na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Naprawa mechanizmu wycieraczek DjHardy 2 218 2018-Maj-12, 16:58
Ostatni post: DjHardy
  {A} Naprawa wnętrza i dodatkĂłw na karoserii krzych53 0 579 2017-Sie-27, 20:27
Ostatni post: krzych53
  {A} Regulacja lędzwiowa fotela - usterki i sposoby naprawy celius 11 8 714 2016-Lip-23, 14:31
Ostatni post: Panek_rulez
Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zderzak przedni - usterki, uszkodzenia, wymiana, naprawa
Hej! Przy okazji drobnego spotkania z murkiem (lód + śnieg + letnie) podczas naszej ostatniej "październikowej zimy" wymieniam zderzak.

Oprócz przeprawy, która czeka mnie z halogenami (muszę przełożyć plastikowy grill ze starego zderzaka, nowy nie ma halogenów - a nie wiem jak się do tego zabrać) mam problem z wymianą prawego ślizgu - prowadnicy zderzaka przy nadkolu. Trochę się wyłamał, przy okazji - jak to często w zafirach - nie trzyma już najlepiej zderzaka przy nadkolu.

Kupiłem ślizg w ASO (40 parę pln), ale nie wiem jak się zabrać do demontażu starego - jest jakby na takich fest nitach przymocowany. Ktoś to już może przerabiał u siebie? Jakieś sugestie? Poniżej kilka fotek o co chodzi (fotka ślizgu z jakiejś aukcji):

[Obrazek: 2012-10-31%252009.40.24.jpg]  [Obrazek: 2012-10-31%252014.37.46.jpg]  [Obrazek: 2708065081.jpg]
Odpowiedz
no cóż....trzeba rozwiercić stare nity i przynitować na nowych
Odpowiedz
No to chyba musi poczekać i wytrzymać jak jest do sezonu działkowego... bo mój garaż pod chmurką pod blokiem nie nastraja do takiej roboty... i nie ma jak się podpiąć... zderzak już założony, nawet dobrze się trzyma. Poprawimy potem :-).
Odpowiedz
dziwny ten patent oplowski....w 107 ślizgi mam na wkrętach
Odpowiedz

Odn. ślizgów to nie bardzo pamiętam ale jak znam kaliope, to ma racje smile
(2012-Lis-01, 23:08)emjot link napisał(a): OprĂłcz przeprawy, ktĂłra czeka mnie z halogenami (muszę przełoĹźyć plastikowy grill ze starego zderzaka, nowy nie ma halogenĂłw - a nie wiem jak się do tego zabrać)
To do zamontowania przeciwmgielnych będziesz musiał zdemontować ponownie zderzak wziąć suszarkę/opalarkę i ten grlil jest na takich plaskikowych zaczepach zgrzanych (przynajmniej u mnie tak było bo jak kupiłem nie maiła zamontowanych świateł przeciwmgielnych) będziesz je musiał nagrzać  i spokojnie się wysunie przy montażu suszarką przygrzejesz i będzie gites ja tak zrobiłem i śmigam już prawie 2 lata tak.
Odpowiedz
Ale działałeś że tak powiem zwykłą suszarką do włosów, czy właśnie taką opalarką jak do np. farb?
Odpowiedz
(2012-Lis-02, 09:51)emjot link napisał(a): Ale działałeś Ĺźe tak powiem zwykłą suszarką do włosĂłw
Tak zwykłą suszarką i to było w zimę w średnio ogrzanym garażu i dało radę.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości