na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 833 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
  {B} [TUT] Jak zdemontować/wymienić pompę wody - 1.9 cdti Kaliope 0 602 2017-Sie-20, 15:44
Ostatni post: Kaliope
  {B} Jak wymienić rezystor silnika dmuchawy Kaliope 1 907 2016-Paż-03, 10:02
Ostatni post: syska
Ocena wątku:
  • 47 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Elektryczna nagrzewnica dodatkowa QH - Quickheat czyli co, gdzie, jak
(2012-Gru-28, 21:54)Grisza link napisał(a): właśnie Ĺźe nie moĹźe - albo jest webasto albo quickheat. Obecność jednego wyklucza drugie

Jeśli tak mówisz, to pewnie tak jest, nie znam się.
Odpowiedz
tylko ciekawe co jest tego przyczyną, bo takie połączenie zimą, to po prostu by była bajka smile
Odpowiedz
Nie wiem nie znam sie, ale jak dla mnie po co montowac dwie rzeczy razem, jak jedno spełni swoje zadanie.Mam QH a wolałbym webasto.Pozdrawiam
Odpowiedz

czyli rozumiem, że ecu włącza dogrzewanie jeśli ustawimy np 20 stopni a silnik jest jeszcze zbyt zimny żeby nam dostarczyć takie ciepło?

Patrząc na grubość kabli, to musi być strasznie prądożerne
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 01:25)kasztelan link napisał(a): Nie wiem nie znam sie, ale jak dla mnie po co montowac dwie rzeczy razem, jak jedno spełni swoje zadanie.Mam QH a wolałbym webasto.Pozdrawiam

po to, że jak zapomnisz / nie masz możliwości odpalenia wcześniej webasto, to przynajmniej byś miał szybciej ciepło w samochodzie wink
Odpowiedz
a ja mam takie pytanie... jak wygląda sprawa montażu i wpięcia QH w auto bez fabrycznego QH?
Jakie są części składowe tego systemu...prócz tej nagrzewnicy z aukcji...przekaźnik (?), włącznik (?), gdzie się wpina toto elektrycznie, itp.

Takie QH na ebayu jest mw w cenie z przesyłką do PL za 120 - 150zeta (oczywiście z anglika).

EDIT// i czy przypadkiem QH od anglika podejdzie do NaszychHuh?Huh??
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 09:10)kaliope link napisał(a): czyli rozumiem, Ĺźe ecu włącza dogrzewanie jeśli ustawimy np 20 stopni a silnik jest jeszcze zbyt zimny Ĺźeby nam dostarczyć takie ciepło?

qh bierze dane z m.in. czujników temperatur i na ich podstawie się załącza lub nie
Odpowiedz
Grisza,  doczytałem stwierdzenie w instrukcji ZB

Dział ogrzewanie i klimatyzacja
[Obrazek: 4f6d6c6c337b2ecfmed.jpg]

Więc trochę dziwny ten zapis...webasto - diesel, qh - benzin??  wierzyć mi się nie chce.

I teraz jeszcze jedno
Założenie sobie QH jest kosztowne i czasochłonne ( przy qh jest inna nagrzewnica i parownik klimy (może i przez to obudowa nagrzewnicy jest inna, potrzeba mocniejszego altka (140ki), akku - grzałka ciągnie 1kW

więc dokładanie do auta bez fabrycznego QH to konkretna zabawa i koszt wink

Odpowiedz
(2012-Gru-29, 10:26)Woytas link napisał(a): Grisza,  doczytałem stwierdzenie w instrukcji ZB

Więc trochę dziwny ten zapis...webasto - diesel, qh - benzin??  wierzyć mi się nie chce.

no właśnie nie, bo jest cała masa Z19DTH z QH. Myślę, że chodziło raczej o to, że Webasto może być opcją tylko w dieslach, a QH może być zarówno w benzynie jak i w dieslu
Odpowiedz
Ja mam QH fabrycznie i webasto dokładane biggrin
Gdyby QH wystarczało,to bym nie dokładał webasto.
Aku i Alternator są większe,poza tym przy użytkowaniu miejskim i ładowaniu 1,9cdti z prostownikiem spotkanie ,raz na jakiś czas ,musi być.
Kiedy się odpala, nigdy nie udało mi się stwierdzić,choć jedna z moich teorii mówi,o załączeniu się w przypadku ogrzewania na przednią szybę.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości