrójką i przęłączymy na radio, to będzie ono grało (w moim przypadku) znacznie głośniej niż Line IN. Ale jak już napisałem, zależy to od głośności jakie daje urządzenie którym odtwarzamy.
Odpowiedz
#8
Ok ok. Uzbrajam się w cierpliwość.
Odpowiedz
#9
A może by coś takiego zaadoptować do naszego auta temat już starawy teraz można by zastosować półowe laptopa.
Tu forum i możliwość pobrania softów na wyświetlacz.
http://users.skynet.be/media-car/hardware.html
A tu jak to robią w vw polo.
http://www.kampfkeks.com/Allgemein_Artikel_CAR-PC.html
Odpowiedz
#10
Dziś skleiłem mały fotoporadnik. Elektronicy z doświadczeniem pewnie znajdą w moim wykonaniu jakieś błędy czy niedokładności. Ja jestem amatorem samoukiem i wyszło mi to jak wyszło. Jeśli coś będzie nie jasne w opisie, będą jakieś wątpliwości proszę pytać. Krytykę pewnie też zniosę wink  Mam nadzieję że ten fotoporadnik przyda się choć trochę komuś.
Oto link http://dl.dropbox.com/u/1099868/Line%20I...%20400.pdf
Jakby ktoś reflektował mogę również napisać coś podobnego dla radia CAR 300.
Pozdrawiam wink

P.S Tutaj filmik na dowód że działa :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=15eRqnsh7Pw&feature=youtu.be[/youtube]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości