Ankieta: Co się dzieje z tymi silnikami....podobno nie lubi on Lpg.....dlaczego?
Jaka jest dobra marka instalacji LPG?
Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy
[Wyniki ankiety]

na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 10 096 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 710 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
  LPG do silnika A18XEL tumor 14 2 458 2017-Lut-17, 22:59
Ostatni post: tumor
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy
Mam Zafire 1.6 105 KM, i chciałbym zamontowac instalacje LPG....ale ostatnio dowiedziałem sie, że te silniki "nie lubią" instalacji LPG.... Wiem, że jeżdżą takie auta (1.6 na gaz)... ale co mi się może stac?
Odpowiedz
szymgor, instalację gazową w ZB z silnikiem 1,6 ma kolega M@rio, w tym temacie http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,202.0.html - post nr #6 pisze, że nie ma żadnych problemów
Odpowiedz
Dzięki smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
Problemów nie ma ale wypadałoby regularnie ją serwisować wink .

Jeżeli chcesz gazować w Rudzie to mogę Ci podpowiedzieć dobrego fachowca od BRC.
Odpowiedz
Witam .Mam instalację gazową od prawie samego początku użytkowania i zrobiłem na niej ok.200 tys km i nic się nie dzieje . Musisz o nią wtedy dbać czyli; oleje ja jeżdzę na Valvoline, filtry do gazu też często trzeba wymieniać, bo jak benzyna też jest syf. Tankuj na sprawdzonych stacjach a nie na przydrożnych, kilka groszy więcej a masz pewność, że jest gaz ok. Możesz to szybko sprawdzić, jeśli ty lub ktoś nie wierzy. Tankuj przez miesiąc na przydrożnych stacjach i wyjmij po tym czasie filtr ten w parowniku, a potem zatankuj w dobrych stacjach i zobaczysz jak nas za parę groszy oszukują. (kosztem naszych portfeli). oczywiście mam instalację BIGAS SEKWENCYJNĄ . Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2012-Paż-31, 09:56)Mariusz -art link napisał(a): Witam .Mam instalację gazową od prawie samego początku uĹźytkowania i zrobiłem na niej ok.200 tys km i nic się nie dzieje

Mariusz -art
, ale Ty masz ZA a szymgor ZB a tam już jest całkiem inna bajka wink
Odpowiedz
Witam .Tak wiem że ZB ,ale to nie przeszkadza tylko trzeba do dobrego gazownika i dobrać dobrą instalację gazową.Pozdrawiam .
Odpowiedz
(2012-Paż-31, 10:33)Mariusz -art link napisał(a): Witam .Tak wiem Ĺźe ZB ,ale to nie przeszkadza tylko trzeba do dobrego gazownika i dobrać dobrą instalację gazową.Pozdrawiam .
to podstawa.
Poza tym regularna kontrola luzów zaworowych (co 30tkm) i ewentualna regulacja, co jest trochę uciążliwe i kosztowne.
Odpowiedz
Nie wiem Czy dobrze mi się kojarzy i jak coś to mnie poprawcie bo nie mam za bardzo czasu googlować  ale wydaje mi się, że skoro
(2012-Paż-30, 19:36)szymgor link napisał(a): Mam Zafire 1.6 105 KM,
to nie taki sam silnik co u M@rio tzn Z16XER - 115 KM i to jeszcze nie XER a to samo co w ZA bo i oile właśnie mi się wydaje to były również i takie silniki 1.6 w ZB i jeżeli to taki silnik to tym bardziej możesz montować LPG.

Odpowiedz
to silnik XEP, niestety rĂłwnieĹź bez hydraulicznej regulacji zaworĂłw 14
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości