na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podstawa magnetyczna anteny cb syska 6 1 304 2016-Sie-05, 12:55
Ostatni post: syska
  CB radia i anteny na bieżąco Bamber 12 9 770 2015-Maj-05, 08:17
Ostatni post: Bamber
  [TUT] Strojenie anteny CB Kaliope 7 5 464 2013-Lis-29, 11:57
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anteny CB
maglo18,  nie wiem czy się zgodzisz ze mną co do jednego.
Załóżmy:
Test wykonywany jest w 1 miejscu i w 1 warunkach.
Antena, która przykładowo jest pierwsza w testach w pkt A. już nie jest pierwsza w pkt. B.- warunki atm, sposób i pkt. mocowania pozostaje ten sam.
Dlatego w mojej opinii szczegółowe testy można wsadzić między książki. Dla mobilka, zwykłego użytkonika CB radio nie jest to aż tak istotne. Najważniejszy jest po prostu zakres jakościowy produktu, odpowiedni dobór kabla antenowego (długość w stosunku do bata), usytuowanie anteny na dachu auta, w miarę możliwości zrezygnowanie z podstaw magnesowych oraz odpowiednie dostrojenie anteny - w tym wypadku do samochodu...długość anteny również (choć dla mnie nie jest to najważniejsze, gdyż poruszam się po mieście i nie jest mi potrzebny zasięg jak nie wiem co, wolę w miarę możliwości pasma postawić na jakość sygnału) a dla tych wypadów za miasto absolutnie mi to wystarcza. Teraz jadąc w trase jest tyle mobilków na radyjku, że nie jest problemem informacja - chyba, że ktoś jedzie z tzw. drewnianą anteną ( słucha i nie pomaga wink  )
Zgodzę się częściowo. Jeżeli antena jest kierunkowa i dobrze nadaje do przodu i do tyłu to po teście w płszczyźnie przeciwnej wyjdą mizernie ale jeżeli antena na samochodzie promieniuje symetrycznie to odchyłki będą minimalne podczas pomiaru w każdym kierunku. W teście anten podlinkowanym wcześniej antenę mirzy kilka stacji odbiorczych o rożnym oddaleniu oraz położeniu co w miarę pozwala ocenić kierunkowość i skutecznośc anteny.
Co do długości to antena poniżej 1m to nie antena do Cb. Ponieważ miałem przypadki że w mieście jak kogoś widziałem to słyszałem jak skręciła za 500m to znikł. Ciężko takiego prowadzić przez miasto smile

Chcę zaprezentowac kilka anten CB które warto zakupić do samochodu według gługości.

Firma President z anten które posiada w ofercie w wykończeniu chrom,ostatnio wypuściła serię tzw.wersja export  w wykończeniu czarnym i są one niemal 1/2 tańsze od swoich odpowiedników.

KAŻDĄ ANTENĘ MONTAŻOWĄ MOŻNA UŻYWAĆ NA PODSTAWIE MAGNETYCZNIEJ WYSTARCZY ODPOWIEDNIĄ DOKUPIĆ

President Missouri
antena magnesowa,długość ok 770mm-wersja export czarna
[Obrazek: d53a9ac054861cc3ad48232e94c4f2fc.jpg]

President Mississippi
bliźniak w/w anteny z tym że ma łamany promiennik
[Obrazek: president-mississippi.jpg]

Sirio Turbo 800
długość ok 850mm,łamana posiada mechanizm kulowy
[Obrazek: DSC03783.JPG]

Firma Sirio wypuściła 2 serie anten
1.Turbo z mechanizmem pochylania kulowym
2.Performer z mechanizmem pochylania tzw.klamka
Ich długości to odpowiednio

-Turbo 800-  850mm        -Performer 600-  1250mm
-Turbo 1000-1135mm      -Performer 800-  1650mm
-Turbo 2000-1435mm      -Performer 1000-1950mm
-turbo 5000-1965mm        -Performer 5000-1950mm

Turbo 2000
[Obrazek: Sirio_turbo_2000_1.jpg]

Turbo/Performer 5000
[img]http://mechanizm kulowy/klamka
https://lh5.googleusercontent.com/-AZlIU...r_5000.jpg[/img]

Sirio As-100
długość 1000mm,antena magnesowa
[Obrazek: antena-magnetyczna-cb-sirio-as-100-mag%2...1%2529.jpg]

Sirio Sg-1000/1400
długość odpowiednio 1000/1400mm (bardzo chwalona antena montażowa,osobiście się przymierzam)
[Obrazek: dsc0869zmierozmiar.jpg]

President Michigan
antena magnesowa,długość ok 870mm
[Obrazek: antena-cb-president-dakota-cena-do-negoc...795486.jpg]

President Indiana

antena montażowa z promiennikiem z tworzywa,bardzo dyskretny wygląd,długość ok 1220mm
[Obrazek: p047_1_05.jpg]

President Ohio
antena magnesowa długość ok 850mm
[Obrazek: pobrane%2520%25282%2529.jpg]

Sirio Carbonium 27
antena montażowa zakończona tzw oczkiem czyli gółwką DV
[Obrazek: sirio-carbonium-27.jpg]

Sirtel Gamma/President Gamma 90
antena helikarna tzn nie wymaga strojenia,rolę cewki pełni drut owinięty na całej długości promiennika
[Obrazek: CB-Gamma90.jpg]

Sirio Megawatt 3000/4000 PL
anteny montazowe o dobrych osiągach i długości odpowiednio 1735mm/2035mm
[Obrazek: sirio_megawatt_3000_pl.jpg]

President WA-27
antena montażowa-bardzo dobre osiągi,długość 1990mm, często używana przez Off Roadowców.
[Obrazek: 156.jpg]

President dakota
antena magnesowa,długość 1450mm
[Obrazek: antena-cb-president-dakota-cena-do-negoc...795486.jpg]

President Maryland
antena montazowa zakończona oczkiem,długość 1550mm
[Obrazek: 8a4a460f8f8ad428cbfb8be8bb2710c8.jpg]

President ML-145/Sirio ML-145
antena magnesowa z charakterystyczną sprężyną na dole promiennika,długość 1530mm
[Obrazek: president_ml145.jpg]

Sirtel Santiago 600/1200
długość odp. 1550/1960mm-jedna z najbardziej polecanych anten ze zględu na osiągi przez znawców tematu.
[Obrazek: 269344b1.jpg]

Ja osobiście miałem kilka anten i tak
-President Gamma 90 fajna ciężka antena,bardzo mocna,dobre osiągi niestety sprężyna lubi świszczeć
-President Maryland-bez zastrzeżeń
-Sirio AS-100 tania antena,dobre osiągi na tę długość
-President Missouri antena ładnie się prezentująca,na długość poniżej 1m spoko
-Sirio Carbonium fajny odbiór/nadawanie-niedroga
-Performer 5000-najlepsza jaką miałem,potęga antena,na autostradzie z drugim samochodem miałem zasięg 34km.

Wiadomo każda antena jaka by nie była "coś" odbierze i nada lecz dopiero mając porównanie zdajemy sobie sprawę dlaczego dłuższa,dlaczego droższa i polecana,Faktem jest iz najlepsze osiągi będzie miałą antenka o długości powyżej 1m opytymalnie ok 150cm,antenby 2 metrowe to juz czołówka osiągów.

Każdą antenę należy wystroić do samochodu i jednego miejsca w którym będzie zawsze umiejscowiona,nie wymagają strojenia niektóre anteny helikarne.

Życzę dobrej łaczności i dobrych zasięgów.
To, co macie na "pokładzie", wrzucajcie tutaj:

http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,139.45.html

- za OT, przepraszam.
Jak działa mechanizm pochylania kulowy? Bo motylek to wiadomo, dokręca się i trzyma, a jak to jest z tym?
Tutaj

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...Uv6b32od4E
Racja, zapomniałem że przecież wszystko na YT jest. A z waszych doświadczeń ? Miał to ktoś ? Generalnie chodzi mi o trwałość, czy ten przegub, albo raczej "ścisk" przegubu, obudowa cewki, trzyma nadal dobrze po kilku latach używania ?
Podobno się wyrabia z czasem i nie trzyma tak jak nowy.A propos na stronie firmy mojego zaprzyjaźnionego admina możesz dużo się dowiedzieć np na YT pod nickiem KONEKTOR5000.
No i właśnie tego się obawiałem wink Czyli zostaje motylek.
Mam pytanko, czy taką antenę:

http://allegro.pl/sirio-as-100-pl-inox-a...29522.html

Da się zamontować na uchwycie relingowym ?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości