na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 335 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
  {Info} wymiana skrzyni mul123 1 358 2018-Lip-03, 16:47
Ostatni post: Mietas
  {A} Skrzynia f 23 zgrzyty przy zmianie biegĂłw ludwig.ren 12 4 095 2016-Wrz-19, 10:48
Ostatni post: Jędrek Z
Ocena wątku:
  • 45 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Wymiana sprzęgła 1.8 -co przy okazji wymienić?
witam.

Szykuje sie jutro do wymiany uszczelniacza na wałku od strony skrzyni i chce wymienić odrazu kompletne  sprzęgło

-jakiej firmy polecacie cena/jakość
-co przy okazji warto wymienić

Coś słyszałem że wymieniają wysprzęglik -kiedy się go wymienia?
Odpowiedz
Pisz do kolegi Belfer on się tym zajmuje  32
Odpowiedz
artb, a popatrzyłeś jaka to fura?
Odpowiedz
Z polecanych części to pewnie tylko z Luk-a albo Sachs-a.

Co do wysprzęglika to raczej zaleca się wymieniać razem z sprzęgłem co by drugi raz nie rozgrzebywać skrzyni wink i mieć spokój na dłuższy czas.
Odpowiedz
wg mnie tylko SACHS wink
jak wymieniać to wszystko za jednym razem
łożysko oporowe, docisk jak ok to zostawić lub dać do regeneracji , wysprzęglik też bym wymienił i wziął również Sachsa. No i przy okazji zdjęcia skrzyni wymieniłbym olej w skrzyni.

Co do producenta tarczy, wybĂłr jest TwĂłj LUC, SACHS>>??
Łoşysko -  TRW, SACHS, LUK
Wysprzęglik - TRW, SACHS, DELPHI

Oczywiście to nie wszyscy producenci podaję Ci tych najbardziej pewnych, z naciskiem na Sachs'a - a dlaczego? bo mnie osobiście nigdy nie zawiódł a LUK'owi się zdarzyło.
Co do oleju w skrzyni..ja polecam wymienić, choć nie wszyscy podzielają moje zdanie wink

pozdr
Odpowiedz
LUK,SACHS,VALEO a co bedzie w oryginalmym pudełku nawet wrózka nie wie taka polityka teraz,ostatnio otworzyliśmy na warsztacie do ZB dwumasę LUK-a a w środku oryginał dwumasa Fiataspakowana tak po prostu teraz się praktykuje,otwierasz opakowanie z odbojami do Passata KRAFT a w srodku odboje FEBI.
Przy wymianie sprzęgła zerkni na oring wału czy sie nie poci.
Odpowiedz
no dlatego właśnie skrzynie wyciągam, bo już się nie poci tylko lejesad.

no to wymienie ten wysprzęglik ,tylko szkoda że to droga zabawa sad ,Ale roboty sporo więc lepiej wymienić.

Co do oleju to wymienie bo i tak trzeba troche upuścić jak półosie wyłoże.

-tylko pytanie gdzie będzie wlew lub korek to sprawdzenie poziomu bo niemoge go zlokalizować.

[br]Dodano: [time]1351366656[/time]
a zakładał ktoś z was wysprzeglik jakiejś innej firmy?

bo troche duĹźy jest rozrzut cenowy

sachs kosztuje 650zl
a zamiennik maxgear 180zl

pewnie za cena idzie jakość ale ciekawe jak te zamienniki sie sprawdzaja
Odpowiedz
Jeżeli szukasz jakiegoś taniego wysprzęglika to mogę polecić ten>> LINK: www.opel-shop.pl/product_info.php?products_id=2064

Kupiony przez znajomego do AG i jeĹşdzi juĹź 3 lata bez problemu...
Odpowiedz
nie koniecznie taniego ,ale tańszego a dobrego.
kupić tani zamiennik i potem rozbierać to od nowa to nie na moje nerwy curve

ten co polecasz z linku ,to nie jestem przekonany bo jako producent pisze zamiennik czyli dają to co akurat mają na stanie czyli twój kolega mógł dostać np. firmy maxgear a kto inny dostanie innej firmy  w tej samej cenie.

grubo sie zastanawiam nad wyborem ale skłaniam sie w kierunku droższej wersji , płaci się za firme ale za duża różnica cenowa żeby nie szła za tym jakość.
Odpowiedz
(2012-Paż-28, 14:41)gregor28krk link napisał(a):grubo sie zastanawiam nad wyborem ale skłaniam sie w kierunku droĹźszej wersji , płaci się za firme ale za duĹźa róşnica cenowa Ĺźeby nie szła za tym jakość.
i to mi się podoba  31
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości