na dół
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Wejście Line IN w Car400
Temat o Car400 ale z zaciekawienia oglądałem jak to wygląda w Car500 Delco. W znalezionym opisie wygląda to o wiele prościej niż w C400. Ciekawe tylko czy naprawdę zadziała bo w kilku komentarzach można wyczytać że działa tylko jeden kanał. Może ktoś z forumowiczów próbował przerobić C500 wg poniższego schematu.

[Obrazek: schemato.jpg]

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic16...ml#8164371
Odpowiedz
marsuc, całkiem możliwe że takie rozwiązanie działa, gdyż "na wierzchu" jakby są punkty do których się można podlutować z kondensatorami. No i sprawa jest bardzo ułatwiona bo radio samo odłącza sygnał z radia przy podanym sygnale z innego źródła. Wszystko zależy jak dany producent skonstruował radio. W Car 400 Philipsa a Blaupunkta bodajże, też mogą być inne rozwiązania.

W aucie wyszło to tak :

[Obrazek: dsci0076v.th.jpg]  [Obrazek: dsci0077h.th.jpg]  [Obrazek: dsci0078y.th.jpg]

Dziś był wyjątkowo ciepły wieczór więc można było pogrzebać wink
Odpowiedz
Hej.
Nie znam się za bardzo na układach scalonych i elektronice ale zapytam:

Czy było by prościej podłączyć wejście IN zamiast głowicy magnetofonowej  i czy to będzie działoło ?
Odpowiedz
Może i łatwiej ale nie dla mnie. W gnieździe z sygnałem idzie 5 linii, trzeba znaleźć te odpowiedzialne za sygnał,  do tego dobrać dzielnik napięcia wink
Odpowiedz
Marsuc ja robiłem tak wejście w radiu i to działało, ale był mały problem mianowicie w przerwach  między piosenkami było po cichu słychać radio.
Jak ktoś słucha techno to pewnie nie zauważy ale jakiś meloman przy muzyce poważnej moze się denerwować.
Zrobiłem to inaczej, z przodu radia dorobiłem gniazdo Jack z mikroprzełącznikami i w chwili włożenia wtyczki mikroprzełączniki odcinały tor radia.
Wszystko po to aby byało radio , kaseta i wejście IN
Bykmark co do wejścia z głowicy, tam jest dość duże wzmocnienie bo z głowicy idzie słaby sygnał oczywiście można by robić dzielnik napięcia i tym samym mieć też z głowy różnicę poziomów sygnału pomiędzy radiem a wejściem IN ale trzeba by się pobawić inaczej będzie mocno przesterowany sygnał.
Odpowiedz
(2012-Paż-24, 19:55)oki Darek link napisał(a): Bykmark co do wejścia z głowicy, tam jest dość duĹźe wzmocnienie bo z głowicy idzie słaby sygnał oczywiście moĹźna by robić dzielnik napięcia i tym samym mieć teĹź z głowy róşnicę poziomĂłw sygnału pomiędzy radiem a wejściem IN ale trzeba by się pobawić inaczej będzie mocno przesterowany sygnał.
Tak mam to rozwiązane w car300.
Ja mam jeszcze inny problem, otóż. Jeśli odtwarzacz działa z baterii dźwięk jest odtwarzany prawidłowo, natomiast jeśli podłączę do ładowania przez USB (lub tylko wtyczką dotknę masy do gniazda) jest brak dźwięku, nic nie słychać. Po odłączeniu - ok. Nie jest to wina mp3 gdyż na słuchawkach jest ok. Jakieś pomysły? wink
Odpowiedz
1. Proponuje sprawdzić podłączając inne urządzenie, np. telefon + ladowarkę - czy te same objawy ?
2. "Tak mam to rozwiązane w car300." tzn jak ? Można fotki, opis line in?
Odpowiedz
(2012-Paż-24, 22:55)bykmark link napisał(a): 1. Proponuje sprawdzić podłączając inne urządzenie, np. telefon + ladowarkę - czy te same objawy ?
Przy telefonie sytuacja jest podobna. Słychać piszczenie w tle, lecz muzyka się całkiem nie "Wyłącza". Widocznie takie ładowarki, że zakłócają, a szkoda.. Ciekawe czy na to jakieś rozwiązanie jest.
(2012-Paż-24, 22:55)bykmark link napisał(a): 2. "Tak mam to rozwiązane w car300." tzn jak ? MoĹźna fotki, opis line in?

No to mały opis. Rozbieramy CAR300, wyciągamy mechanizm magnetofonu. Odlutowujemy go z drugiej strony płytki na górze po prawej stronie (tam jest właśnie podlutowany sygnał z głowicy). Odlutowujemy kolorowe kabelki od czujników jak w CAR400. I teraz tak, trzeba zastosować dzielnik napięcia, ja mam to rozwiązane tak :
[Obrazek: dzielnikcar300.png]

Dwa rezystory 2k od kanałów do masy, potem w szereg dla każdego kanału rezystor 10k i kondensator 473 nano. Łączymy to wszystko ze źródłem dźwięku. Teraz kwestia sterowania. Brązowy i żółty kabelek musimy podłączyć do jakiegoś przełącznika. Albo kupujemy gniazdo mini jack z przełącznikiem, montujemy je na przodzie radia i po włożeniu wtyczki powinno działać. Ja zastosowałem przełącznik którym ręcznie przełączam. Gdybyśmy nie zastosowali przełącznika radio cały czas byłoby w trybie kasety (przy zwartych przewodach) i nie dało by się go przełączyć. Generalnie to wszystko, sprawa jak widać nie jest trudna. Oto jak to u mnie wygląda :
[Obrazek: dsci0087wk.th.jpg][Obrazek: dsci0086fz.th.jpg][Obrazek: dsci0085rp.th.jpg][Obrazek: dsci0084z.th.jpg]

Jeżeli dobrze dobierzemy dzielnik to głośność LINE IN będzie podobna jak radia wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości