na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} OPC :-) Wyłącznik kontroli trakcji tomekmak 10 6 204 2018-Paż-25, 20:43
Ostatni post: ryba1
Żarówka Problem z Listwami Pakietu OPC Zafira C railwayman 3 345 2018-Maj-21, 09:48
Ostatni post: railwayman
Oczko {A} Z20LET/LER Dolot i wydajniejszy Intercooler gRZENIU 7 4 737 2017-Kwi-30, 10:35
Ostatni post: ryba1
Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} OPC INTERCOOLER
Witam serdecznie. Mam pytanie czy widział ktoś albo wie gdzie można zrobić intercooler na wymiar??
Chciał bym zamontować większy intercooner w mojej Zafirce OPC. Aktualnie mam zrobione w silniku Z20Let Dolot z Filtrem stożkowym K&N i wydech caly aż od kolektora z kwasówki. Aktualna moc Auta z hamowni 225KM
I tu moje pytanie. Większy Intercooler Może ktoś z was już takiego robiłHuh?
Odpowiedz
EL-Tec w Piastowie zrobi co będziesz chciał wg. wymiarów, itp. Cen nie znam...ale wiem, że się cenią wink
Odpowiedz
takie robótki jak Woytas pisze nigdy nie są tanie wystarczy zobaczyć ile kosztuje nowy fabryczny a co dopiero na wymiar

tu masz wątek o Wa-wie

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=51222
Odpowiedz
Konix,  ja polece Ci te dwa sklepy internetowe, ja zawsze sie u nich zaopatruje w tunongowe czesci do Opli i naprawde maja kolesie pojecie co sprzedaja  :

LINK: www.txautosport.co.uk/index.asp
LINK: www.courtenaysport.co.uk
Odpowiedz
Dzięki za pomoc wink Dużo dobrych opinni ma EL-TEC w piastowie i chyba tam się udam smile
Odpowiedz
Temat trochę stary, więc odgrzebię kotleta - czy coś się zmieniło od 2012 roku ?
Ktoś poleci jakiś gotowy większy IC do Z20LET ? Może pasuje od jakiegoś innego pojazdu ?
Chodzi o to, żeby wymienić seryjny na bardziej wydajny.
Odpowiedz
(2014-Lip-22, 20:15)tomekmak link napisał(a): emat trochę stary, więc odgrzebię kotleta
Chyba odgrzeję kotleta, ale nieważne, intercoolery większe są bardziej uniwersalne niż dedykowane. Kupujesz większy który montujesz w ryj zderzaka a co za tym idzie przerabiasz zderzak. Bo co ci da wielki cooler jak nie ma dobrej dziury w ryju zdezraka. Co ci da większy wydajniejszy-przy standartowej pompce NIC. Zmieniasz go jak masz zamiar pompkę zmienić na dużo większą i wydajniejszą.
Odpowiedz
Nie wiem, może się mylę i źle widzę, ale fabryczny IC w ZA OPC jest nieco mały oraz częściowo zakryty przez przednią klapę.
W zderzaku ZA OPC na dole jest imho wystarczająco miejsca żeby zamontować nieco większy i jednocześnie wydajniejszy IC niż fabryczny.
Nie chcę montować wydajniejszego IC bo mi się tak podoba, chcę przygotować samochód do przyszłych modyfikacji.
Nie przez przypadek pytam, ponieważ po coś się te większe IC'ki montuje :-). Nie miałem na myśli IC na pół maski.
Stąd moje pytanie - czy ktoś montował, bo jak nietrudno zauważyć forum do tego typu pytań między innymi służy, mało tego z premedytacją nie tworzyłem nowego topic'u tylko dokleiłem się do istniejącego i w dodatku w dziale OPC.
Anyway dziękuję za Twoją wyczerpującą odpowiedź :-)
Odpowiedz
Ja montowałem w dolnej części zderzaka. Jak wlot powietrza. na wymiar zrobiony + aluminiowe orurowanie z redukcjami silikonowymi smile Wszystko Pasuje tylko musisz znaleźć firmę w twojej okolicy która zrobi ci na wymiar IC lub kupić "uniwersalny" i samemu go przerabiać. Ja wszystko zleciłem firmiesmile
Odpowiedz
(2014-Lip-23, 05:55)Konix link napisał(a): na wymiar zrobiony + aluminiowe orurowanie z redukcjami silikonowymi

A gdzie zamawiałeś i skolko to mniej więcej kosztowało ?

Ja rozważam taki komplet - http://www.txautosport.co.uk/mk4-astra-z...t-58-p.asp
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości