na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CB radia i anteny na bieżąco Bamber 12 9 775 2015-Maj-05, 08:17
Ostatni post: Bamber
  Akcesoria do CB radia Bamber 0 3 115 2014-Sie-26, 19:37
  Tuning czyli modyfikacja CB radia krok po kroku Bamber 0 5 431 2014-Lip-16, 11:46
Ocena wątku:
  • 49 głosów - średnia: 2.35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radia CB, które warto kupić
Chcę przedstawić dla początkujących kilka odbiorników CB, które cenią sobie zwykli użytkownicy, jak i fachowcy w tym temacie.

1. ONWA - jedne z najtańszych radyjek, można kupić używkę w cenie 100>, cenione za prostą i dobrą elektronikę
[Obrazek: 161ec0e4e10d5183.jpg]

2. COBRA 19 plus - radyjkao małe wymiarami, z dobrą elektronikę, cenione za dobre filtry które kiedyś stosowano, najczęściej produkcja ze starych docenianych fabryk Taiwan, dostępne w przedziale cenowym 120-180 zł (używane)
[Obrazek: 85299711.jpg]

3. UNIDEN 520XL - bardzo popularne radio małych wymiarów, wbrew pogłoskom nie jest kopią Presidenta Johnny II
[Obrazek: uniden%2520520.jpg]

4. STABO XM 3001e - radio niemal identyczne jak Uniden 520XL i President Johnny II z wyglądu, a w środku płytka z elektroniką jest faktycznie kopią Johnny II-można tuningować
[Obrazek: stabo3001e.jpg]

5. PRESIDENT JOHNNY II i HARRY III - te radia każdy chyba zna, jedne z pierwszych z automatycznym ASC, które posiada też STABO-można tuningować.
[Obrazek: president_johnny_ii_asc.jpg] [Obrazek: PRESIDENT%2520Harry%2520II%2520ASC.jpg]

6. PRESIDENT Tylor III - radio zrobione w stylu old z analogowym miernikiem, wersja III wyposażona już w ASC, natomiast I i II nie posiadały w/w filtra, dość duże gabarytowo w porównaniu z Johnny i Harry-można tuningować
[Obrazek: Taylor%2520president.jpg]

7. PRESIDENT Valery - jedno z najbardziej cenionych CB z zaprzestanej produkcji modelu, duża ilość użytkowników wykorzystuje je [img]http://jako radia w instalacjach bazowych, z charakterystycznym gniazdemmikrofonowym z boku
https://lh3.googleusercontent.com/-AmLCh...40/r44.gif[/img]

8. President Johnny III i Harry III - następcy serii modeli II, jedną z istotniejszych różnic jest to, że Harry III posiada filtr NB w stosunku do Johnny III-można tuningować.
[Obrazek: imgphoto411_2.pjpegw400hmw400mh400q50.jpg]

9.COBRA 25, 29, 148, UNIDEN 68, 78
[Obrazek: Cobra25LTD.jpg] [Obrazek: cobra_29_default.jpg]
[Obrazek: u68tuning.jpg]

10. PRESIDENT Johnson II i jego bliźniak STABO xm5003 - radia z charakterystycznym głośnikiem z przodu
[Obrazek: President%2520Johnson%2520II%2520ASC.jpg]
[Obrazek: xm5003.jpg]

11. PRESIDENT Walker - radio bardzo rozbudowane, używane także jako bazowe ze względu na ilość funkcji, dość duże gabaryty-można tuningować.
[Obrazek: walk.jpg]

12. COBRA 29 - nowy model początkowo tylko na USA, a obecnie jest już wersja na EU, mnogość funkcji łącznie z ostrzeżeniami pogodowymi, które u nas nie działają z tego co wiem, duży panel LCD, podświetlanie w kilku kolorach, gabarytowo duże radio
[Obrazek: 27783_0_cobra-29-lx%2520%25281%2529.png]

13. UNIDEN 680, 880 - nowe modele z panelami LCD i zmienną kolorystyką
[Obrazek: Uniden_Bearcat%2520BC-680.jpg] [Obrazek: BEARCAT880_3.PNG]

14.Alan 18 Najbardziej cenione radio do autka, produkowane na starej konstrukcji przewlekanej (jak Cobra 19+). Świetny nadajnik, odbiornik, piekna modulacja. Odbiorni wąski a nie "szeroki jak stodoła" zbierający wszystko. Mimo braku RF GAin nie jest to problem gdyż chyba każdy serwis CB na pokrętle oryginalnym Mic Gain instaluje zamiast niego RF Gain. Jest na rynku wiele egzemplarzy w różnym stanie, ceny wachają się od ok 200-400zł. Uwaga podczas poszukiwań na inne modele takie jak Alan 18+, Alan 77 160 wyglądające identycznie lecz nie mające zbyt wiele wspólnego konstrukcjami z Alanem 18. Te radio kazdy znawca CB wam poleci.

[Obrazek: 5704341-cb-radiostanice-midland-alan-18-2.jpg]

15. M-tech Legend III radio od jakiegoś czasu już na rynku, także podatne na modyfikację a co za tym idzie lepsze nadawanie, lepszy odbiór, lepsza modulacja, regulacja aut. blokady szumów zamiast jak fabrycznie obcina 90% po dokładnym strojeniu obcina koło 50%.

[Obrazek: legendIII_3.jpg]
Modyfikowałem radyjka w Firmie Konektror z Łodzi i mogę ich polecić bo po prostu wiedzą z czym się to je.

Podsumowując jeśli ktoś z Was chce dopiero kupić do swojego Miśka radio polecam Alana 18, Cobrę 19+, Johnny/Harry II i III po stuningowaniu, Stabo,M-tech Legend II i III po modyfikacji. Radia takie jak President Walker jest bardzo dobre lecz ma już troszkę większe wymiary, podobnie Cobry 25,29. Jest jeszcze wiele innych modeli lecz są doś duże gabarytowo bo idąc tym tokiem myślenia jak majlepsze radio można kupić do mobila Presidenta Lincolna tylko po co.
Logiczną zasadą jest że lepiej mieć lepszą antenę na gorszym radyjku niż bardzo dobre radio ze słabą anteną.
Radyjka starej konstrukcji, jak ktoś zauważył często info w ogłoszeniu, były produkowane Taiwan, Korea, teraz niestety chyba 100% produkcji to CHRL.

Nigdy bez podłączonej anteny nie wolno właczać na gruszce nadawiana gdyż grozi to spaleniem koncówki a co za tym idzie kosztami.

Szerokości i łączności życzy
BAMBER
Czyli co polecacie w budzecie tak do 200zl? Oczywiście z używanych też, antenę mam President Florida. Radia nie będę używał często dlatego nie będę wydawał zbyt wiele. Miałem taką Cobrę 19 Plus ale nie byłem zbyt z niej zadowolony. Odbierała nawet w miarę ale z nadawaniem był problem. Czytałem że warto kupować stare radyjka ze względu na porządne wykonanie.
Witam, Seba dobra robota  42  ja mam i polecam : nr 7. President  Harry III - następcy serii modeli II, jedną z istotniejszych różnic jest to, że Harry III posiada filtr NB w stosunku do Johnny III

Ps. ja mam w miejscu ładowarki telefonu, dobry zasięg i bez zakłóceń, pozdrawiam
Ja przez pewien czas używałem President  Harry II, jak dla mnie to radyjko było w porządku. nieduży rozmiar pozwalał na upchnięcie go w różne zakamarki samochodu..
A ja trochę poczytałem i skłonię się chyba ku Unidenowi 520XL wink
Karlop racja radia z lat 90-ych są polecane,ze starszych modeli a tanich to Onwa i 2 Cobry poniżej zaprezentowane.Co do anteny Florida-zmień badziewie,kup Sirio AS-100 1m w cenie ok 80zł na alledrogo i fajnie lata,obecnie ją używam.
Belfer nasze Harry III można zmodyfikować jak dla mnie po cenie 90zł i jest niebo a ziemia w profesjonalnej firmie w której mam kontak.Poniżej linki przed modyfikacją i po oglądnijcie a odpowiecie sobie sami jaka róznica.
W prawdzie inne modele bo z nich są filmiki ale wychodzi to samo na innych radiach

Przed modyfikacją

[size=1em][/size]

[size=1em]Po modyfikacji [/size]

[size=1em][/size]

[size=1em]Jest to tylko poprawione ASC a w cenie której podałem jest jeszcze wymiana filtra fabrycznego na murata i poprawy wkładki mikrofonu.[/size]

Wysłaliśmy do modyfikacji radio szwagra President Tommy i niebo lepiej słychać.

[br]Dodano: [time]1365112860[/time]
(2013-Kwi-04, 22:54)karolp1993 link napisał(a): A ja trochę poczytałem i skłonię się chyba ku Unidenowi 520XL
Uniden 520Xl nie jest kopią Presidenta Johnny II, w środku bliźniakiem jest Stabo jak napisałem.
Używam Unidena XL520 w zestawie z Sirio AS-100 i złego słowa nie dam powiedzieć.

Będzie Pan zadowolony  17
U mnie również od kilku lat śmiga Uniden 520 i zero problemów.

Polecam chociaż nie wiem jak wyglądają radyjka z teraźniejszej produkcji bo stare były dobre.

Ja mam Mtech legend III... a to tak naprawde kopia Presienta Jony III. Jak dla mnie dziala gites
(2013-Kwi-05, 16:30)Szymon78 link napisał(a): a to tak naprawde kopia Presienta Jony III. Jak dla mnie dziala gites
Ale nie w środku.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości