na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegĂłw manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 69 997 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 336 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia padła Ender77_PL 0 304 2018-Maj-03, 21:49
Ostatni post: Ender77_PL
Ocena wątku:
  • 57 głosów - średnia: 2.74
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Easytronic - skrzynia automatyczna - problemy, obsługa, naprawy
Znam ból,zostaje na 3,dajesz ognia,nie wie co zrobić przez 1s po czym wrzuca jedynkę i wyrywasz jak poparzony biggrin
Odpowiedz
Witam kolegĂłw

Po 2 metrach od rozpoczecia cofania slysze jednorazowy dzwiek taki jakby uderzenie gdzies pod maska. Mechanik podejrzewa, ze moga to byc wybite poduszki. Czy ktos sie z tym juz spotkal? Dzieki za odp.
Odpowiedz
A jak slyszysz dźwięk i się zatrzymasz i wrzucasz 1 to sytuacja się powtarza ? Czy tylko na wstecznym jest problem ?

~via samsung

Odpowiedz
(2013-Lip-20, 11:58)hahorek link napisał(a): i wrzucasz 1
Easytronic ma skrzynię to chyba na aut. lata choć mogę się mylić,manualnie może przerzuca z resztą nie ma to znaczenia.
Odpowiedz
Na wstecznym bardzo wyraźnie, do przodu tez się zdarza jak podjade pare metrów i ostro zahamuje. Skrzynia półautomatyczna
Odpowiedz
Dokładnie nie ma znaczenia.  Jaka by nie była przełożenie trzeba zrobić dźwigni zanim sie pojedzie czy to do tyłu czy do przodu. wink

Niech mechanik nie podejrzewa tylko się za robote bierze wink

~via samsung

Odpowiedz
Jako, że powinienem zmienić olej - raczej dolać w ASB myślę nad tym olejem  http://allegro.pl/valvoline-atf-maxlife-...26948.html  Ma aprobatę GM. Stąd moje pytanie czy można mieszać oleje bo nie wiem jaki był wcześniej zalany-czy był wymieniany, na jaki? 
Odpowiedz
oleju w automacie nie należy mieszać. Nie ze względu na to, że producent inny (nawet tego samego nie).
Olej wymienia się w całości (która wyleci-a wyleci ok 4l z 7miu), dolewka to tylko chwilowo do pełnej wymiany i jak musisz to możesz zastosować ten. Znając zycie teraz tam siedzi oryginał GM wink
Odpowiedz
Ja zastosowałem ten olej i wszystko jest ok.

http://www.opel-e-sklep.pl/olej-przeklad...-p-97.html

Odpowiedz
Witam 
Mam nadzieje że dobrze piszę, jeśli nie to przepraszam. 

A więc do rzeczy. Od miesiąca jestem posiadaczem zafiry b w automacie. I długo niestety nie nacieszyłem się bezawaryjnością bo przewody olejowe od skrzyni zaczęły przepuszczać olej i auto pojechało na lawecie do mechanika. Od razu powiem że nowe przewody 663zł ale naszczęscie udało się stare zreanimować i koszy są do przeżycia. I teraz najważniejsze trzeba uzupełnić olej w skrzyni. Mechanik mówi że olej jest nieciekawy z wyglądu. Co do historii auta wiem że do 2015 latało po niemczech ale w papierach nic nie ma o wymianie oleju. Podobno gość który go sprowadził to olej wymienil statycznie. I teraz moje pytanie. Co doradzacie Wy użytkownicy automatów. Robić statycznie czy dynamicznie bo muszę poinformować mechanika. Wiadomo różnica w kosztach jest masakryczna ale mam zamiar pojezdzic tym autem kilka lat. Przed usterka skrzynia pracowała bardzo dobrze 

Będę wdzięczny za każdą opinie bo co osoba to inna opinia i nie wiem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości