na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Zerwany przycisk otwierania szyby Kaliope 10 656 2018-Paż-10, 14:02
Ostatni post: syska
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 294 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  {B} [TUT ZB] Zafira - Naprawa zamka schowka pasaĹźera Kaliope 12 12 015 2017-Lip-02, 07:12
Ostatni post: kysiu241
Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Wycieraczka - spryskiwacz tylnej szyby - usterki, diagnoza, naprawa
Po naciśnięciu dzwigienki do dołu włącza się wycieraczka tylnej szyby ale płyn pryska na przednią 1  nie wiem gdzie szukać usterki w wyłączniku zespolonym czy przy zbiorniku??
Odpowiedz
kaka32,  tylny spryskiwacz uruchamiasz poprzez "popchnięcie i przytrzymanie" manetki wink

LINK: www.fotosik.pl
Odpowiedz
Prawdopodobnie poprzednik coś grzebał przy pompce spryskiwacza i zamienił przewody na płyn
Odpowiedz
No nie.Działało przedtem dobrze. 34 Bez przesady umiem uruchamiać spryskiwacz 12
Odpowiedz
Witam. Mam problem ze zdjęciem tylnej wycieraczki, ramienia tej wycieraczki. Pękła sprężyna i ramię  do śmietnika. Zakupiłem nowe. Po odkręceniu nakrętki ramię za ch...rę nie chce zejść z tulejki. Czy tam jest jakiś trik czy po prostu rdza trzyma. Proszę o pomoc, ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z tym ustrojstwem?  5 Pozdrawiam piwo
Odpowiedz
Ramię wycieraczki osadzone jest na osi silnika na takim ryflowanym stożku, do zdjęcia potrzebny będzie ściągacz, próba zdjęcia za pomocą "ruskiego klucza" może skończyć się w najlepszym razie wymianą szyby tylnej klapy
Odpowiedz
Nic na siłę nie robiłem. Gdzie taki ściągacz dostać? Nowe ramię ma nasadkę w kształcie stożka ( zwężenie ku górze) w środku gładkie.
Odpowiedz
Na alledrogo dla przykładu m.allegro.pl/przedmiot,s55-sciagacz-ramion-wycieraczek-wycieraczki,3014012188.html Tylko nie są to małe pieniądze. Kupowałem kiedyś ojcu do Audika.

Sent from my mobile with Tapatalk2
Odpowiedz
tu jest spory wybĂłr http://allegro.pl/listing/listing.php?of...ycieraczek
Odpowiedz
Moja wycieraczka działała w ten sposób, że zamiast normalnego ruchu o 180st i powrót to poruszała się o ok 120st. i stop.

zdemontowałem ramię wycieraczki - klucz 13 i ściągacz - ja użyłem takiego
[Obrazek: 6d3346931c45f12dm.jpg]

następnie odkręciłem 3 śruby od silniczka - użyłem klucz nasadowy 6mm
[Obrazek: 4a89f3453152345em.jpg]

następnie rozkręcone 6 śrubek i rozdzielenie dwóch części i szok w środku styków nie było widać, smar w stanie kiepskim i jakieś kamyczki były w smarze.
[Obrazek: e60bc7357a01ef0am.jpg]

po wyczyszczeniu okazało się, że jeden styk jest ułamany - nawet go nie znalazłem
[Obrazek: 537df8a027593d23m.jpg]

wyczyściłem blaszkę, ze starego przekaźnika termicznego odciąłem styk i po wyprofilowaniu przylutowałem do blaszki
[Obrazek: 639793f8a25a3236m.jpg]
następnie rozebrałem drugą część silniczka - rozdzieliło się wszystko bez problemu po wyciągnięciu tulejki plastykowej i (po wyjęciu ośki) uszczelki
[Obrazek: eb65f9a6b288beb8m.jpg]

po wyczyszczeniu, smarowanie i składanie w odwrotnej kolejności.

Na końcu sukces - wycieraczka pracuje jak powinna

zdjęcia trochę mało wyraźne - taki telefon
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości