na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podstawa magnetyczna anteny cb syska 6 1 304 2016-Sie-05, 12:55
Ostatni post: syska
  CB radia i anteny na bieżąco Bamber 12 9 771 2015-Maj-05, 08:17
Ostatni post: Bamber
  [TUT] Strojenie anteny CB Kaliope 7 5 464 2013-Lis-29, 11:57
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anteny CB
Ja jak pisałem wcześniej jak miałem tak jak na foto gdzieś wcześniej na forum antenkę Sirio Performer 5000 197cm na relingu to na A4 z innym autem zrobiłem zasięg 36 km.Bo zasada jedna-lepiej gorsze radio a lepsza antena niż dobre radio a antena do D.
Seba, czyli co do punto wklejonego powyżej, nie polecasz takiego rozwiązania, jednym słowem kiepskie miejsce do zamontowania anteny, możemy mieć problemy z odbiorem lub nadawaniem ?
Odbierzesz i nadasz ale na pewno pogorszy to jakość i ilość niż gdyby antena była na dachu czy górze klapy.Zastanawiam się czasami po co mają 2 metrowe anteny jak mają zamontwane tak jak w tym punto i 3/4 bata jest za autem skryta.

Kąt promieniowania anten

1/4 fali

[Obrazek: 90868795_800_s.jpg?add=1365966508]

1/2 fali

[Obrazek: 90868799_800_s.jpg?add=1365966510]

5/8 fali

[Obrazek: 90868803_800_s.jpg?add=1365966514]

Gdzie pion jest potencjalną anteną.
[Obrazek: 8c197394ecda969cm.jpg]
[br]Dodano: [time]1366012395[/time]
Ja mam tak zamocowaną antenę.
Wojtku coś jednak nie tak, nawet po wpisaniu adresu w przeglądarkę fota się nie otwiera

http://images39.fotosik.pl/2009/8c197394ecda969cm.jpg
Rafale , słabo się znam , ale w mim poście jest zdjęcie i jak klikam na zdjęcie to się powiększa.

Założyłem SIRIO TURBO 1000PL, pod względem osiągów jestem zadowolony, a ile wytrzyma przegub kulowy... to się okaże ale myślę że jeśli nie będzie ruszany co dzień to nie będzie z nim problemów.

A moja antena właśnie będzie ruszana 2 razy dziennie co najmniej. Także motylek chyba najrozsądniejszym jest rozwiązaniem. Generalnie dziś sprawdzałem mój zestaw w trasie - w mieście wiadomo, kocioł. W terenie niezabudowanym trzeba czasami szukać aut żeby się dowołać. Ale sprawdzałem też teraz ze znajomym i na tym moim midlandzie 77-104 + President Florida jest ok 5km zasięgu w linii prostej także jak na tą antene to chyba normalka wink
Troche źle zabudowana ta antena.

Cytat:Miejsce montażu
Najlepszym miejscem do montażu anteny mobilowej duża płaska, metalowa powierzchnia, która znajduje się jak najwyżej ponad terenem. Zazwyczaj jest to środek dachu kabiny pojazdu. Takie miejsce zapewni najbardziej kołową charakterystykę promieniowania w płaszczyźnie poziomej oraz najlepszą ochronę przed polem elektromagnetycznym w.cz.
Anteny można montować w różnych miejscach: na klapie bagażnika, na rynience dachowej, na pałąku lusterka. Należy unikać montażu anteny w pobliżu metalowych elementów nadwozia, które przesłaniają cewkę oraz promiennik z uwagi na znaczny wzrost strat. Jeżeli nie mamy innej możliwości starajmy się aby odległość od tych elementów była jak największa.
Pamiętajmy, iż antena powinna być ustawiona pionowo lub z lekkim wychyleniem w przednią z stronę pojazdu. Spowoduje to, iż wygięcie promiennika w trakcie przemieszczania się nie będzie miało aż tak dużego wpływu na sygnał który wypromieniowuje antena.
Miejsca montażu, których należy unikać
• zderzaki
pionowe elementy poszycia pojazdu przesłaniające antenę
• owiewki, kabiny wykonane z tworzyw sztucznych bez odpowiedniej metalowej siatki połączonej z resztą nadwozia pojazdu
bliskie odległosci ogrzewanych szyby (ścieżki oporowe)
A więc u mnie trochę zmiana zdania i ostateczna decyzja:
Antenka długości ok 140 - 150cm na uchwyt relingowy.
Na razie rozważam dwie:
Sirio Titanium 1400
Sirio Super Carbonium 27

Którą byście polecili? Martwi mnie to że obydwie anteny są dość ładne i ktoś może mieć klejące łapki 8

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości